'Nieuwbouw Bravis geen gelopen race' Vlake is na de theetuin nu ook een kapsalon rijker IN DE REGIO 6 Zorgen over verhuisplannen MIJN DORP, MIJN STAD Die verwachting sprak het Bergse raadslid Louis van der Kallen gis teravond uit tijdens een bijeen komst van de actiegroep Red Bravis Bergen. ,,Dat financieringspro bleem gaan we als politiek zeker niet oplossen." Het idee dat alles al besloten is en dat protest tegen sluiting van het ziekenhuis in Bergen op Zoom zin loos is, moet rap van tafel, oor deelde een vrouw die recent ver huisde van Lelystad naar Bergen op Zoom. ,,In Lelystad ging de hele ge meenteraad achter het protest staan. Dan lukt het." Naar schatting een honderdtal inwoners en politici uit de regio kwamen naar de bijeenkomst in zaal Den Enghel om te discussiëren over de Bravis-plannen en wat mo gelijk is om zoveel mogelijk zorg te behouden. SP-Kamerlid Henk van Gerven presenteerde zijn eigen voorstel waarin korte metten wordt ge maakt met de marktwerking en schaalvergroting van ziekenhui zen. Als de minister en de Tweede Kamer willen, zijn kleinere zieken huizen wel degelijk levensvatbaar, aldus de SP'er. Hij pleitte voor een bereikbaarheidsnorm van 20 mi nuten: iedereen moet met eigen vervoer in staat zijn om binnen 20 minuten een ziekenhuis te berei- ken. Als dat niet lukt, mag het zie kenhuis niet weg uit de regio. Ook gemeentebesturen moeten weer een vinger in de pap krijgen als het gaat om besluiten over ziekenhuis zorg, aldus Van Gerven. Rien van Dongen (74), in decem ber 2018 verhuisd van Klundert naar Bergen op Zoom, stelde dat verzekeraars vaak geen notie heb ben van wat er in de regio speelt. ,,CZ had geen idee van de huisart senstop in Bergen op Zoom. Het duurde drie maanden voordat ik een huisarts had gevonden." Zijn voorstel: breng een aantal mensen bij elkaar die alle feiten en misvat tingen rond de Bravis-plannen op Dat financierings probleem gaan we als politiek zeker niet oplossen een rij krijgen. Alleen met de juiste informatie zijn burgers in staat om dit soort ingewikkelde operaties te beïnvloeden, aldus Van Dongen. Op het eiland Tholen zijn de zorgen over de aanrijtijden naar een nieuw ziekenhuis in Roosen daal nog lang niet overgewaaid, stelde Chris Koopman (voormalig SGP-raadslid) uit Sint Maartens dijk. Bijkomend probleem is dat er plannen zijn om her en der op Thoolse wegen drempels aan te leggen. In combinatie met de vele rotondes en langzaam verkeerrou- tes wordt het dan helemaal lastig voor ambulances om de aanrijtij- den te halen, voorspelde Koop man. Joeri Wisse Vlake Vanaf deze week is de kapsalon vier dagen per week geopend. Ei genaresse en enig medewerkster Janine Witsel hoeft het hopelijk niet alleen van de Vlakenaren te hebben. ,,Er wonen hier denk ik zo'n dertig mensen", zegt ze na alle buren met elkaar te hebben opgeteld. Janine's Hairstyling was tot voor kort in Kruiningen gevestigd. ,,Ze- senhalf jaar geleden ben ik voor mezelf begonnen. In ons vorige huis hadden we een micro-kapsa lon gemaakt. Nu is de salon drie keer zo groot. Ik heb nu vooral meer beweegruimte. Er is ook een extra stoel, maar ik ben niet van Ik denk dat de meeste klanten ook wel naar Vlake komen plan om personeel aan te nemen." Behalve uit Kruiningen, heeft Janine ook klanten uit dorpen als Hansweert, Yerseke en Kapelle. ,,Het is natuurlijk even afwachten, maar ik denk dat de meeste klan ten ook wel naar Vlake komen", zegt ze. ,,Vanuit Kruiningen is het maar drie kilometer, naar veel an dere dorpen is het ook niet ver. Vlake ligt eigenlijk heel centraal!" Hansweert Ook voor Janine is dat inzicht vrij nieuw. Tot vorig jaar waren zij en haar man Kees Hommel nog nooit in Vlake geweest. ,,We reden er wel vlak langs, als we in Wemel- dinge naar het strand gingen." Ze zochten al langere tijd naar een vrijstaande woning in de polder. Dat viel niet mee. ,,Bij de meeste huizen zit meteen veel grond." De jaren zestig-woning aan de Reeweg in het 'centrum' van Vlake bleef lange tijd buiten beeld. ,,Dat kwam omdat we aan deze kant van het kanaal zochten, maar Vlake hoort bij Hansweert. Daar hadden we dus nooit op gezocht." Nieuwe expositie Rondleiding door historisch museum Thoolse braderie dinsdag 20 augustus 2019 BE Janine Witsel (rechts) proost met klanten op de opening van haar nieuwe kapsalon in Vlake. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De bouw van een nieuw Bravis ziekenhuis in Roosendaal is nog geen gelopen race. Financiering van die nieuwbouw wordt 'een gigantisch probleem', waardoor het maar de vraag is in hoeverre het Bravis-bestuur de plannen van de grond krijgt. Franka van der Rijt Bergen op Zoom -Louis van der Kallen Het is feest in Vlake. Het ge hucht langs het Kanaal door Zuid-Beveland is na de theetuin van Zorghoeve Seqoiahof een middenstander rijker: Janine's Hairstyling. -Janine Witse HEINKENSZAND In Galerie 't Kunstuus is vanaf woensdag een nieuwe expositie te zien van de in Terneuzen wo nende Funda Özyer. Zij is geboren in Istanbul en heeft een opleiding ge volgd in keramiek en glas. De expositie laat werken zien die zijn geïnspireerd op Kelti sche ornamenten. GOES Karel-Jan Kerckhaert, conservator munten en penningen van het Ko- ninklijk Zeeuws Genoot schap der Wetenschap pen (KZGW), geeft za terdag een speciale rondleiding bij Historisch Museum De Bevelanden in Goes. Hij vertelt ver telt over de wisselexpo sitie 'UitMUNTend!'. Het betreft een collectie van munten en penningen, aangevuld met bijzon dere voorwerpen. Aan vang om 14.00 uur. THOLEN In de binnenstad van Tholen wordt vrijdag en zaterdag de Thoolse braderie gehouden. Er zijn ruim 140 stand- De Thoolse braderie in 2018. foto marcelle davidse plaatsen en er worden diverse activiteiten ge organiseerd. Tijdens de kinderbraderie, zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur, kunnen kinderen het speelgoed dat zij niet meer gebruiken verko pen. Vrijdag is de brade rie geopend van 12.00 tot 20.00 uur, zaterdag is de braderie te bezoe ken tussen 09.00 en 18.00 uur. GOES Grote Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcen trum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Histo risch Museum de Be- velanden, 11.30 uur: Rondleiding; Grote Kerk, 13.30 uur: Or gelconcert door Arno van Wijk; Erasmu- spark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taal- café; Inloophuis Oase, 19.00 uur: Recreatieve fiets tocht over 20 km 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder be geleiding KAPELLE Parkeer plaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: Activiteiten voor senioren RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal senioren WAARDE Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50