Nieuwe startlocaties voor zesde Fjoertoer IN DE REGIO 7j 6 Prijs mooist versierde kotter v mm BBBS Gespreksgroep mantelzorgers van dementerenden RENESSE De zesde editie van de Fjoertoer Renesse op 14 september krijgt nieuwe startlocaties. ,,De exacte plek staat nog niet helemaal vast", zegt organisator Bruno van der Hoek, ,,maar we beginnen dit keer helemaal aan de andere kant van Renesse. Meer in de richting van de Rampweg." Dat houdt in dat de verwachte 3500 deelnemers de route van 16 of 9 kilometer deels in tegengestelde richting lopen ten opzichte van voorgaande jaren. Daarnaast is de organisatie er weer in geslaagd nieuwe paden op te nemen in beide parcoursen, zodat het ook voor trouwe deelnemers verras send blijft. Beide routes gaan door duinen, bos en over het strand. De Fjoertoer is een avondwan deling langs talloze kunstzinnig vormgegeven licht- en vuurobjec- ten. Onderweg staan er stempel posten, waar ook iets te eten en drinken wordt uitgedeeld. De stempelkaart kan worden ingele verd in ruil voor de Fjoertoerspeld. Inschrijven kan tot 1 september via de site fjoertoer-renesse.nl. De inschrijving stopt bij een maxi mum van 3500 deelnemers. Dat aantal is al bijna bereikt, aldus Van der Hoek. Marcel Modde Zierikzee De ingelijste kroon komt in de plek van de beker die sinds 1961 werd uitgereikt aan de schipper die alles op alles zet voor een feestelijke bij drage in de aankleding van de Nieuwe Haven. De laatste wisselbe ker was vorig jaar voor de ZZ6. ,,Die beker was zo afgrijselijk en groot, dat we blij waren dat Evert van de Zande voor de derde keer won en dat ding mocht houden", lacht ju rylid Rik Vermaat. De ZZ6 heeft ge zorgd voor het alternatief in de vorm van een 'schilderij'. Neptunus komt sinds jaar en dag tijdens Havendagen even aan wal in Zierikzee, om te paraderen met de nieuwe mosselprinses. Drie jaar ge leden kreeg de zeekoning een nieuwe kroon uitgereikt. Lijsten maker Chris Grinwis heeft de oude kroon op een aambeeld voorzichtig plat getikt en vastgezet met kope ren nageltjes. Op de achterkant van het schilderij heeft Sarina de Looff in een zwierig handschrift de win naars van de vorige jaargangen ver eeuwigd. Die opsomming kent ook gaten. Zo werd van 1970 tot en met 1975 geen mosselfeest gevierd in Zierik- zee. ,,Het enthousiasme onder de vissers was toen even wat minder door de dreigende afsluiting van de Oosterschelde", vertelt oud-schip per Wim Schot. Tussen 1977 en 1987 prijkt weer een gat op de erelijst. ,,Dat kwam omdat de horeca en middenstand geen overeenstem ming konden bereiken over de or ganisatie. De visserijvereniging heeft dat stokje in 1988, samen met Ria Geluk, weer opgepakt." In 2008 bleef de prijs in de kast in verband met het protest tegen de groeiende invloed van de natuurbescherming op traditionele visserijgronden. De Havendagen beginnen don derdag. Zaterdag wordt bekend wie als eerste de reservekroon van Neptunus een jaar mag be waren. Schemerwandeling Naar dieren speuren Parijse salon muziek I -V< »v K' S- ii; T'r- tg MM ■ga ,v- MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 20 augustus 2019 ZIERIKZEE Allévo begint medio oktober in Zierikzee een gespreksgroep voor mantelzorgers van mensen met dementie. Die vindt plaats in zorgcentrum Cor nelia aan de Emil Sand- strömweg. Het gaat om zes bijeenkom sten, waarin wordt stilge staan bij diverse thema's bin nen dementie. De eerste bijeenkomst is op zondag 15 oktober. Aanmel den en meer info via 088 1102800 of info@allevo.nl. Neptunus staat kroon af als trofee De kroon van zeekoning Neptu nus is platgeslagen en ingelijst. Het sieraad wordt voortaan met de Havendagen in Zierikzee in gezet als wisseltrofee voor de mooist versierde mosselkotter. Sarina de Looff, Rik Vermaat, Lea van Wamelen en Leon Praet (vlnr) met de ingelijste kroon van Neptunus. foto marieke mandemaker ZIERIKZEE De Zierikzeese wijk Noorderpol der beschikt sinds eind vorige week - vlak voor het einde van de zomervakantie - over een nieuw zebrapad met schoolzone. En dus konden de kinderen van Noorderpolder gisteren eindelijk helemaal veilig oversteken naar de Theo Thijssenschool. De oversteek plaats is er volgens de gemeente Schouwen- Duiveland gekomen dankzij de inzet van bewo nersstichting Noorderpolder en de Theo Thijs- senschool. FOTO MARIEKE MANDEMAKER WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer ver zorgt vandaag een schemerwandeling rondom Westenschou- wen. De tocht begint om 19.00 uur bij Excursie- schuur Boswachterij Westerschouwen. Vol wassenen betalen 5 euro. Kinderen betalen de helft. Aanmelden kan via staatsbosbeheer.nl/ schouwenduiveland. BROUWERSDAM Met een boswachter van Staatsbosbeheer kun- nen liefhebbers donder dag op zoek gaan naar dieren op de Kabbe- laarsbank. Tijdens deze familie-excursie bepalen de kinderen aan de hand van een kaart samen met de boswachter de route. De tocht is van 11.00 tot 13.00 uur. De 2,5 kilometer lange tocht vertrekt vanaf In formatiecentrum Greve- lingen op de Brouwers- dam. NOORDWELLE Rien Balkenende (vleu gel) en Marien Stouten (Debain-drukwindhar- f ;.1r J 8ralHB5«WaE»l«^ - Schemerwandeling. foto marieke mandemaker monium) geven morgen, woensdag, een concert in de Corneliuskerk. Het duo heeft een pro gramma in elkaar gezet dat bestaat uit romanti sche muziek van onder andere Saint-Saens, Franck, Widor, Guilmant en Vierne. De muziek werd vroeger ten ge hore gebracht in Parijse salons. Het optreden begint om 20.00 uur. BROUWERSHAVEN Grote Kerk, 20.00 uur: Orgelconcert Jan Peter Teeuw en Marien Stouten; BURGH-HAAMSTEDE Excursieschuur Bos- wachterij, 19.00 uur: Schemerwandeling; Trampoline- en Na- tuurinformatiepunt Westenschouwen, vanaf 11.00 uur: Ge schoren van A tot Z; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart Laagwater, 13.45 uur: Familie- rondvaart; DREISCHOR Streek- en Landbouwmu seum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Mu seum geopend; NIEUWERKERK Theetuin de Stok roos, 11.00-20.00 uur: Maisdoolhof; RENESSE Blikmu seum, 10.00-12.00 uur: Zomerexpositie; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Schilder club, 19.15 uur: Be wust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE Centrum, 10.00-17.00 uur: Toe- ristenmarkt, FiZi, 14.00 uur: The Big- gest Little Farm, Kraanplein: Raam- expo; Noord- en Zuidhavenpoort, 13.00-17.00 uur: Open voor publiek; Havenplein; Sport- blok, 13.30 uur: Jeu de boules speelmid dag; VVV Nieuwe Haven, 10.30 uur: Stadswandeling met monumentbezoek; 't Luitje, 11.00 uur: Zee hondensafari met Fri- sia; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Ex peditie Zeeuwse IJs tijd; Willibrorduskerk, 10.30 uur: Open kerk dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49