NIEUWS 3 Vermoedelijke dader (16) van ombrengen tiener belt zelf de politie Vuurzee moeilijk te bedwingen GRAN CANARIA BOSBRANDEN De 15-jarige Megan uit Breda is gisteren doodgestoken in haar ouderlijk huis. Een verdachte, een 16- jarige jongen, is aangehouden. Het zou gaan om haar vriendje. In de Bilderdijkstraat in Breda drommen mensen samen voor een met linten afgezet rijtjeshuis. Even verderop op een speelweide voor de kinderen, wacht een traumaheli kopter. In de woning heeft zich kort daarvoor een vreselijk drama afge speeld. Tienermeisje Megan, die er samen met haar gescheiden moe der woont, is in de keuken neerge stoken. Haar moeder was er niet. Dan komt bij de politie een tele foontje binnen. Het is de vermoe delijke dader. Hij vertelt zelf wat er is gebeurd en wordt vlak daarna aangehouden. Hij was sinds kort de nieuwe vriend van het meisje, zeg gen diverse bronnen uit haar omge ving. Haar vriendinnen maakten zich de laatste tijd veel zorgen, om dat er tussen het tweetal veel span ningen waren. De politie wil lo pende het onderzoek niets zeggen over de mogelijke toedracht. Een overbuurvrouw ziet vlak na de steekpartij hoe verpleegkundi gen het meisje nog proberen te red den. De reanimatie mag echter niet baten: ze overlijdt ter plekke aan haar verwondingen. In een putje in de tuin van het huis zoeken agen ten naar het mes dat is gebruikt, weet de overbuurvrouw te vertel len. Maar of dat wordt gevonden is onduidelijk. Schat van een kind Ondertussen stroomt de hele straat vol met nieuwsgierigen. Ouderen slaan vertwijfeld de hand voor hun mond. „Afschuwelijk toch'', mom pelt een vrouw die aan de overkant het tafereel met in en uit lopende agenten in de woning stilletjes ga deslaat. ,,En dat in deze straat. Hier gebeurt eigenlijk nooit wat, en nu dit.'' Een ander denkt aan de moe der. ,,Die heb ik vanochtend nog zien wegrijden naar haar werk. En nu is haar dochter dood. Daar moet je toch niet aan denken.'' Een hoogbejaarde buurtbewoner die een paar huizen verderop woont, kan zijn tranen niet be dwingen. ,,Het is verschrikkelijk wat dat meisje is overkomen", sta melt hij. ,,Het was werkelijk waar een schat van een kind. Ze is we- leens bij mij over de vloer geweest. Ze was altijd vrolijk en deed geen vlieg kwaad." Volgens de 84-jarige bewoner was het meisje een be kend gezicht in de straat. ,,Dat komt doordat we een hechte gemeen schap zijn. Als er ergens een ver jaardag is, komt er altij d wel iemand eventjes langs voor een kopje koffie. Haar moeder is ook een heel lieve vrouw. Voor haar moet het net zo afschuwelijk zijn." De hoogbejaarde bewoner woont al ruim zestig jaar in hetzelfde huis. „Natuurlijk maak je weleens wat mee, maar zo heftig als dit... Nee, dit is echt niet normaal meer. Zo jong en dan zoiets op je geweten hebben. Zo jong en dan zoiets op je geweten hebben. Ik ben er kapotvan Het is afschuwelijk. Ik ben er kapot van." De dodelijke steekpartij zal de ge moederen nog lange tijd bezighou den, beseft Gijs van Wijlen, rector van het Onze Lieve Vrouwelyceum in Breda, waar het meisje op school zat. Gisteren was de eerste school dag na de zomervakantie. Leerlin gen en docenten reageren geschokt op het overlijden van de scho liere. ,,Zulke gebeurtenissen zijn nauwelijks te bevatten, ook al zijn wij als gemeenschap van zeven tienhonderd scholieren en teamle den vaker getroffen", zegt Van Wij len. ,,We moeten nu als school laten zien dat wij er niet alleen op de mooie momenten voor elkaar zijn, maar ook als we trieste zaken te verwerken hebben. We moeten el kaar in de gaten houden", weet Van Wijlen. ,,Vrienden, klasgenoten, medeleerlingen, maar ook als colle ga's, want dit treft ons allen ge woon zwaar.'' Groot verlies Loco-burgemeester Paul de Beer laat in een schriftelijke reactie we ten 'diep geschokt' te zijn. ,,Het is vreselijk dat een meisje in de bloei van haar leven is weggerukt. En dat een minderjarige verdachte is opge pakt, is niet te bevatten. Ik leef erg mee met de familie, vrienden en klasgenoten van het slachtoffer. In het besef van alle verdriet en boos heid die dit oproept bij iedereen die het meisje goed kent, is het belang rijk om er voor elkaar te zijn in deze periode van groot verlies.'' dinsdag 20 augustus 2019 GO De bosbranden die het Spaanse eiland Gran Canaria teisteren, breiden zich nog steeds uit. Zeker 8000 men sen hebben huis en haard moeten verlaten. Totaal is al ruim 3400 hectare natuurge bied verloren gegaan. Meer dan 1100 brandweerlieden vechten met veertien blustoe stellen tegen het vuur. In het toeristische zuiden is weinig te merken van het vuur, zegt vakantieganger Jeremy Schip pers uit Schiedam. Wel zag hij de verslagenheid bij de lokale bevolking. ,,Ik was gisteren bij een voetbalwedstrijd. In de rust stonden inwoners huilend naar de bergen te kijken, waar je vuur en rook vandaan zag komen.'' foto afp Kijk op de site bij /video Bosbranden Gran Canaria breiden zich uit. Doodgestoken Megan (15) 'deed nog geen vlieg kwaad' Peter Ullenbroeck Sebastiaan Quekel Breda -Buurtbewoner Onderzoek in de Bilderdijkstraat in Breda waar in een woning een 15-jarig meisje werd neergestoken. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3