f'J éj i -1 v r - /-> h 5 VOETBAL PREMIER LEAGUE Tottenham Hotspur kan ondanks een remise in het Etihad Stadium (2-2) bij lange na niet tippen aan Manchester City. De beul van Ajax keert na een magisch seizoen terug op aarde. V 9* maandag 19 augustus 2019 Bij het zien van het opgewekte gezicht van coach Mauricio Pochettino na het laatste fluit signaal sloegen bij een fan van Manchester City de stoppen door. ,,VAR, krijg de kolere", schreeuwde hij met een vuurrood gezicht een keer of twintig tegen niemand in het bijzon der. Zijn frustratie viel te begrijpen. Totten ham Hotspur verdiende geen punt, maar kreeg dat in de schoot geworpen. De videoscheidsrechters keurden een treffer van Gabriel Jesus diep in blessuretijd af, maar de schuld van het puntenverlies van de kampi oen van Engeland kon lastig in de schoenen van de moderne technologie worden gescho ven. The Citizens overvleugelden de verliezend finalist van de laatste editie van de Champions League. De beul van Ajax oogde in grote delen als kanonnenvoer. De zijkanten hadden veel weg van een snelweg, waarop voetgangers in het donkerblauwe uittenue van Tottenham Hotspur met man en macht probeerden boli des tegen te houden. ,,Het moet veel beter", re ageerde Pochettino. ,,Het team staat nog niet. We moeten wachten tot de Europese transfer markt sluit. Dan pas weten we wie we tot onze beschikking hebben. Zo'n situatie helpt ons niet om een goede dynamiek te creëren." De Argentijn schetste in rake zinnen de pro blemen. Tottenham Hotspur wil graag tot de top behoren, maar heeft zijn lot niet in eigen handen. Veel hangt af van het aanblijven van Christian Eriksen. De spelmaker heeft zijn zin nen gezet op een vertrek naar Real Madrid. De 4 V 4 Deen geldt met Harry Kane als de enige we reldtopper bij Spurs. Op basis van zijn spel te gen Manchester City lijken zijn gedachten al in Spanje te zijn. De voormalige speler van Ajax sjokte plichtmatig over het veld. Aflopend contract Pochettino heeft met huurling Giovani Lo Celso een vergelijkbare voetballer in huis, maar de praktijk leert dat buitenlanders veel tijdig nodig hebben om te wennen aan de intensiteit van de Premier League. Ook de toekomst van Toby Alderweireld en Jan Vertonghen is onze ker. De Belgen beschikken over een aflopend contract. Spurs, in de schulden na de bouw van het schitterende nieuwe stadion, kan een goed bod deze maand niet afslaan. ,,We zijn hard op weg om meesters te worden in het omgaan met moeilijke omstandigheden", sprak Pochettino cynisch. Zijn droom om de titel of een andere aansprekende prijs te winnen maakt voorlopig weinig kans van slagen. Wie Spurs fantasieloos zag spartelen in Manchester, kon zich amper voorstellen dat deze ploeg Ajax een ticket voor de Champions League-finale ontfutselde. Eindigen in de top-4 geldt als het meest haal bare scenario. Dat een verrassing niet mag wor den uitgesloten, gaf het duel met Manchester City aan. Lucas Moura, die in de Amsterdam Arena met een hattrick Ajax een trauma be zorgde, kopte fraai de gelijkmaker binnen. Zo'n wonderlijke avond als in Nederland lijkt, ook met de VAR, niet voor herhaling vatbaar. ,,We mogen ons niet met City vergelijken", zei Po chettino. Spurs schikt zich in een onderdanige rol. BUITENLANDS VOETBAL BELGIË DUITSLAND ENGELAND SPANJE NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND GO Bijrol én punt voor armoedig Tottenham Geert Langendorff Manchester a Lucas Moura, bij Ajax kennen ze hem nog wel, van Spurs doet City pijn met een machtige kopbal: 2-2. foto epa Club Brugge - KAS Eupen 0-0 Bayern München - Hertha BSC 2-2 Arsenal - Burnley 2-1 Athletic Club - FC Barcelona 1-0 KV Kortrijk - Anderlecht 4-2 Dortmund - FC Augsburg 5-1 Aston Villa - Bournemouth 1-2 Celta de Vigo - Real Madrid 1-3 KV Mechelen Cercle Brugge 3-1 Leverkusen - SC Paderborn 3-2 Everton - Watford 1-0 Valencia - Real Sociedad 1-1 Waasland-Beveren - Racing Genk 0-4 VfL Wolfsburg - 1.FC Köln 2-1 Norwich City - Newcastle United 3-1 Real Mallorca - Eibar 2-1 Standard Luik - Moeskroen 4-1 Werder Bremen - Fortuna Düsseldorf 1-3 Southampton - Liverpool 1-2 Villarreal - Granada 4-4 Antwerp - STVV 2-0 SC Freiburg - 1.FSV Mainz 3-0 Brighton - West Ham United 1-1 Leganés - CA Osasuna 0-1 KAA Gent - KV Oostende nnb Gladbach - Schalke 04 0-0 Manchester City - Tottenh.Hotspur 2-2 Deportivo Alavés - Levante 0-1 Zulte Waregem - Charleroi maa Eintracht Frankfurt - TSG Hoffenheim 1-0 Sheffield Utd - Crystal Palace 1-0 Espanyol - Sevilla 0-2 Union Berlin - RB Leipzig 0-4 Chelsea - Leicester City 1-1 Real Betis - Real Valladolid nnb Wolverhampton - Manchester United maa Atlético Madrid - Getafe nnb Club Brugge 4-10 Charleroi 3-5 Dortmund 1-3 Gladbach 1-1 Liverpool 2-6 Norwich City 2-3 Real Madrid 1-3 Atlético Madrid 0-0 KV Mechelen 4-10 KAA Gent 3-4 RB Leipzig 1-3 Schalke04 1-1 Arsenal 2-6 Leicester 2-2 Sevilla 1-3 Getafe 0-0 Standard 4-9 Waregem 3-3 Freiburg 1-3 Paderborn 1-0 ManCity 2-4 Wolves 1-1 Mallorca 1-3 Real Betis 0-0 Antwerp 4-9 STVV 3-3 Düsseldorf 1-3 FC Köln 1-0 Brighton 2-4 Crystal Palace 1-1 Athl. Club 1-3 Valladolid 0-0 Kortrijk 4-7 Anderlecht 4-2 Leverkusen 1-3 Hoffenheim 1-0 Tottenham 2-4 Chelsea 2-1 Osasuna 1-3 Eibar 1-0 Moeskroen 4-7 Eupen 4-2 Wolfsburg 1-3 Bremen 1-0 Bournemouth 2-4 West Ham 2-1 Alavés 1-0 Leganés 1-0 Racing Genk 4-6 Beveren 4-1 Frankfurt 1-3 Mainz 1-0 Everton 2-4 Aston Villa 2-0 Granada 1-1 Barcelona 1-0 Oostende 3-6 Cercle 4-0 Bayern München 1-1 Augsburg 1-0 Sheffield 2-4 Newcastle 2-0 Villarreal 1-1 Levante 1-0 Hertha 1-1 Union Berlin 0-0 ManUnited 1-3 Southampton 2-0 Sociedad 1-1 Celta Vigo 1-0 Burnley 2-3 Watford 2-0 Valencia 1-1 Espanyol 1-0 Anderlecht heeft opnieuw een nederlaag moeten incas seren in de Belgische compe titie. De ploeg van trainer Vincent Kompany, die zichzelf wederom in de basis had gezet, ging met 4-2 onderuit bij KV Kortrijk. Oud-Heeren- veenspeler Michel Vlap (foto) kwam voor de tweede keer dit seizoen tot scoren, maar het leverde de dolende topclub uit Brussel opnieuw geen punten op. Anderlecht haalde uit de eerste duels slechts vier pun ten en is daarmee onderin de ranglijst terug te vinden. Phi lippe Sandler, dit seizoen ge leend van Manchester City, speelde net als Vlap de hele wedstrijd bij Anderlecht. Jasper Cillessen (foto) leek in zijn eerste competitiewed strijd voor Valencia lang op weg naar een overwinning. In de elfde minuut van de blessure tijd moest hij alsnog een tegendoel punt incasse ren. Mikel Oyarzabal pas seerde de doelman van Oranje vanaf de strafschop stip en bezorgde Real Socie- dad daarmee toch nog een punt in stadion Mestalla: 1-1. Wout Weghorst (foto) was bij de Duitse competitiestart direct trefzeker voor VFL Wolfsburg. De spits had daar mee een be langrijke bij drage aan de 2-1 zege van zijn ploeg thuis tegen FC Köln. Peter Bosz boekte op eigen veld een benauwde zege tegen het gepromo veerde Paderborn: 3-2. Bij Le- verkusen bleef de van Ajax overgekomen Daley Sinkgra- ven aan de kant. Davy Klaas- sen verloor met Werder Bre men van Fortuna Düsseldorf: 1-3. Ron Jans maakte een te leurstellend thuisdebuut als trainer van FC Cinninnati. De oud-trainer van PEC Zwolle ging met 4-1 hard onderuit tegen New York City FC. Luuk de Jong heeft een ge slaagd debuut beleefd in de Spaanse competitie. De voor malige PSV-spits begon het seizoen met zijn nieuwe club Sevilla met een overwinning bij Espanyol: 0-2. De Jong had een groot aandeel in de ope ningstreffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33