Franse drukt zijn stempel bij Hoek van Goes 11 maandag 19 augustus 2019 si.' thuisploeg zich knap onder de druk van Lienden uit. Zoals na vijf minuten, toen de jarige Roy Mul der nieuweling Ronaldo Meijer in stelling bracht. De nummer 10 schoot op de vuisten van Lienden- keeper Menno Heus. In de acht tiende minuut kreeg hij opnieuw een levensgrote kans, maar wéér stond Heus een treffer in de weg. Daartegenover stelde Lienden - dat vorig seizoen Goes uit de na- competitie om een plek in de tweede divisie kegelde, maar een ronde verder alsnog degradeerde - wat speldenprikjes. De Gelderse ploeg kreeg in het eerste bedrijf één opgelegde kans, maar ex-prof Guyon Fernandez vond Pijnen burg op z'n weg. Hij kan na die redding op applaus rekenen. ,,Het was een split second", haalde Pijnenburg het moment te rug. ,,Een voorzet, ik draaide naar rechts, zag hem uithalen en deed uit een reflex m'n been omhoog. KNVB-beker J Kloetinge J FC Lienden Dat-ie precies goed op m'n knie kwam, was geweldig. Dat wil ik wel vaker.'' Bij de underdog groeide het geloof in een stunt met de minuut. Ook op de tribune en langs de lijn. Kloetinge bracht een flets Lien- den meermaals aan het wankelen, alvorens de Bevelandse eersteklas ser twintig minuten na rust de lei ding nam. Klaas van Hecke, die de hele rechterflank met verve be streek, stak het halve veld over met de bal aan zijn voet en werd in het vijandelijke strafschopgebied ten val gebracht door doelman Heus. Scheidsrechter Huizinga wees re soluut naar de stip en spits Hu- bregtse klaarde het klusje: 1-0. ,,Dat gaf extra kracht natuurlijk'', aldus Lourens. Aardig elftal Kloetinge hoefde niet meer en kon leunen op de defensie. ,,Die stond als een huis'', zag Pijnenburg. ,,We beukten met z'n allen door, vooral Klaas. In de laatste minuut ging-ie nog steeds. Daar geniet ik van.'' Lourens kon geen uitblinker kie zen. ,,Ik vond iedereen goed'', ge noot de oefenmeester na van de bekerstunt. ,,Op papier zijn we een eersteklasser, maar ik denk dat er een heel aardig elftal staat.'' Als Kloetinge ook de tweede kwalificatieronde overleeft, maakt de club kans om een profclub te loten. Die stromen namelijk op dat moment pas in. ,,Dat wil iedereen hier'', glunderde Pijnenburg. ,,Als je op voetbal zit, dan wil je dat. Het liefst tegen een eredivisionist, daar droom je van. Net zoals Hoek een paar jaar geleden (2013) in de Kuip speelde tegen Feyenoord. Dat is toch geweldig?'' Hoek rekent in de eerste kwali ficatieronde van het toernooi om de KNVB-beker na rust af met eersteklasser SV TOP. Het wordt 2-6, mede dankzij drie goals van Erwin Franse. Barry van der Hooft Oss Terwijl de zaterdagavond officieel nog net niet is begonnen en de re gen kortstondig met bakken uit de hemel valt, schuiven een kalende man en zijn echtgenote aan op één van de twee kleine tribunes van SV TOP. Als hij aan een sup porter van de thuisclub vraagt of hij de opstellingen even mag be kijken, is zijn Vlaamse tongval hoorbaar. Eén en één is twee; dit is weer een kandidaat voor de va cante trainerspositie bij Hoek. De spelers van de derdedivisio nist concentreren zich op de wed strijd in de eerste kwalificatie ronde van de KNVB-beker, maar buiten de lijnen gaat het veel over Nieuweling is met drie treffers de grote man in bekerduel met TOP die vacature. Trond Sollied wordt toch de nieuwe trainer van Hoek? Of toch niet? Nee joh, dat moet een geintje zijn, hebben meerdere spelers al laten blijken. Dus niet, want de technische commissie en sponsorstichting zijn heel serieus met hem bezig. Donderdagavond zit Sollied op de tribune tijdens het oefenduel met Mandel United, vrijdag wordt er echt een akkoord verwacht, verklaren direct betrok kenen. Maar dat akkoord komt er (nog) niet en deze zaterdag is Sollied ook niet in Oss te ontdekken. Da vid Destorme neemt de honneurs nog steeds waar. En op de tribune KNVB-beker zit dus nog een trainer. De ka lende man met de Vlaamse tong val stelt zich voor als Bart Wilms- sen. Waar hij trainer is geweest? Bij FC Antwerp en de beloften van Club Brugge. En bij Waas- land-Beveren was hij assistent van Stijn Vreven en - na diens ontslag - ook even hoofdtrainer. Zolang met Sollied geen ak koord wordt bereikt, behoort de 47-jarige Wilmssen tot de kandi daten om trainer van Hoek te wor den. Een kleine twee weken gele den zaten Bert Dhont (45) en Lie ven Gevaert (42) al op de tribune tijdens het oefenduel met FC Knokke. Op de brutolijst met mo gelijke nieuwe trainers hebben zestien namen gestaan, dat aantal is snel teruggebracht tot vijf. De spelers hopen in ieder geval dat er snel duidelijkheid komt, want za terdag wacht de eerste competi tiewedstrijd, thuis tegen FC Lisse. Er valt wel een overeenkomst te ontdekken tussen de trainers die het duel met FC Knokke zien en de trainer die deze avond in Oss aandachtig toeschouwer is: alle maal kunnen ze noteren dat Er- win Franse in de tweede helft ex celleert. Omdat Franse na rust nauwelijks af te stoppen is en met scherp schiet, wint Hoek uitein delijk met 2-6. De van Goes over gekomen aanvaller oogt altijd wat stoïcijns. Alle randzaken lijken hem weinig te boeien, laat Franse maar voetballen en scoren. Wie de nieuwe trainer ook wordt, één ding is duidelijk: Erwin Franse is een onbetwiste basisspeler. Ondanks de rode kaart van Meul- meester hield de derdedivisionist lang eenvoudig stand tegen de op ponent die vorig seizoen zevende werd in de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal. Lorenzo Hoekman maakte zijn officiële debuut onder de lat. Hij zag een afstandsschot voorlangs gaan, een schotkans van dichtbij over en bracht redding op een kopbal van dichtbij. In de blessuretijd verslikte Hoek man zich in een vrije trap. De van Krabbendijke overgekomen goalie liet de bal los, Jeroen Lamme kon het projectiel in een leeg doel tik ken. Diezelfde speler maakte er in de 96ste minuut ook nog 2-3 van. De verdediger werd over het hoofd gezien bij de tweede paal en profi teerde. Enkele tellen later floot de scheidsrechter af. Schalkwijk zag het scoreverloop als een les. ,,Dom. Je bent heer en meester. Dan moet je de wedstrijd dood maken. Dit mag in de derde divisie niet gebeuren. Je moet het achterin dichtgooien, net zoals Ita lianen dat doen.'' Mannen De aanvaller stelde dat de groep snel stappen voorwaarts moet ma ken. ,,We komen straks geen jon gens meer tegen, maar mannen. Wij hebben nu geen mannen in het team. Dat geeft niet, maar dat moe ten we wel worden.'' Pennings genoot van de eerste twintig minuten. Over de laatste tien minuten voor rust en de laatste vijf minuten van de tweede helft was hij minder te spreken. ,,Deze periodes zijn essentieel om resulta ten te behalen. De concentratie was weg. Net zoals in de oefenwedstrijd tegen Baronie maakten we de te genstander sterker.'' Goes-middenvelder Mart de Kroo (midden) in actie tijdens het bekerduel met eersteklasser Huizen. Op de achtergrond aanvoerder Ruben Hollemans. foto henk heijnen/orange pictures PM dromen van meer 65. Hubregtse (strafschop) 1-0 2 SV TOP HSV Hoek 29. Pennings (eigen doelpunt) 0-1 42. Van den Broek (strafschop) 1-1 49. Franse 1-2 56. Constansia 1-3 66. Van den Broek (strafschop) 2-3 68. Franse 2-4 77. De Jager 2-5 81. Franse 2-6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39