I 8 ZEELAND Nico de Regt (39) en Masja Heijne (35) wilden in 2017 graag nog een grote reis maken met z'n tweeën, voor hun dochter geboren zou worden. Hun 'babymoon' naar Amerika verliep heel anders dan gepland: Masja's vliezen braken in Los Angeles, na 28 weken zwangerschap. ZOMER 2019 BEVALLEN OP VAKANTIE WAT IS ER TE DOEN? TIP 1 Monumententocht, Zierikzee Weekmarkt, Sas van Gent Rommel- en curiosamarkt, Veere Geitenboerderij, Ouddorp Scharrelkidsclub, Oostkapelle Ontdek Slot Haamstede, Burgh-Haamstede Escape Room, Middelburg Tentoonstelling, Sluis Sleepnetvissen, Vrouwenpolder TIP 10 Leesclub, Vlissingen LOES WORDT TWAALF WEKENTE VROEG GEBOREN aar lag Masja ineens op een i rijdend bed in een Ameri- kaans zieken huis. Ze zag 'la bor' staan op de borden in de gang. ,,We gaan dus echt naar de bevallingsafdeling", dacht ik toen. Tot dan hoopte de aanstaande moeder dat het niet zo'n vaart zou lopen. Maar een arts hielp haar en haar vriend Nico snel uit die droom. ,,Hij zei: 'jullie baby wordt hier geboren.'" Enkele uren eerder: Nico en Masja zitten aan tafel in een res taurant in Los Angeles. Nog een paar dagen, dan vliegen ze terug naar Nederland. Ze hebben een rondreis door de Amerikaanse staten Utah, Arizona en Colorado achter de rug. Masja: ,,We huur den een auto, kochten een tent bij de Wallmart, en daar gingen we. Het was echt een supermooie reis, met heel bijzondere natuur." Nico: ,,We hebben mooie tochten gemaakt door indrukwekkende landschappen. We kampeerden, maar sliepen ook in hotels." Masja was bij vertrek 25 weken zwanger. ,,We hebben vooraf uitgebreid geïnformeerd bij de huisarts, de verloskundige en de luchtvaart maatschappij of het veilig was om te reizen. We lieten voor de zeker heid een extra echo maken: er was geen reden om niet te gaan." Vruchtwater Het stel reist wat sneller dan ge pland. Daarom besluiten ze een paar dagen naar Los Angeles te gaan. ,,Het leek ons leuk om ook nog een grote stad te bezoeken." Maar in het restaurant in Los An geles ontdekt Masja tijdens een toiletbezoek dat ze vruchtwater verliest. ,,Het was niet meteen een plens water, maar ik dacht wel: dit is niet goed." In het hotel belt het stel met de verloskundige in Nederland. Die adviseert om naar een ziekenhuis te gaan. ,,We vonden op internet een zieken huis dat er goed uitzag en in de buurt was." Later blijkt dat ze geen betere keus hadden kunnen maken: het ziekenhuis is gespeci aliseerd in vroeggeboortes. Masja wordt direct aan allerlei monitors gelegd, waarmee de art sen de conditie van de baby in de gaten kunnen houden. ,,Ze pro beerden het kindje zo lang moge lijk in mijn buik te houden. Ik kreeg een paardenmiddel toege- dinsdag 20 augustus 2019 GO Ontdekt de geschiedenis van Zierikzee door te kijken naar de muren, poorten, kerken, toren en molens van de stad. Met een gids wandelt u langs de Noord en Zuidpoort, de Oude Haven, de patriciërshuizen, het 's-Gra- vensteen en het stadhuis. De wandeling start om 10.30 en duurt twee uur. Deelname is 6 euro per persoon. Reserveren is verplicht en kan bij VVV Zierik zee (Nieuwe Haven 7). TIP 2 Neem eens een kijkje bij de dins- dagmarkt in Sas van Gent. Van daag staan er van 8.30 tot 15.00 uur verschillende kramen ver spreid over het Keizer Karelplein. TIP 3 Leden en vrijwilligers van mu ziekvereniging Veere's Genoe gen organiseren een rommel- en curiosamarkt in clubgebouw Het Akkoord (Oudestraat 9). De markt is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. TIP 4 Op geitenboerderij De Mèkker- stee grazen honderden geiten. Maak tussen 09.00 en 17.00 uur kennis met de boerderijdieren en leer hoe geiten gemelkt worden. Geniet tussendoor van zelfge maakt ijs, appeltaart of biologi sche geitenkaas. Behalve geiten, zijn er ook kippen, cavia's, paar den en een varken. Bovendien is er een speeltuin voor kinderen. De Mèkkerstee. TIP 5 In de middeleeuwen waren er vi kingen op Walcheren, wat toen nog Walichrum werd genoemd. Leer vandaag tussen 14.00 en 16.00 uur alles over dit volk en hun gewoontes bij de Scharrel- kidsclub 'Daar komen de Vikin gen' van Terra Maris. Deelname: entreeprijs museum. Reserveren is niet nodig. Meer info: terrama- ris.nl. TIP 6 Altijd al een kijkje willen nemen in Slot Haamstede? Leer alles over de geschiedenis en wandel door het Slotbos tijdens deze rondleiding met een boswachter. De wandeling met bezoek aan Slot Haamstede duurt ongeveer 2 uur. Reserveren is verplicht en kan via vvvzeeland.nl. TIP 7 Zin in een spannend dagje uit? Probeer met een team van 3 tot 8 personen te ontsnappen uit een van de escape rooms van Kamer 51. Dit doet u door raad sels en puzzels op te lossen, en vooral goed samen te werken. Reserveren kan via reserve- ren@Kamer51.nl of 0624724522. TIP 8 De bevrijding van West-Zeeuws- Vlaanderen door de Canadezen kreeg de naam Operation Switchback, en duurde van 6 ok tober tot 3 november 1944. Be zoek tussen 10.00 en 16.30 uur in het Belfort van Sluis de ten toonstelling Switchback om meer te leren over de gebeurte nissen van en rond de bevrijding. Meer info: belfortsluis.nl. TIP 9 Benieuwd naar wat er allemaal leeft rond het strand van Neeltje Jans? Ga dan van 11:00 tot 13:00 uur mee sleepnetvissen. We lopen tot onze enkels in het water en slepen een net zo'n 50 meter met ons mee. De vangst is elke keer een verrassing. Meer info: np-oosterschelde.nl. Voor wie beter wil leren lezen or ganiseert Taalhuis Walcheren de leesclub Makkelijk lezen. Van daag vindt de leesclub plaats van 10.15 tot 11.15 uur in ZB| Bibli otheek Vlissingen (Spuikomweg 7). Deelname is gratis en voor boeken wordt gezorgd. Aanmel den via: taalhuisvlissingen@dezb.nl. Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl. -V* Wie? Nico de Regt (39) en Masja Heijne (35). Nico is ge boren en getogen in Eversdijk (bij Kapelle) en woonde een tijd in Goes. Nico en Masja wonen sinds een paar jaar samen in Delft. Wat is er Slot Haamstede. gebeurd? Masja beviel op vakantie in Los Angeles onver wacht en te vroeg van haar baby 'Ga ik hier bevallen? Dit is niet Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40