O O 20 ZEELAND De boulevard is het visitekaartje van Vlissingen. Kinderen rapen schelpen op het strand, gezinnen maken een wandeling langs de waterkant, anderen genieten van de drukte op de kade. Of in alle rust van de schepen die vlak langs de kust voorbijvaren. ZOMER 2019 BOULEVARD VLISSINGEN maandag 19 augustus 2019 WAT IS ER TE DOEN? Struisvogelboerderij, Sluis Boeken- en verzamelmarkt, Middelburg Workshop bolus bakken, Melissant Zeeland in 1907, Westkapelle Kunstexposities, Cadzand-Dorp UitMUNTend, Goes Beklimming Dikke Toren, Zierikzee Wandeling door de Manteling, Oostkapelle Fietstocht, Schoondijke Safari op de skelter, Westenschouwen WIE ZIT DAAR OP EEN BANKJE? en vrouw staart eindeloos voor zich uit, tuurt naar het scheep vaartverkeer. Ontspannen blaast ze de rook uit haar mond. Ze tikt de as van haar sigaret en na een vriende lijke begroeting stelt ze zich voor. ,,Kissy van Hemert. Gebo ren en getogen in Vlissingen." Ze verontschuldigt zich bijna als ze weer een trekje neemt. ,,Eigen- lijk zou ik daarmee moeten stop pen, maar dat gaat niet meer luk ken, vrees ik. Ik rook al dertig jaar." Een 'ik-momentje', zo noemt Van Hemert haar bezoekjes aan de boulevard. Gemiddeld komt ze hier één keer in de maand. ,,Ik heb weinig momentjes voor me zelf, maar hier kom ik tot rust. Meestal ga ik in de avonduren, omdat je dan de zee en de meeuwen kunt horen. In de win ter zie ik hoe vissers aan de wa terkant zitten. En in de zomer geniet ik van alles wat hier om me heen gebeurt. Een over vliegende vogel, een verliefd stelletje op het strand of een langsvarend schip, er is zoveel moois te zien. Van Hemert heeft plaats genomen op een bankje ter hoogte van de opgang van de Coosje Buskenstraat. Als dit plekje vrij is, is het haar vaste stek. Deze avond is het relatief rustig op de boulevard. Toch merkt Van Hemert allerlei 'bij zonderheden' op. Het wordt snel duidelijk dat ze geniet van kleine dingen in het leven. Lachende kinderen die trots een gevonden schelp aan hun moeder tonen, ontsnappen niet aan de aandacht van de Vlissingse. ,,Dat vind ik nou zo mooi. Geluk te zien in de ogen van een kind." Ze praat in alle rust, maar geeft wel aan dat ons gesprek geen uren kan du ren. Mijn tijd aan de boulevard druk ik niet uit in minuten, maar in sigaretten. Bij koud weer zit ik hier de lengte van het oproken van één sigaret. In de zomer maanden meestal twee of drie." Workaholic Druktes weerhouden haar ervan vaker op de boulevard te komen. ,,Ik ben een workaholic. Mijn baantje als facilitair medewerker bij WVO Zorg slokt wekelijks 25 tot 50 uur op en daarnaast ben ik minstens 20 uur per week bezig met mijn kledinghut." Af en toe draait ze zich om, als het geluid van motorgeronk haar aandacht trekt. ,,Dat vind ik ook heerlijk om te zien, alle auto's en moto ren die hier voorbijkomen." De blik weer gericht op zee, spreekt ze over de kledinghut, sinds vijf jaar haar passie. ,,In mijn achter tuin staat een grote hut, die vol ligt met tweedehands kleding. Regelmatig organiseer ik open dagen waarop mensen komen kijken. Ze mogen de kleding gra- GO TIP 1 Struisvogelboerderij Monniken- werve is vandaag van 10.30 tot 17.00 uur open voor bezoek. Leer alles over struisvogels tij dens een rondleiding over de boerderij, waar zo'n 150 van de grote loopvogels leven. Rondlei dingen zijn om 11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur. Meer info: destruisvogel.nl. TIP 2 Verzamelaars van boeken, an tiek en curiosa opgelet! Van daag, van 11.00 tot 17.00 uur, staat de Markt van Middelburg vol met kraampjes van de boe ken- en verzamelmarkt. TIP 3 Bij Bakkerij van Harberden in Melissant kunt u van 19.00 tot 21.30 uur bolussen leren bakken. Aan het eind van de avond gaat u naar huis met 20 verse bolus sen. Reserveren verplicht via 0187-601619 (vol is vol). Deel name is 20 euro per persoon. TIP 4 Bij Bakkerij van Harberden in Melissant kunt u van 19.00 tot 21.30 uur bolussen leren bakken. Aan het eind van de avond gaat u naar huis met 20 verse bolus sen. Reserveren verplicht via 0187-601619 (vol is vol). Deel name is 20 euro per persoon. Bij Bakkerij Harberden kunt u bolussen leren bakken TIP 5 Kunstliefhebbers opgelet! Be zoek tussen 14.00 en 17.00 uur Prinsenstraat 17 in Cadzand- Dorp om het werk van kunste naars uit de regio te bewonde ren. Niet alleen de kunst is het bezichtigen waard, maar ook de locatie: de Dorpskerk. Deze werd gebouwd in de veertiende eeuw en gedeeltelijk vernieuwd in 1652. Toegang is gratis. TIP 6 Bezoek tussen 11.00 en 17.00 uur de expositie UitMUNTend in het Historisch Museum de Beve- landen. In samenwerking met het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen toont het museum deze unieke collectie munten en penningen. Meer info: hmdb.nl. TIP 7 De Sint Lievensmonstertoren in Zierikzee - beter bekend als de Dikke Toren - domineert de hori zon van een groot deel van Schouwen-Duiveland. Beklim vandaag tussen 10.00 en 17.00 uur de toren voor een prachtig uitzicht over Zierikzee en omge ving. TIP 8 Ga vandaag van 10.00 tot 11.30 uur op pad met de boswachter door de Manteling van Walche ren. Dit natuurgebied bestaat uit De Manteling. bossen en duinen, waar bijzon dere planten groeien. Start bij museum Terra Maris. Reserve ren verplicht via staatsbosbe- heer.nl. TIP 9 De fietstocht 'Op tour met Tuur' volgt in 45 kilometer het verhaal van smokkel en corruptie in de grensregio. De route is geba seerd op een verhaal dat Anita Tournois schreef over Tuur, die een gouden ring vindt. Als zijn buurman hier lucht van krijgt, gebeurt er van alles. De route, inclusief verhaal, lekkernijen en opdrachten, is op te halen bij Bi stro De Buut in Schoondijke of Buitengewoon Actief voor 7,50 euro per persoon. Reserveer via 0117-222002 of 06-28279872. TIP 10 Op safari in eigen provincie? Huur tussen 11.00 en 18.00 uur een skelter en ga op zoek naar bruinvissen, zeehonden, dam herten, Schotse hooglanders en Shetlandpony's in Westen- schouwen. Meer info: jantram- poline.nl. Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl. Waar zijn we? Boulevard in Vlissingen Wie treffen we? Kissy van Hemert a O 'Mij n doel? Anderen gelukkig maken' Hans Puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20