Debuut bij NAC geeft Van Hecke heerlijk gevoel Handballer Houtepen verdient stage bij club uit Bundesliga RCS en De Meeuwen poulewinnaars II II Middelkamp pakt meteen twee truien in Frans-Guyana 13 maandag 19 augustus 2019 Het laatste woord... MACOURIA De renners van ZRTC Theo Middelkamp lieten zich zaterdag meteen zien tij dens de eerste etappe van de Ronde van Frans-Guyana. Sam van de Mierop ging mee in een ontsnapping en finishte als achtste. Ploeggenoot Thomas Polak werd negende. Doordat Van de Mierop tijdens de rit van 149 kilometer naar Macouria mee zat in een vlucht, kon hij meedoen in de tussen- sprints. Daarmee verdiende hij meteen de rode puntentrui. Ook kreeg hij een blauwe trui, als leider in het combinatieklas sement. De Ronde van Frans-Guyana duurt nog tot en met zondag 25 augustus. Middelkamp is met zes renners in koers. RCS begon met een wedstrijd te gen Jeka, die met 1-0 werd gewon nen. Daarna volgde een 0-0-gelijk- spel tegen Serooskerke en werd de groepswinst in het slotduel met Kapelle (1-0) veiliggesteld. Seroos- kerke werd tweede, Kapelle derde en Jeka eindigde als vierde en laat ste In de tweede B-groep begon ook De Meeuwen met een 1-0-zege, op het organiserende Nieuwdorp. Het tweede duel resulteerde in een klinkende 4-0-overwinning op VCK en in de derde en laatste wed strijd werd het Terneuzen van oud-trainer Daan Eikenhout met 1-0 verslagen. De Meeuwen werd dus ongeslagen eerste. Plek twee was voor VCK, Terneuzen werd derde en Nieuwdorp laatste. Zaterdag staan voor de ploegen in de B-categorie de kruisfinales op het programma. RCS speelt dan te gen VCK om een plek in de finale en De Meeuwen treft Serooskerke; een Walchers feestje dus. In het schema om de plekken vijf tot en met acht treft Kapelle Nieuwdorp en speelt Terneuzen tegen Jeka. Om 16.30 uur gaat de finaledag van start. ,,Ik had dit dus echt niet zien aan komen. Voor mijn gevoel speelde ik daar niet echt geweldig'', ver klaart Houtepen. Toch werd hij via Facebook, en later ook telefonisch, benadert door een Duitse scout die wel degelijk onder de indruk was geraakt van zijn verrichtingen op beide evenementen. Het resulteerde in een uitnodi ging om maandag en dinsdag mee te komen trainen bij de U19-ploeg van Gummersbach, dat uitkomt in de eerste jeugd Bundesliga sector West. Houtepen ging daar na over leg met zijn ouders en trainers gre tig op in, al was het alleen maar om ervaring op te doen. ,,Want de kans dat het daadwerkelijk tot een transfer komt, acht ik op dit mo ment klein. Ik moet absoluut mijn havo-diploma binnen hebben, voordat ik een verdere stap in mijn carrière ga maken'', legt hij uit. Toch houdt Houtepen nog een kleine slag om de arm. ,,Stel dat er echt een mooie aanbieding komt, dan wordt het een kwestie van plussen en minnen tegen elkaar afstrepen." De verbazing klinkt nog in zijn stem bij het doen van zijn verhaal. Je ziet andere jongens hun debuut maken en dat wil je zelf dan ook Na die sprintjes dacht ik: straks ben ik al moe voordat ik erin moet komen PM Thomas Houtepen viel op bij een Duitse scout. foto ilse pattipeilohy RCS en De Meeuwen hebben zich zaterdag als groepswin naars geplaatst voor de finale dag van de B-categorie tijdens de Borsele Sloepoort Cup. De Souburgers werden op de vel den in Nieuwdorp eerste in poule B1, de ploeg uit Zoute- lande won groep B2. Daniel Vervelde Nieuwdorp Middelburg Voor handballer Thomas Hout epen heeft zijn deelname aan de Ruhrgames en het EK onder zeventien jaar in Zweden nog een leuk staartje gekregen. De midden-opbouwspeler uit Mid delburg gaat vandaag en mor gen op stage bij VFL Gummers- bach in de Bundesliga. Ron de Waal Vrijdagavond was het eindelijk zover voor Jan Paul van Hecke. De pas negentienjarige Arnemuidenaar maakte tijdens het duel tussen NAC Breda en Helmond Sport als invaller zijn debuut in het betaalde voetbal. Van Hecke kwam na 78 minu ten bij een 4-1-stand binnen de lijnen voor de Spaanse aan voerder Nacho Monsalve. NAC Breda won de wedstrijd vooral dankzij een sterke eerste helft overtuigend met 5-1 en is de koploper in de Keuken Kampi oen Divisie. Barry van der Hooft Breda Gefeliciteerd met je debuut. Je hebt er nog best lang op moeten wachten. ,,Dat klopt. Vorig jaar heb ik in de eredivisie een keer of zeven op de bank gezeten en tijdens de eerste wedstrijden van dit sei zoen ook weer. Ik voelde nu wel dat ik echt in ging vallen, omdat ik met de fysieke trainer een in tensieve warming-up van een minuut of twintig moest doen.'' Dat zag er vermoeiend uit, daar in de hoek van het veld. ,,Haha, ja. Na een serie sprintjes dacht ik: straks ben ik al moe voordat ik erin moet komen.'' Je stond na afloop met een grote glimlach in de catacom ben. Er leek echt iets van je te zijn afgevallen. ,,Ja, dat is zeker zo, omdat ik al een tijd op de bank heb gezeten. Je ziet andere jongens hun de buut maken en dat wil je zelf ook. Nu het zover is, vind ik het wel heel lekker. Het is nog maar twee jaar geleden dat ik op mijn zeventiende bij de eerste selec tie van Goes aansloot. Ik weet - Jan Paul van Hecke - Jan Paul van Hecke er wel op. Sindsdien is het heel snel gegaan.'' Is dit voor jou ook de beloning voor een sterke voorbereiding op dit seizoen? ,,Dat weet ik niet. Het is wel goed gegaan, vind ik. Ik heb hard ge traind, zoals we eigenlijk allemaal hard hebben getraind. Ik ben trouwens nog wel een weekje ziek geweest. Toen het in juli zo heet was, liep ik een soort van zonnesteek op. Daarna heb ik wel even nodig gehad om terug te komen. In de laatste oefen wedstrijd was ik er gewoon weer bij en in de eerste twee competi tiewedstrijden ook. In Dordrecht bleef ik op de bank, nu mocht ik gelukkig invallen. Het stond 4-1 en daarna mocht ik nog een keertje juichen ook. Ik denk dat we het met NAC super doen. Twee wedstrijden, zes punten; we mogen niet klagen.'' FOTO BARRY VAN DER HOOFT dat veel mensen zich toen af vroegen wat ik bij Goes moest gaan doen. Achteraf gezien is het de juiste stap geweest. Al durfde ik toen echt niet te dro men van dit moment. Ik hoopte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41