Dreigt uw trap een obstakel te worden? Russische flessenpost na vijftig jaar gevonden NIEUWS 13 Hardi N. geeft politie-inf iltrant de schuld: hij lokte het uit Een traplift van thyssenkrupp is dé oplossing 0800-5003 Met chemicaliën die werden gevonden bij Hardi N. kon een zwaar explosief van een halve kilo worden gemaakt. Dat bleek gisteren tijdens de rechtszaak tegen zes terreurverdachten. Carla van der Wal Arnhem Hoofdverdachte Hardi N. vindt zijn status als 'grootste terrorist van Ne derland' naar eigen zeggen maar niks. Hij zegt nadrukkelijk te zijn uitgelokt door de infiltrant, die hem voerde tot hij uiteindelijk in de rechtbank te rechtkwam. ,,De tijdlijn klopt niet, het begon bij hem", zegt Hardi, verwij zend naar een van twee undercover agenten die hem ontmaskerden. Maar de officier van justitie wijst op de vele jihadistische onderwerpen op een computer van Hardi. En dan zijn er nog die beelden, waarop ook hij wa pens vasthad waarmee hij een aanslag zou willen plegen. Met kalasjnikovs, bomvesten en een autobom wilden N. en de zijnen dood en verderf zaaien op een evenement in Nederland. En gisteren werd ook nog duidelijk dat Hardi al een letterlijk explosieve cocktail in huis had. Onderzoek van het NFI wijst uit dat hij alle ingrediën ten had om het 'zeer explosieve' mate riaal TATP te maken. Met slechts een kleine hoeveelheid kunnen grote ex plosies worden veroorzaakt. En N. had genoeg om een halve kilo te maken. Maar terwijl alle plannen werden gemaakt, terwijl een aantal verdach ten volgens het OM uitspraken de wil te hebben mee te gaan in het voorne men van Hardi, was er één onver wachte speler op het toneel: de infil trant, die volgens N. de aanstichter is van al het kwaad. Met een tweede un- Met kalasjnikovs, bomvesten en een autobom wilden ze volgens de officier van justitie dood en verderf zaaien dercoveragent volgde hij de stappen van de mannen, mengde zich tussen hen, tot het kwam tot een spectacu laire arrestatie bij een vakantiepark in Weert en invallen op andere plekken in Nederland. Onklaar In Weert probeerde Waïl el A. nog op de aanstormende agenten te schieten. Maar het wapen dat hij dankzij de in filtranten in handen had gekregen, was onklaar gemaakt. De bomgordel die een van de verdachten nog aan had gehad, bleek ook al nep. Aan het einde van het jaar worden de mannen 'gefaseerd' overgebracht naar het Pieter Baan Centrum, om on derzocht te worden. Op dit moment wordt nog gekeken hoe de groep als geheel kan worden geobserveerd. Zelf willen de verdachten niet dat hun psy che onder de loep genomen wordt, hun advocaten maken daarom be zwaar. Zij willen ook meer informatie over de inzet van de infiltranten. Zo willen ze bijvoorbeeld niet alleen de infil tranten, maar ook hun begeleiders ho- ren om vragen te stellen over het ver loop van de operatie. Over deze en andere onderzoeks- wensen velt de rechtbank later deze week een oordeel. Dan wordt ook be sloten of een aantal verdachten de op name in het Pieter Baan Centrum eventueel in vrijheid zou mogen af wachten, zoals aan de rechter werd ge vraagd. Cel Toch lijkt het waarschijnlijk dat zij nog lange tijd in een cel moeten wachten, tot hun zaak inhoudelijk wordt be handeld. Het was de bedoeling dat in het voorjaar te doen, maar het wordt vermoedelijk de zomer van 2020. In de tussentijd zal Hardi N. over zijn rol gaan verklaren, zo is de afspraak. In aanloop daarnaar heeft hij de toe gangscode van zijn telefoon gegeven, omdat hij informatie daaruit nodig heeft om te kunnen vertellen. Dat betekent wel dat er weer een nieuwe taak bijkomt voor de politie. Op de telefoon zijn enorme hoeveel heden informatie aangetroffen, die al lemaal moeten worden doorgespit. JUNEAU Een man die brandhout verzamelde in Alaska heeft een fles ontdekt met een handgeschreven boodschap erin die de vinder 'een goede vaart' wenst. De fles met brief was ruim vijftig jaar eerder door een Russische zeeman in zee gegooid. „Oprechte groeten! Van het Rus sische moederschip VRXF Sulak van de Verre Oosten Vloot", staat erin. ,,Wij wensen u een goede ge zondheid, een lang leven en een goede vaart. 20 juni 1969." Tyler Ivanoff, onderwijsassistent in Shishmaref, zag de fles aan de kust bij zijn dorp en wrikte de plas tic stop met zijn tanden los. ,,Het was nog steeds droog aan de bin nenkant en de fles rook nog steeds naar wijn of wat dan ook. Het briefje was droog", vertelde hij te gen de krant Nome Nugget. Ivanoff plaatste op 5 augustus een foto van de fles en het briefje op Facebook. Maar daar eindigt het verhaal niet. Rossiya 1, een Russisch televisienetwerk, volgde het spoor via het retouradres in Vladivostok terug naar een gepensioneerde Sov jet-kapitein die nu op de Krim woont. Anatoly Botsanenko, geïnter viewd door het station in een ma rine-uniform, zei dat hij op de Su- lak diende in 1969 toen hij 35 was. Kijkend naar het bericht op de smartphone van de verslaggever zei Botsanenko: ,,Dat is niet mijn handschrift." Maar toen herkende hij het retouradres als zijn oude huis in Vladivostok. Advertentie trapliften.nl dinsdag 20 augustus 2019 GO Terreurverdachte had alles voor enorme bom 'i De verdachten wer den vorig jaar opge pakt bij invallen in wo ningen en op een va kantiepark. FOTO LANDELIJKE POLITIE De fles met het briefje van een zeeman. foto tyler ivanoff Veel senioren vrezen dat ze hun eigen huis moeten verlaten als het traplopen lastiger wordt. Bij thyssenkrupp realiseren we ons als geen ander dat trappen een obstakel kunnen zijn, maar we weten ook dat geen enkele trap een onoverkomelijk probleem hoeft te vormen. Met een goede traplift op maat kunt u gewoon zelfstandig blijven wonen, in uw eigen huis. Traplift voor iedere trap Onze Swing-traplift is de steun en toeverlaat in steeds meer woningen. Deze traplift past op iedere trap en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Met behulp van de innovatieve HoloLinc-technologie wordt de trap tot op de millimeter nauwkeurig ingemeten, waarna de traplift op maat wordt geproduceerd. En het mooiste: (SW5Ï SSftiTli binnen twee weken wordt de Swing bij u thuis gemonteerd. Obstakel opgeheven De Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis f teruggegeven. Een tevre den gebruiker vertelt: "Onze trap werd een steeds groter obstakel voor mij, de treden leken steeds verder uit elkaar te liggen. We hebben een huis met twee verdiepingen, en mijn hobbykamer is op zolder. Een aantal keer per dag de trappen op- en aflopen ging echt niet langer. Toen hebben we een Swing aangeschaft. Ik ga nu moeiteloos met mijn traplift naar boven en weer te rug en geniet weer volop van mijn hobbykamer." €800 zomerkorting U ontvangt de hele maand augustus maar liefst 800 korting* op de aanschaf van een Swing-traplift! Vraag een gratis en vrijblijvend gesprek aan met een van onze adviseurs. U kunt hiervoor gratis bellen naar of uw gegevens invoeren op En wist u dat u op een nieuwe thyssenkrupp traplift levens lange garantie heeft? Bekijk onze voorwaarden op onze website. *Actie onder voorwaarden, zie trapliften.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13