NYNKEDEJONG 'Bereid kinderen voor op zwemmen in open water' 199," 41,95 56,95 lp" Shop de beste Back 2 School aanbiedingen! TERMIJNEN BETALEN, 0% RENTE! 6 in3 in3 maandag 19 augustus 2019 Column ^0 @nynke Er moeten 'natte' gymles sen komen, waarin kinderen leren wat de gevaren zijn van zwemmen in open water. Dat stelt de SP vandaag voor in een nieuw actieplan. Red dingsbrigade Nederland en de Nationale Raad Zwemveilig- heid steunen het initiatief. Edwin van der Aa Den Haag „Onderzoek heeft aangetoond dat zwemles alleen onvoldoende is'', zegt kamerlid Michiel van Nis pen. „Weersomstandigheden en donker water zijn risicovol. Men sen zijn zich vaak niet bewust van de gevaren bij buitenwater, zoals zandbanken, muien, de effecten van aflandige wind, stroming, golfslag en koud water.'' Lokaal zijn enkele reddings brigades hier al op vrijwillige basis mee bezig. Maar ook ge meenten moeten voorlichting ge ven over de risico's. Daarnaast dienen er voldoende waarschu wingsborden te zijn en is toezicht nodig op populaire zwemlocaties. Directeur Koen Breedveld van Reddingsbrigade Nederland is het hiermee eens. „Zwemmen in open water is echt iets anders dan in een zwembad ronddobberen. Mensen schrikken vaak van de omstandigheden, dus moet je ze leren op een verstandige manier om te gaan met de elementen. Ik ben blij dat de landelijke politiek nu aandacht heeft voor deze vorm van zwemveiligheid.'' Het aantal verdrinkingen lag in 2018 beduidend hoger dan in voorgaande jaren. Dat kwam deels door het mooie weer, maar ook doordat de zwemvaardigheid afneemt. Van Nispen pleit er i In 2018 waren er beduidend meer verdrinkingen daarom voor dat alle zwemles aanbieders gaan voldoen aan de eisen van het Nationaal Zwemdi ploma en zich daarbij aansluiten. „Iedereen mag nu een zwemdi ploma uitgeven. Maar ouders denken vaak dat het zwembad automatisch aangesloten is bij het landelijke diploma'', aldus woordvoerder Marjolein van Tiggelen van de Nationale Raad Zwemveiligheid. ,,Maar er is echt een verschil in kwaliteit. Dus is het essentieel dat het Zwem-ABC overal de standaard is.'' www.directsale.nl/actie ASUS Chromebook C202SA- GJ00611.6GHz Grijs -269T- Apple AirPods (2nd generation) met draadloze oplaadcase J229r Targus Work Play Rackets 15.6" Zwart/Grijs -59r Anker PowerCore Powerbank 268OO mAh Zwart Kopersbescherming tot 2.500 -J Gratis verzending vanaf 50,00 Gratis retourneren -J 3 jaar garantie DirectCoins sparen Het lijkt me nogal wat om te moeten verwerken: eerst is je zoon gewoon Roelf, een getalenteerd atleet die alles voor zijn sport overheeft, en met de besten van de wereld loopt. Nu is hij Roelf B., die vastzit in Honga rije, omdat hij samen met een vriend en met een idioot grote hoeveelheid drugs naar het Sziget- festival toog om die drugs aan de feestvierders aldaar te ver kopen. Hij werd gesnapt; hun voorraad heeft een straatwaarde van drie honderdduizend euro. In Hongarije staan hoge straffen op het verhandelen van drugs. Donkere wol ken boven het hoofd van Roelf en zijn kompaan Gert-Jan. aan de Volks krant. Volgens zijn ouders is hij nooit met drugs in aan- We moeten af van het beeld dat drugsdealers allemaal schimmige types zijn beeld heeft van de Nederlandse drugscene. Dat partydrugs ge kocht worden door keurige jon gens en meisjes, is algemeen be kend. Maar dat wetende moeten we toch eens af van het vooroor deel dat drugsdealers allemaal schimmige types zijn die eruit zien als Frank Lammers in de po pulaire Netflix-serie Undercover. Die dealers zijn niet zelden ook keurige jongens, die weten dat er in deze branche meer geld te verdienen is dan met een door- sneebaan. En dus kan die dealer best je ietwat onopvallende buurjongen zijn, of je broer, die je nog nooit over drugs hebt horen praten. kunnen worden gedeald door een jongen die nooit uitgaat, en al zijn tijd op de atletiekbaan spendeert. raking geweest. Het is zo'n intro verte, zachtaardige jongen. Hij trainde afschuwelijk hard. Sziget is eigenlijk niks voor hem. Hij gaat nooit uit. want je denkt je zoon te kennen. Was het mijn broer die in Honga rije in de boeien was geslagen, dan had ik net zo gereageerd. Al zou ik ook weten dat ik dénk mijn broer te kennen, maar dat hij ook een heel leven heeft waar ik niks van af weet. Want zo gaat dat met vol wassen mannen. Het ongeloof rondom de arrestatie van Roelf en Gert-Jan leert ons ook dat me nig Nederlan der nogal een vertroebeld GO Druasdealers Back2school Galdig op producten tussen da lOO,- an C 3.000,-. iPhonas bovan da C 850,- uitgesloten. 4 GB Intern geheugen 16 GB Opslagcapaciteit Intel® Celeron® Processorfamilie 1.6 Gigahertz Frequentie van processor 3 jaar garantie of betaal in 3x, met 0% rente Automatisch aan, automatisch verbonden Met twee tikjes content afspelen of overslaan Snel op te laden in case Uitstekende geluidskwaliteit Soepel switchen tussen devices of betaal in 3x, met 0% rente 15,6 inch laptopvak Ook voor sportkleding, -schoenen, rackets en tennisballen/shuttles Borstband voor stabiliteit en comfort Speciale vakken voor je racket en tennisballen Dual micro-USB-ingang Power IQ Voltage Boost snellaadtechnologie Beveiliging tegen diepontiading en overladen Beveiligd tegen kortsluiting De ouders van Roelf gaven een interview Drugs zijn zelfs zó geïntegreerd in onze samenleving dat ze Ik snap de shock en het ongeloof,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6