6 WIELRENNEN BINCKBANK TOUR Bastianelli te sterk voor Vos Schippers mist podiumplaats Tegenvaller Bouwmeester Pieters op dreef in Praag 'Van Poppels' naar Wanty Niet topfavoriet Tim Wellens, maar Laurens De Plus trok in Geraardsbergen de eindzege in de BinckBank Tour naar zich toe. Daar verraste de Belg zelfs de ploegleiding van Jumbo-Visma mee. maandag 19 augustus 2019 Ongeloof. Opwel lende tranen. Trots. Voor Laurens de Plus (23) was de ont knoping van de BinckBank Tour een achtbaan van emoties. ,,Ik kan het amper gelo ven. Maar dit kan ik dus kennelijk ook'', zei de jeugdige Belg van Jumbo-Visma over de manier waarop hij op voor hem nieuw ter rein zijn landgenoot en de topfa voriet Tim Wellens uit de leiders trui had gereden. De Plus, in het peloton beter bekend als 'Pluske', is immers meer een man van de bergen. Zoals hij de afgelopen Tour de France al liet zien in dienst van Steven Kruijswijk. De man uit Ninove leek daar met zijn krach ten te kunnen smijten. Sterke ploegmaats Koersen over kasseien is nieuw voor hem. Op en rond de Muur van Geraardsbergen kom je die volop tegen. Zijn aanvallende manier van rijden wierp echter ook bij de BinckBank Tour zijn vruchten af. Gesteund door sterke ploegmaats als Mike Teunissen en Timo Roosen had hij donderdag in Met 'twee grote motoren' aan boord snelde de Oost-Vlaming vervolgens naar de eindzege. Dat hij de dagzege moest laten aan Naesen kon de pret niet drukken. Zoveel supporters ,,Na de Tour snakte ik al naar een eerste overwinning. En dan lukt het hier in een World Tour-wed strijd met zoveel supporters langs de kant'', zei de lokale held over de betekenis van de eindzege. Hij ver gat ook niet de winst op te dragen aan zijn in de Ronde van Polen overleden 'goede vriend' Bjorg Lambrecht. ,,Het was daarom al leen al een moeilijke week. Ik heb er nog aan gedacht om niet van start te gaan in deze ronde. Omdat ik nog zo bezig was met zijn dood. Achteraf ben ik blij dat ik wel ben gaan rijden en dit nog als eerbe toon aan Bjorg heb kunnen doen.'' Gevraagd naar zijn dromen is De Plus even duidelijk als realis tisch: ,,Een goed klassement rijden in de Tour. Maar dat is wel iets voor in de toekomst. Op trainings kamp met Steven Kruijswijk en Primoz Roglic voel ik dat zij nog zoveel sterker zijn dan ik. Ik vond het dit jaar al geweldig dat ik mijn werk had kunnen doen in de ploeg van de nummer 3 van het eind klassement.'' de Ardennenrit rond Houffalize al voor een voorsprong gezorgd. Die maakte dat De Plus samen met Wellens en de Zwitser Marc Hir- schi in het weekeinde kon gaan strijden om de eindwinst. ,,Mijn inzet was mijn podium plaats vasthouden'', zei De Plus over zijn raceplan van gisteren. ,,Tim was zo sterk in de Ardennen dat ik ervan uitging dat meer niet haalbaar was.'' Om de derde plaats te versterken sprong hij op twintig kilometer van de streep met zijn andere landgenoten Oliver Naesen en Greg van Avermaet mee om wat extra bonificatieseconden te pakken in de zogenaamde 'gouden kilometer'. ,,Voor ik het wist wa ren we echter weg.'' 'Pluske' kan ook winnen op kasseien WIELRENNEN Marta Basti anelli heeft de veertiende editie van de WorldTour- wedstrijd Vargarda gewon nen, een wedstrijd over 145 kilometer. De Italiaanse versloeg Marianne Vos in de sprint in Vargarda. Ne derlands kampioene Lo- rena Wiebes werd derde. ATLETIEK Dafne Schip pers (foto) is bij de Dia mond League in Birming ham als vierde geëindigd op de 200 meter. De 27-ja- rige Utrechtse kwam over de streep in 22,81 secon den op ruime achterstand van Shaunae Miller-Uibo, die won in 22,24. ZEILEN Marit Bouwmees ter heeft genoegen moeten nemen met de 23ste plaats in haar derde race op het olympisch testevent in de baai van het Japanse Enoshima. Ze kende een matige start en kon zich niet meer herstellen. In het klassement blijft ze tweede achter de Hongaarse Maria Érdi. GOLF De Belg Thomas Pieters heeft voor de tweede keer de Tsjechië Masters in Praag gewon nen. De 27-jarige Pieters eindigde na vier rondes op een totaal van 269 slagen, één minder dan Adri Ar- naus uit Spanje. De Belg was vier jaar geleden ook al de beste in Praag. WIELRENNEN De broers Danny en Boy van Poppel komen de komende twee seizoenen uit voor de Bel gische ploeg Wanty - Groupe Gobert. De twee worden herenigd met ploegleider Hilaire van der Schueren, hun eerste ploegleider in 2013. Ad Pertijs Geraardsbergen Laurens de Plus in de Tour op kop als superknecht van Steven Kruijswijk (rechts). foto cor vos i SCHIPPERS,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34