II Wijze les voor 'jongens' O O) CD O Didi de Vries verrast met bronzen plak Zes goals voor Karelse en Dorst Zeeuwen winnen ruim met Oranje Van Goethem haalt de eindstreep niet 10 John Karelse. foto lex de meester ZAALVOETBAL KNVB-BEKER VERRASSING Eersteklasser is derdedivisionist FC Lienden op eigen veld de baas in de KNVB- beker. Nog één ronde overleven, dan kan de ploeg een profclub loten. maandag 19 augustus 2019 Mountainbikester Didi de Vries uit Wilhelmi- nadorp is gisteren tijdens een wereldbeker wedstrijd Eliminator derde geworden. Het was haar beste internationale resultaat ooit. Eliminator is een afvalrace, waarbij steeds heats met vier personen gereden worden. De beste twee gaan dan door naar de volgende ronde. De 22-jarige De Vries finishte in haar kwartfi nale als tweede en won vervolgens haar halve finale. In de eindstrijd legde de Zeeuwse het af tegen de Zweedse Ella Holmegard en de Duitse Clara Brehm. In juni werd De Vries Nederlands kampioene op dit onderdeel. Donderdag werd ze dertiende op het WK. Niet alleen Goes, Kloetinge en Hoek zorgden zaterdag voor Zeeuws succes in het toernooi om de KNVB-beker. Ook de Zeeuwen buiten de provinciegrenzen wonnen allemaal in de eerste kwalificatieronde. Trainer John Karelse boekte een knappe zege. Hij was met hoofdklasser Achilles Veen met 6-0 te sterk voor derdedivisionist Hercules. Yarick Dorst won met derdedivisionist Baren- drecht met dezelfde cijfers van eersteklasser Wittenhorst. Kyle Doesburg luisterde zijn of ficiële debuut voor derdedivisionist Stedoco op met een goal. Hij droeg daarmee bij aan de 2-4-zege bij HSC'21. Het Nederlands zaalvoetbalteam voor spelers onder 19 jaar, met daarin de Zeeuwen Nabil Azzanagui en Youssef Ben Sellam, heeft het vierlandentoernooi in Letland met een goed gevoel afgesloten. Er werd met 6-2 gewonnen van Moldavië, dat tot de wedstrijd met Oranje nog ongeslagen was. Nederland onder 19 had in de Letse hoofdstad Riga tot zaterdag nog niet gewonnen. Van het thuisland was met 6-4 verloren en het duel met Wit-Rusland was in een 2-2-gelijkspel geëindigd. Maar tegen Moldavië werd de eer ste driepunter gepakt. Nederland werd daar door derde, Moldavië bleef eerste. Wielrenner Brian van Goethem heeft de BinckBank Tour niet uitgereden. In de ze vende en laatste etappe kwam de coureur uit Philippine, die in dienst rijdt van Lotto-Sou dal, niet over de eindstreep. Voor aanvang van de zevende rit stond Van Goethem 117de in het algemeen klassement. Marco Minnaard uit Wemeldinge werd zater dag 47ste in de laatste etappe van de Ronde van Burgos. De renner van Wanty-Groupe Gobert eindigde op de 52ste plaats in het alge meen klassement van de Spaanse meerdaagse. Oude club Oefenduel loetinge had zaterdag tegen derdedivisio nist FC Lienden niks te verliezen in de eer ste kwalificatieronde van de KNVB-beker. Onbevangen zorgde de ploeg van trainer Marcel Lourens voor een daverende be kerstunt op het eigen Wesselo- park: 1-0. Omdat de blessuretijd liefst vijf minuten en zeven seconden be droeg, was het lang billenknijpen voor iedereen met een groen-wit hart. Het maakte de vreugde-ex plosie na het laatste fluitsignaal al leen maar heviger. Lionel Fitsch zocht meteen de weg naar zijn trainer, al werd hij eerst bespron gen door matchwinnaar J eremy Hubregtse. Fitsch wees naar Lou- rens, wat volgde was een omhel zing. ,,We hebben het er veel over ge had: wat kunnen we het beste doen? Want we zijn nog maar twee weken bezig en het is een hele nieuwe groep'', verklaarde de coach na afloop. Met 'we' bedoelde Lourens zijn ervaren verdedigers Fitsch en Jaap Esser en zichzelf. De keuze viel uiteindelijk op een 3-5- 2-formatie. ,,Het was zeker wen nen'', zei doelman Nando Pijnen burg, die in de bekerwedstrijden eerste keus is. Daar was echter weinig van te zien. Kloetinge bewoog als een harmonica over het veld; de linies bleven dicht bij elkaar. De bezoe kers hadden veelal de bal, maar Kloetinge raakte niet onder de in druk. Met vlagen voetbalde de Net als Hoek een paar jaar geleden, tegen Feyenoord in de Kuip. Dat is toch geweldig? Er leek geen vuiltje aan de lucht voor de Goesenaren. Na 37 minuten had Steve Schalkwijk al een hat trick achter zijn naam staan en no teerde Goes een 0-3-voorsprong. De bezoekers hadden het initiatief, creëerden kansen en de thuisploeg grossierde in fouten. ,,Maar in het laatste gedeelte van de eerste helft zakten het niveau en tempo'', con stateerde trainer Ruud Pennings. Tijdens de rust benadrukte de oefenmeester dat zijn spelers gas KNVB-beker J Huizen 1 Goes moesten geven in de beginfase van de tweede helft. ,,Dat gebeurde niet'', oordeelde de Vlissinger. In plaats daarvan kwam de formatie in de 55ste minuut met tien man te staan. Doelman Brian Meulmeester werd omspeeld en trok aan de noodrem, met een rode kaart als ge volg. Schalkwijk reageerde na afloop kritisch. ,,Er werd balverlies gele den in de aanval, aan de zijkant. En dat terwijl er gecoacht werd. Op zo'n moment moet je luisteren naar elkaar. Ik ben niet de beste voetbal ler van het team, maar in m'n kop zit het goed.'' De aanvaller noemde het een jeugdige fout. ,,We hebben een aan tal dragende spelers. Ik mag denk ik wel zeggen dat ik er daar één van ben. Naar hen moet geluisterd wor den. Vroeger hadden we oudere spelers die de baas waren. Neem 'Teuntje' Rentmeester. Hij gaf je ge woon een klap voor je kop.'' Voorafgaand aan het duel was het onzeker of Schalkwijk aan de aftrap zou verschijnen. ,,Er speelde iets tussen mij en de club. Het had met 'een stukje financieel' te maken. Aan het eind van het seizoen heb ik mijn woord gehouden. Ik ben niet naar Hoek gegaan. Ik kom mijn af spraken na, dus ik wil dat de club dat ook doet.'' Vrijdagavond werd de kou uit de lucht gehaald. ,,Het is opgelost. Zand erover.'' MOUNTAINBIKEN VOETBAL WIELRENNEN l-l Zaalvoetballer Saïd Bouzam- bou (foto) deed vrijdagavond zijn oude club Groene Ster Vlissingen pijn. Met zijn nieuwe club Malle Beerse won Bouzambou in een oefenwed strijd met 6-0 van Groene Ster. Hij nam de helft van de Belgische pro ductie voor zijn rekening. IS De voetballers van VC Vlissin- gen boekten gisteren een oefenzege op FC Tilburg. De Zeeuwse eer steklasser was met 2-1 te sterk voor de Bra bantse twee deklasser. Na een 1-0-achter- stand bij rust zorgde Thomas de Rijke voor de gelijkmaker. Joran Malie paard maakte in de 75ste mi nuut het win nende doel punt. Stunt laat Kloetinge Stefan Maas Kloetinge Jeremy Hubregtse (links) maakte de enige goal namens Kloetinge in het bekerduel met FC Lienden. foto johan van der heijden - Nando Pijnenburg Ondanks een 0-3-ruststand kwam het twee klassen lager spelende Huizen zaterdag terug tot 2-3 tegen Goes. De derdedi visionist bereikte wel 'gewoon' de volgende ronde van de KNVB-beker. Len Wolters Huizen 18. Schalkwijk 0-1 24. Schalkwijk 0-2 37. Schalkwijk 0-3 90+3. Lamme 1-3 90+6. Lamme 2-3 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38