Feyenoord worstelt KNVB-beker Cursus effectiever dan pogingen om zelf de sigaret af te zweren Walcheren JOL Rotterdammers blijven op 1-1 steken tegen FC Utrecht Kloetinge stunt tegen derdedivisionist FC Lienden sport 10 Dat blijkt uit gegevens van drie grote verzekeraars. Ook het Trim bos Instituut ziet dat steeds meer rokers een poging doen om van hun verslaving af te komen. Anti rookcursussen en -medicatie wor den vergoed vanuit de basisverze kering. Zo'n veertigduizend men sen die verzekerd waren bij VGZ, CZ en Menzis maakten daar afgelo pen jaar gebruik van. In 2012 waren dit nog geen 3200 rokers. Vermoedelijk ligt het aantal ro kers dat vorig jaar serieuze hulp zocht nog veel hoger, aangezien de drie verzekeraars samen 57 procent van de markt in handen hebben en dus geen zicht hebben op alle hulpvragen. Uit onderzoek blijkt dat 20 tot 30 procent definitief stopt met roken na een antirook- cursus Dat is veel effectiever dan een eigen poging waarbij dit maar 5 procent van de stoppers lukt. Ook het Trimbos Instituut ziet dat elk jaar meer rokers van hun verslaving af willen. Vorig jaar Soms stoppen rokers alleen 24 uur om te testen hoe dat voelt deed 37 procent een stoppoging. Vier jaar eerder was dit 34 procent. ,,Snel gaat het dus niet, maar het is wel goed nieuws", zegt Marc Wil- lemsen, wetenschappelijk direc teur tabaksontmoediging bij het Trimbos Instituut. Ondanks de po sitieve trends is er nog een enorm terrein te winnen, stelt hij. Neder land telt 3,1 miljoen (incidentele) rokers, waarvan 465.000 zware ro kers. De laatste groep rookt meer dan twintig sigaretten per dag. In 2001 waren dat 4,5 miljoen gewone rokers van wie 1,3 miljoen zware paffers. „Ongeveer één miljoen rokers doen elk jaar een poging, maar de meesten doen dat op eigen houtje. Soms stoppen ze alleen 24 uur om te testen hoe dat voelt." Het ant woord laat zich raden: waardeloos. Willemsen denkt dat pas vanaf januari 2020 écht veel verstokte ro kers bij de verzekeraar zullen aan kloppen voor hulp. Dan betaalt de roker niet langer eigen risico (385 euro) voor een cursus of medicatie, wat de meeste zorgverzekeraars nu wel in rekening brengen. ,,Die paar honderd euro is een drempel om serieuze hulp in te schakelen. Veel mensen kunnen dat niet betalen.'' »P5 maandag 19 augustus 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555 Het was zaterdag niet alleen mosseldag in Yerseke. Ook in Hongkong werden alle registers opengetrokken. Ruim duizend mensen schoven in de Hong Kong Yacht Club aan voor een heerlijke maaltijd Zeeuwse mosselen. In Yerseke kwamen duizenden liefhebbers op het festijn af, onder wie veel Aziaten. P2 FOTO'S MARTIN RIJK EN JOHAN VAN DER HEIJDEN SPORT 1,2&3 Vaker hulp bij stoppen met roken De vraag naar serieuze hulp om te stoppen met roken, is in zes jaar tijd geëxplodeerd. Twaalf keer zoveel mensen als in 2012 riepen vorig jaar de hulp van hun zorgverzekeraar in om een cur sus te volgen of medicatie te kunnen gebruiken tegen hun rookverslaving. Hanneke van Houwelingen Rotterdam —Marc Willemsen, Trimbos Instituut Wolken en zon wisselen elkaar af. Kans 20°C op een bui. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1