...een auto die door de merkdealer is onderhouden. AutoTrack 7 'In een prachtig, helder zwembad leer je niet omgaan met stroming' woensdag 21 augustus 2019 Wendy de Jong Koudekerke Kinderen moeten bij zwemles le ren wat de gevaren zijn van zwem men in open water, stelde de SP maandag in een nieuw actieplan. Daarom zou het een verplicht on derdeel moeten worden van alle soorten zwemlessen. Reddingsbri gade Nederland en de Nationale Raad Zwemveiligheid steunen het initiatief. Kamerlid Michiel van Nispen: „Onderzoek heeft aangetoond dat zwemles alleen onvoldoende is. Weersomstandigheden en donker water zijn risicovol. Mensen zijn zich vaak niet bewust van de geva ren bij buitenwater, zoals zand banken, muien, de effecten van af landige wind, stroming, golfslag en koud water." Nills Pleyte van Bewegingsplein Westduin in Koudekerke ontwik- kelde vijf jaar geleden al een les programma voor zwemmen in zee. Inmiddels heeft hij vier sei zoenen achter de rug. Hij juicht het initiatief van de SP van harte toe. Ik ben blij dat de overheid opkomt voor de veiligheid. Aan zee is elke dag anders. In een prachtig helder zwembad leer je niet om te gaan met omstandighe den als wind, troebel water of stro ming. Dat kan levensgevaarlijk zijn." Ervaring Pleyte ziet het aantal aanmeldin gen voor zijn lesprogramma, dat hij in samenwerking met de Red dingsbrigade ontwikkelde, elk jaar groeien en ook andere onderne mers willen maar wat graag van zijn ervaring leren. ,,Het is niet een programma dat je één op één kunt overnemen. Overal zijn de om standigheden weer anders. Daarom hoop ik dat, mochten de lessen in open water verplicht worden, er wel ervaren vakdocen ten worden ingezet. Je moet ener zijds zwemles kunnen geven en tegelijkertijd ook kennis hebben over open water. Mijn ervaring zou ik graag met de overheid willen de len." Met een A en B-diploma op zak zijn kinderen in principe 'zwem- badveilig'. Ongeveer 30 procent gaat daarna ook nog voor een C-di- ploma. Bij Westduin krijgen kin deren in de zomermaanden gedu rende zes weken twee keer per week les in zee. Pleyte: ,,We ge bruiken de richtlijnen van het C- diploma en voegen daar wat extra dingetjes aan toe. Een vast onder deel is bijvoorbeeld zwemmen door een gat. In plaats daarvan la- ten wij ze op verschillende dieptes een handje zand van de bodem pakken. De kinderen doen alles met veel enthousiasme, want elke dag is het een verrassing wat er schuilgaat achter de duinen." Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je gratis de geschiedenis van een auto. Van de eerste eigenaar tot de laatste keuring. Dan weet je dat op onderhoud niets aan te merken valt. Kinderen leren zwemmen in zee. foto ruben oreel GO Zwemles in zee is broodnodig Het duurt altijd even voordat landelijke trends in Zeeland wor den opgepakt. Maar dat zwem men in open water een belang rijke vaardigheid is, wisten ze hier allang. Zaterdag krijgen 45 kinderen hun C in Zee-diploma bij bewegingsplein Westduin in Koudekerke. lk zie, ik zie, wat jij niet ziet...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39