SPORT Kerkhove in New York tegen Zweedse Larsson Sollied hakt knoop door en komt niet naar Hoek II O O) CD O ZEELAND 11 wattei Huurling uit Wissenkerke speelt voor zijn voetbaltoekomst Daan Klomp had zich iets anders voorgesteld van de wedstrijd tegen NAC Breda (5-1). De huurling van Helmond Sport baalde als een stekker. dinsdag 20 augustus 2019 (foto) nam Duinkerke zand, de linies lagen veel te ver uit el kaar. „We hadden het plan om niet hoog druk te zetten. Maar als een spe ler van NAC indribbelt en in jouw zone komt, dan moet je er wel fel op zitten. Als je dat niet doet maak je het ze heel makkelijk en komen ze tot veel kansen. Dat hebben we gezien." De 4-0, van Luka Ilic, rekende hij zichzelf aan. „Ik ken Luka natuurlijk en weet dat hij linksbenig is. Dan probeer je de binnenkant af te schermen. Ik werd gecoacht, maar ik was te laat. Hij ging buitenom. Dat was wel mijn fout, vind ik." In de tweede helft speelde Daan Klomp als rechtsback en herstelde Helmond Sport zich enigszins. „NAC stond met 4-0 voor. Dan weetje dat zij niet meer vol gas gaan geven. We hebben onze rug wel gerecht. Dat is iets waar we op voort moeten borduren. Iedereen weet dat zo'n eerste helft echt niet kan. Dit was pijnlijk. Laat het een wijze les voor ons zijn. Vrijdag krijgen we thuis tegen Almere City weer een nieuwe kans." Laatste contractjaar Hij verhuisde onlangs van Breda naar Hel mond en voelt zich thuis bij zijn - wellicht - tijdelijke werkge ver. „Voor mijn ontwikkeling is het goed om een heel seizoen te spelen. Ik zit in mijn laatste contractjaar, waarin ik me moet laten zien. Ik hoop dan op een nieuw contract, bij NAC, bij Helmond Sport of ergens an ders. Ik moet stappen blijven zetten. Zo'n wedstrijd als deze, daar baal ik enorm van. Maar het is even slikken en weer verder gaan. Zo werkt het in het voetbal. Alleen mag dit niet nog een keer gebeuren." Het seizoen moest nog beginnen, toen Daan Klomp te horen kreeg dat er dit seizoen geen plek voor hem was bij NAC Breda. De uit Wissenkerke afkomstige verdediger werd verhuurd aan Helmond Sport, nadat hij eerder op uitleenbasis al voor TOP Oss uit kwam. Vrijdag keerde hij met zijn huidige club terug in het Rat Verlegh Stadion. Het werd een avond met een zure nasmaak. Bij de opkomst van de elftallen ging zijn blik even richting de hoofdtri bune. Een kort knikje volgde. ,,Ik weet waar mijn ouders altijd zitten", zei Klomp na afloop. ,,Ik zoek altijd even contact met ze.'' Op dat moment had hij nog hoop op een goede afloop, op een wedstrijd waar hij een positief ge voel aan over zou kunnen houden. Klomp wilde zich laten zien, tegen de club waar hij na zijn overstap van JVOZ de jeugdopleiding doorliep en debuteerde in het betaalde voetbal. Erop klappen Vorig seizoen kwam de 1.87 meter lange verdediger in de eredivisie tot negen wedstrijden, maar trainer Ruud Brood ruimde voor dit seizoen Dit was voor mij natuurlijk een wedstrijd die iets anders ligt dan andere duels geen plek voor hem in. Zijn contract in Breda loopt aan het eind van dit sei zoen af en dus weet Klomp wat hem te doen staat. „Dit was voor mij per soonlijk natuur lijk een wed strijd die iets an ders ligt dan andere duels", zei hij. „Dan wil je ervoor gaan en erop klappen. Als je dan bin nen twee minuten met 1-0 achter staat is dat voor ie dereen wel een mentale tik." Een tik die Hel mond Sport niet meer te boven kwam. De ploeg van trainer Wil Boessen werd in de eerste helft onder de voet gelopen en keek na 45 minuten tegen een kansloze 4-0-achterstand aan. Tot afgrijzen van Daan Klomp. Aanvoerder Ferry de Regt noemde het optreden in de eerste helft schandalig. Het werd uiteindelijk 5-1. „Waar het door kwam weet ik echt niet", aldus Klomp. „Zo'n vol stadion komt wel even op je af, misschien lag het daar aan. Je mag als team niet zo uit elkaar vallen." Voor rust was Helmond Sport los Op de wereldranglijst ont lopen de twee tennissters el kaar nauwelijks: de Zierikzeese staat 161ste, Larsson is de nummer 172. Ze hebben nog nooit tegen elkaar gespeeld. De Zweedse is vooral bekend als dubbelspeelster. Voorheen speelde ze samen met Kiki Bertens. Dit jaar haalde Larsson de halve finales van Ro land Garros, samen met de Belgische Kirsten Flipkens. Om het hoofdschema te halen moet Kerkhove in New York drie partijen winnen. In 2017 slaagde ze daarin. Vorig jaar strandde ze in de tweede voorronde. De Zeeuwse staat in het schema van de US Open ove rigens als 'Lesley Pattinama- Kerkhove'. In juli is ze getrouwd. Sindsdien haalde ze bij twee 25.000 dollartoernooien de finale, waarvan ze er eentje won. Hoek Afgelopen vrijdag leek alles in kan nen en kruiken, nadat Sollied een dag eerder de oefenwedstrijd van Hoek tegen Mandel United (1-0- winst) had bekeken. De oud-trainer van onder meer Club Brugge, AA Gent en sc Heerenveen had echter nog wat bedenktijd nodig. Zaterdag, rond de bekerwedstrijd tegen SV TOP (2-6) waren er al geluiden te horen dat een akkoord er waar schijnlijk niet ging komen. Dat werd gisteren bevestigd; Sollied wordt niet de opvolger van de vertrokken Hugo Vandenheede. Hoek is vervolgens meteen door geschakeld naar een andere voor name kandidaat. De club hoopte gis teren met hem wél tot een akkoord te komen. Zaterdag start Hoek de competitie in de derde divisie met een thuiswedstrijd tegen FC Lisse. GO 2 Zure nasmaak na terugkeer in het Rat Verlegh Stadion twee bronzen medailles mee naar huis van het EK Junior Racing. Op het circuit van Assen werd de 12-jarige racer uit Middelburg derde in zowel de NSF100 (4 takt motor) als de Mini GP (2 takt motor). Aan het EK in Assen deden deelnemers uit dertien landen mee. 3 Tijdens een wielerwedstrijd voor ID-renners in het Belgi sche Malde- gem pakte Jo- annathan Duin- kerke een bronzen me daille. De ren ner uit Kapelle moest in de één uur du rende wedstrijd op een twee ki lometer lang parkoers win naar Lars de Jong en num mer twee Gunt- her Boons voor laten gaan. A Daan Klomp na mens Hel mond Sport in actie tegen NAC. FOTOBSR Barry van der Hooft Breda -Daan Klomp (21) Tennisster Lesley Kerkhove is bij de loting voor de kwalificaties van de US Open gekoppeld aan de Zweedse Johanna Larsson. Hun partij wordt vandaag ge speeld. Roeland van Vliet Vlissingen De zoektocht van HSV Hoek naar een nieuwe trainer was gister avond nog niet ten einde. De der dedivisionist had goede hoop dat Trond Sollied de nieuwe trainer zou worden, maar de ervaren Noor heeft uiteindelijk toch be dankt. Barry van der Hooft a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43