Jongste band van Zeeland debuteert op Tribute to Woodstock WALCHEREN 19 maandag 19 augustus 2019 Superman snort op zijn solex door Biggekerke, met de schoorsteenveger in zijn kielzog. Een blondine rijdt naast een mol: Linda en de Mol. Dat is een deel van de lol tijdens de Solexrace in Biggekerke: onherkenbaar langs je dorpsgenoten scheuren. Biggekerke De Solexrace Bigge kerke beleefde zater dag zijn 21ste editie. Zowel bij deelnemers als toeschouwers blijft de race populair. De 'specials' scheuren om het hardst door het dorp. ,,Dit was een rondje van 46,5 seconden", roept de speaker. Hoe hard ze ook gaan - in snel heid en volume - de meeste aan dacht trekken toch de 'ludieke' rij ders, kalm en tevreden snorrend, gekleed in de meest gekke kos tuums. Een waarschuwing na mens de organisatie klinkt door de boxen: ,,Pas op mensen, de eiken- processierups rijdt ook rond. En hij spuit met iets!" Tijdens de eerste Solexrace, in 1999, stond Hanneke Bommeljé langs de weg om foto's te maken. Het jaar erna reed de Biggekerkse op een gehuurde solex. ,,En daarna heb ik er één gekocht." Sindsdien slaat ze geen race over. ,,Op vakan tie? Nee joh, echt niet. Ik weet nog goed, die eerste keer. Dat ik het Kerkplein op reed en het publiek vijf rijen dik stond te zwaaien. Die kick, die blijft geweldig. Ook voor de twintigste keer." En elk jaar verschijnt ze in een andere creatie. Die maakt ze zelf. Altijd iets met bloemen, behalve dit jaar. In de mand achter op haar solex liggen bollen wol, net als op de grote hoed die ze draagt. ,,Die hoed moet opvallen." Zelfs de schoenen zijn aangepast aan haar bonte robe om het plaatje af te ma ken. Nee, voor Hanneke Bommeljé geen berenpak. ,,En ook geen sexy outfit." Ze grijnst. ,,Ik ben de jong ste niet meer hé." Als ze na haar rit de solex par keert en de Mol naast haar zijn ware gezicht toont, schiet ze in de lach. ,,Och, ben jij het. Ik dacht al ik zie je nergens rijden." Even voorstellen. Boaz Braamse, gita rist/bassist, 10 jaar. Tije van de Wete ring, bassist/gitarist, 10 jaar. Stijn Braamse, drummer, 12 jaar. Nina Baks, zangeres, 13 jaar. The Travelling Trashcans dus. Boaz bedacht de naam. ,,We spelen niet één muziek stijl, maar gooien van alles bij elkaar. Net zoals je van alles in een prullen bak gooit. En reizen is leuk." De band is vier maanden geleden ontstaan op Podium Z, waar jonge muzikanten leren samenspelen. Za terdag stonden ze voor het eerst op een echt podium, voor een echt con cert, met echt publiek. Knallen ,,Ik was wel zenuwachtig", bekende Nina. ,,En ik had vanochtend wel wat zorgen of het geluid wel goed zou zijn", gaf Boaz toe. Maar daar was op het podium niks meer van te merken. De band knalde er vanafde eerste mi nuut in, met Sweet child o mine van Guns n' Roses, en piekte met Enter sandman van Metallica. De vier waren erg tevreden over hun debuut. ,,Beter dan andere optre dens op Podium Z", vond Tije. ,,Ja, er zaten natuurlijk wel wat foutjes in", nuanceerde Stijn. ,,Maar we zijn al echt gegroeid. Trouwens, op Wood stock werden ook wel foutjes ge maakt, dus..." Van Woodstock had den Nina en Tije nog nooit gehoord, Stijn en Boaz wisten er al wel iets vanaf. Maar oude rockmuziek, daar houden ze alle vier van. Ze kennen hun klassiekers, en sloten de set af met Smells like teen spirit van Nirvana. Een tweede optreden van The Tra velling Trashcans staat nog niet ge pland, maar dat kan na dit debuut toch niet lang meer duren. Hoe dan ook, de jongste band van Zeeland heeft geen haast. Stijn: ,,We willen nu vooral veel oefenen en lol hebben." WA Hanneke Bommeljé kocht speciaal voor de races een solex. Incognito door je dorp scheuren Maurits Sep De 10-jarige gitarist wisselde tij dens de soundcheck nog een kies. The Travelling Trashcans spelen pas vier maanden samen, inclusief een zomer zonder re petities. Maar de 'jongste band van Zeeland' opende zaterdag met veel bravoure en enthousi asme de derde dag van het Tri bute to Woodstock festival. Maurits Sep Middelburg Kijk op de site bij /video Jongste band van... Het publiek moest wel uitkijken voor Wim Geschiere en zijn eikenprocessierups. foto ruben oreel The Travelling Trashcans tijdens hun eerste optreden dat aan de voet van de Lange Jan in Middelburg plaatsvond. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19