Recreant blij met controle op Stelleplas Het was retegezellig tijdens Retrocafé Centree in Zierikzee IN DE REGIO 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Borsele weert illegale bewoner Jongste Zeeuwse band debuteert op Tribute to Woodstock MIJN DORP, MIJN STAD maandag 19 augustus 2019 Melita Lanting Heinkenszand Joosse reageert op de oproep van de vereniging van eigenaren Camping Stelleplas die stelt dat de gemeente Borsele onevenredig vaak contro leert op het park. De vereniging wil dat de gemeente zich soepeler op stelt. In het hoogseizoen alleen toe risten en daarbuiten moet het mo gelijk zijn om de chalets te verhu ren aan arbeidsmigranten. Het ge meentebestuur voelt daar niets We willen hier geen camping Oranje voor en ook Joosse is het daar niet mee eens. ,,Op een camping kom je om te recreëren", stelt hij. En Joosse staat daarin niet alleen. ,,Er zit hier een hele groep die alleen wil recreë ren." Camping Stelleplas bestaat vooral uit chalets waarvan de meeste particulier eigendom zijn. Er is wel een trekkersveld en er zijn camperplaatsen, maar caravans en chalets voeren de boventoon. Veel eigenaren gebruiken hun stulpje om te recreëren en onderhouden hun eigendom goed. Er wordt zichtbaar geïnvesteerd in de tuinen. Maar er staan ook verwaarloosde caravans met slecht onderhouden tuinen en een deel van de chalets is alleen voor de verhuur. Paradijsje Joosse hoort tot de eerste groep. Hij heeft zijn eigenhandig gebouwde chalet al meer dan vijftien jaar. Een paradijsje waar hij in de zomer met zijn familie geniet van de rust en natuur. Alleen is die rust niet van zelfsprekend. Een deel van de ille gale bewoners zorgt nogal eens voor overlast. Volgens Joosse gaat het dan vooral om harde muziek, rotzooi rond de caravan, ruzies en zovoorts. Hij heeft het van nabij meegemaakt en dat verpest toch het plezier van het eigen plekje. De gemeente Borsele vindt ook dat permanente bewoners (net als arbeidsmigranten) niet thuis ho ren op een camping. Daarom wordt na een overgangsperiode sinds dit jaar opgetreden tegen illegaal ge bruik. Dat moet de overlast tegen gaan. Psychische problemen ,,Ik moet zeggen dat het wel beter is geworden", vertelt Joosse. Hij hoopt dat het probleem zich in de toe komst helemaal oplost als alle ille gale bewoners zijn vertrokken. Dat zal waarschijnlijk niet op hele korte termijn gerealiseerd zijn. Op camping Stelleplas wonen ook mensen met psychische of so ciale problemen. Voor deze groep is het moeilijk om snel andere woon ruimte te vinden. De gemeente zet een speciaal team op dat zich met deze groep gaat bezighouden. Wendy Wagenmakers Zierikzee Oude bankstellen, sjoelbakken en MIDDELBURG The Travelling Trashcans spelen pas vier maan den samen, maar de 'jongste band van Zeeland' opende zaterdag met veel bravoure en enthousiasme de derde dag van het Tribute to Woodstock festival. The Travelling Trashcans bestaat uit Boaz Braamse, gitarist/bassist, 10 tafels vol restjes van pelpinda's. Centree deed de naam van Retro café zaterdag weer volop eer aan. Om van de vintage foodtrucks met de geur van omas pannenkoe ken, klassieke hotdogs en mosse len uit een authentieke Kook- en Bakfiets maar te zwijgen. Al vlak nadat het feest 's middags van start was gegaan, toen het nog nadruppelde van de fikse buien in de ochtend, was het druk in de Centree-tent. Kinderen verza- jaar. Tije van de Wetering, bassist/gitarist, 10 jaar. Stijn Braamse, drummer, 12 jaar. Nina Baks, zangeres, 13 jaar. De band is vier maanden geleden ontstaan op Podium Z, waar jonge muzikanten leren samenspelen. Za terdag stonden ze voor het eerst op een echt podium met echt publiek. melden zich voor een theater voorstelling, de retro bingo-show zorgde voor heel wat hilariteit en de talenten van Schouwen-Dui- veland gaven het café de juiste sfeer. Naarmate de avond vorderde, vulde de tent zich met blues van Peetman en soul van Steffen Mor rison. Kleedjes werden uitge spreid, kaarsjes werden aangesto ken en Zierikzee werd een syno niem voor gezelligheid. ,,Ik was wel zenuwachtig", be kende Nina. Maar daar was op het podium niks meer van te merken. De vier waren erg tevreden over hun debuut. ,,Beter dan andere op tredens op Podium Z", vond Tije. Wandelexcursie Kabbelaarsbank Zangavond Orgelconcert onder meer Bach, Han del en Elgar. De entree- kosten bedragen 7,50 euro voor volwassenen en 5,00 euro voor stu denten. Gratis voor kin deren tot 12 jaar. Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; 18.30 uur: De Witte Toekomst; 19.30 uur: Harmonie Witte van Haems- tede; Excursieschuur Boswachterij, 20.30 ,,Er kan niet genoeg worden ge controleerd op camping Stelle plas." Dat zegt Willem Joosse uit Vlissingen. Als vaste recreant op het park in Heinkenszand vindt hij het fijn dat de ge meente Borsele sinds dit jaar streng optreedt tegen illegale bewoning en arbeidsmigranten. ,,We willen hier geen camping Oranje." -Willem Joosse Of het nou een beetje druppelt of het komt met bakken uit de hemel: Zierikzee laat zich Re- trocafé Centree niet ontzeg gen. Dan maar feesten in een tent. Het was er zaterdag niet minder gezellig om op het Zie- rikzeese Kerkplein. Kijk op de site bij /video Jongste band van... BROUWERSDAM Staatsbosbeheer houdt morgen een wandelex cursie door de Kabbe laarsbank Grevelingen. Het natuurgebied is ont staan na de sluiting van de Brouwersdam in 1971. De gids van Staatsbos beheer neemt de aan wezigen mee op pad en vertelt van alles over het gebied. De tocht is van 11.00 tot 13.00 uur. Het startpunt is bij Informa tiecentrum Grevelingen op de Brouwersdam. De kosten bedragen 5 euro. Meer informatie is te vinden op staatsbosbe- heer.nl. BURGH-HAAMSTEDE In de Pelgrimskerk in Burgh-Haamstede wordt vandaag een zangavond gehouden. Vanaf 20.00 uur is iedereen welkom in de kerk om te zingen onder begeleiding van Theo van Teijlingen. Na afloop is er wat te drin ken. Toegang is gratis. BROUWERSHAVEN Jan Peter Teeuw en Ma rien Stouten geven mor gen om 20.00 uur het laatste Brouwse Orgel- Jan Peter Teeuw en Marien Stouten. zomerconcert van het seizoen. Het duo zal de serie vierhandig afslui ten op het Van Vulpen orgel in de Grote of Sint- Nicolaaskerk in Brou wershaven. Zij spelen BROUWERSHAVEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Ex positie Door de Ogen van Jan Verhoeff; Centrum, 14.00 20.00 uur: Zomer- markt; Tonnenmaga- zijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE uur: Excursie vleer muizen speuren; Handmadestudio Zuidstraat, 19.00 22.00 uur: Hand- werkcafé; Natuurin- formatiecentrum, 11.00-18.00 uur: Ja cobs Cats Fietsroute; Pelgrimskerk, 18.45 19.45 uur: Yoga; 20.00 uur: Zang avond; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Cres- Beat; ELLEMEET Dorps huis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; Theetuin de Stokroos, 11.00 20.00 uur: Maisdool- hof geopend; Zwembad Dol-fijn, 13.30-14.30 uur: Zwemmen voor men sen met dementie beeld. Thijs is heel trots zelf op de grote steen geklommen tijdens Retrocafé Centree. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45