'Veteranen' winnen finale Springtour 12 Tweede plaats in WK lijkt maximaal haalbare Drie uit drie voor Patrick de Vos De Nooijer in voorselectie Schweertman naar EK 35+ Sprintzege Van Anrooij Winst voor Veenstra Dubbele zege Baas De Vlissingse motorcrossster reist met een trainingsachterstand af naar Italië en raakt tijdens de tweede manche in Imola vermoeid. Ze valt daardoor terug en verliest veel punten. maandag 19 augustus 2019 Voor de derde maal op rij heeft Patrick de Vos uit Kat- tendijke de 10 kilometer van Oud-Sabbinge op zijn naam geschreven. Zaterdag zege vierde hij in 34.55 minuten. Het was ook de derde editie van de wedstrijd. Meteen na de aanloopronde op de Ring nam De Vos de lei ding, samen met Martijn de Kok en Jaap Wouters. Bij het ingaan van de tweede ronde had De Vos al een kleine voor sprong opgebouwd op De Kok. Halfkoers schudde hij zijn concurrent uit Heinkenszand definitief af. ,,Volgens mij was dit de snel ste tijd tot nu toe", zei de win naar over zijn 34.55. Hij had de wedstrijd beschouwd als trai ningsloopje. Op de baan heeft hij dit seizoen al een persoon lijk record gelopen op de 1500 meter en de mijl. Baukje Doedee won bij de vrouwen, in 45.28 minuten. De oud-wielrenster uit Drie wegen werd op ruim een mi nuut gevolgd door Nathalie Slabbekoorn. Voetballer Jeremy (27) de Nooijer uit Oost-Souburg maakt deel uit van de voorse lectie van Curasao voor het Natioans League-duel met Haïti. De wedstrijd wordt ge speeld op 6 september. Bondscoach Remko Bicentini heeft een lijst met liefst 39 namen bekendgemaakt. Je remy de Nooijer, actiefin Qa tar, is er daar één van. Squasher Piëdro Schweert- man, afkomstig uit Koude- kerke, gaat meedoen aan het Europees kampioenschap voor spelers van 35 jaar en ouder. Dit toernooi wordt vanaf woensdag gehouden in Wenen. De meervoudig Nederlands kampioen, die bijna 36 is, deed bij de senioren ook al meermaals mee aan het EK. PAARDENSPORT Imola Motorcrossster Nancy van de Ven kan zeer waarschijnlijk naar de we reldtitel fluiten. De 21-jarige Vlis- singse zag afgelopen weekeinde tij dens de Grand Prix in Imola haar achterstand op Courtney Duncan, de nummer één in de tussenstand, oplopen naar 26 punten. „Normaal gesproken wordt Dun can kampioen", zei Rinus van de Ven, die zijn zus coacht, vanuit Ita lië. ,,Zij heeft heel goed materiaal en rijdt er ook nog eens uitstekend mee. Bovendien is ze mentaal heel sterk dit seizoen. MMr er kan haar altijd iets overkomen, hè. Je weet het nooit." De Nieuw-Zeelandse lag al eens eerder op koers voor de titel, maar raakte toen vlak voor het einde van het seizoen geblesseerd. Ze moest toen toekijken hoe iemand anders met de hoofdprijs aan de haal ging. ,,We gaan dus volgende maand niet voor niets naar de laatste Grand Prix in Turkije. Duncan zal eerst die manches moeten rijden. Nancy is nog altijd niet kansloos en zal ook daar proberen druk op haar te hou den." Toch lijkt de tweede plaats in de eindstand het hoogst haalbare. Door een derde plaats in de heat van zaterdagmiddag en een vierde plek in de manche van gister ochtend pakte de Zeeuwse Ya- maha-rijdster slechts 38 punten. De Duitse Larissa Papenmeier, die Als je in een manche minder hard gaat rijden, geef je het wel zelf weg met drie punten achterstand naar Italië was afgereisd, staat er nu drie voor. Elektronisch probleem Rinus van de Ven was gefrustreerd over beide manches. „Zaterdag", zo vertelde hij, ,,ging het mis door een onduidelijk elektronisch probleem. Nancy vertrok heel goed en kwam zelfs op kop te liggen, maar opeens viel de motor steeds stil als ze sprong. Toen ze dat doorhad, durfde ze geen risico's meer te ne men. Ze wilde natuurlijk niet dat ze uitviel en helemaal geen punten scoorde." Een dag later lag het bij Van de Ven niet aan de motor, maar was bij haar zelf de fut eruit. Ze kwam nog wel als beste bij het starthek weg en reed de eerste twee rondes voorop, terwijl Duncan juist op achterstand lag. Maar daarna zakte ze steeds verder terug. ,,Ze gaf na afloop aan dat ze moe was ge weest", zei Rinus. ,,Dat is ook heel verklaarbaar, natuurlijk. Ruim twee weken geleden is ze nog ge opereerd aan haar knie. Ze heeft in de tussentijd niet op de motor kun nen zitten en minder fysiek kun nen trainen dan de anderen. Maar als je dan in een manche minder hard gaat rijden, geef je het wel zelf weg." Goed nieuws Ondertussen lijkt er eindelijk eens goed nieuws aan te komen voor Nancy van de Ven. Eerder deze maand kreeg ze te horen dat Ya maha volgend seizoen niet met haar doorgaat, na een lange sa menwerking. De Vlissingse moest dus op zoek naar een oplossing. Daar lijkt nu schot in te zitten. ,,We verwachten er heel snel uit te zijn. Als het aan mij ligt al binnen een week", gaf Rinus van de Ven aan. ,,Er zijn allerlei gesprekken gaande." Dertien teams streden zaterdag in de arena van het Hippisch Sport park De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met het mes tussen de tan den om de felbegeerde hoofdprijs. Met slechts één springfout en een tijd van 75,25 seconden gooiden Ro- wen Jansen uit 's-Heerenhoek met de ruin Laviano en Marit Louwerse uit Lewedorp met de schimmel merrie Zelma de lont in het kruit vat. Het Bevelandse duo mocht daarmee lang de hoop op de over winning koesteren. Maar het werd uiteindelijk brons Als voorlaatste starters hielden Ca- rolien de Bruin uit Clinge met Ber- sina en de Terneuzense Yenca Sips met Ignatius het strafblad blank. En met de tijd van 82,11 leek de buit voor het Zeeuws-Vlaamse koppel binnen. Maar het laatste woord was aan Margreet Walraven en Cees Wisse, die als een stel jonge welpen op jacht gingen naar hun prooi. Met een bloedstollende rit in een onmo gelijk geachte tijd legde Walraven de basis voor de overwinning. Ver volgens haalde Wisse met een rit uit het boekje de hoofdprijs binnen (0/0/74,55). PM ATLETIEK VOETBAL SQUASH TOP WINT NK BEACHKORFBAL TOP 1 heeft zaterdag in Scheveningen de titel gepakt tij dens het Nederlands kampioenschap beachkorfbal. Het team versloeg uitgerekend TOP 2 in de finale. De eindstand was 9-5. Jurriaan Bouwens (foto) mocht op zijn verjaardag de hoofdprijs in ontvangst nemen. In Scheveningen was het niet echt strandweer. TOP, dat zich met drie teams ingeschreven had, gebruikte het jaarlijkse evenement als gelegenheid voor teambuilding. De veldcom- petitie begint op 7 september. foto martin de leeuw WIELRENNEN Shirin van Anrooij uit Kapelle won za terdag een wed strijd voor junior vrouwen in het Bel gische Hasselt. Na 75 kilometer en net iets meer dan twee uur koers klopte de zeventienjarige wielrenster haar acht medevluchters in een sprint. VOETBAL Bij de vriendschap pelijke voetbalwed strijd ASWH-Baro- nie stonden zater dag twee Zeeuwse trainers tegenover elkaar, Rogier Veen stra uit Middelburg en Jurriaan van Poelje uit Vlissin- gen. ASWH en Veenstra wonnen met 1-0. Dressuuramazone Maudi Baas uit Hei kant, die met de pony's Idem Dito BR en Big Boy uit komt bij de paar den, won tijdens de dressuurwedstrijd van de RSV Axel alles wat er voor haar te winnen was. Ze zegevierde in de klasses Z en L. Knieoperatie Van de Ven laat sporen na Roeland van Vliet Nancy van de Ven. Rinus van de Ven Teamspringen, dat was de nieuwe formule die de organisa toren van de Springtour Zeeland voor de finale hadden bedacht. Het werd een daverend succes. De 'veteranen' Margreet Walra ven uit Veere en Cees Wisse uit Ritthem - samen honderd jaar oud - waren de besten in het slot akkoord van de editie 2019. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint-Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40