Joyce Jobse wint jubileumwedstrijd van Oostkapelse ringrijdersvereniging IN DE REGIO 18 WALCHEREN Eerst organisatie versterken MIJN DORP, MIJN STAD MORSE VUURTOREN maandag 19 augustus 2019 Dit heeft het bestuur gisteren be kendgemaakt op een informatie- en wervingsmiddag. ,,We hebben de afgelopen acht maanden vooral ingezet op het programmeren van concerten om te laten zien wat er allemaal mogelijk is in De Piek en dat daar belangstelling voor is. Dat is heel goed gelukt", stelde secreta ris Henk Postma vast. ,,Maar daardoor hebben we ons ook minder op de organisatie zelf kunnen richten. Dat moet nu als nog gebeuren. Van de gemeente mogen we hier nog twee jaar blij ven, tot 31 augustus 2021. De vraag is of we dat kunnen volhouden. In januari komend jaar beslissen we of we doorgaan. De conclusie kan zijn dat het ons ook niet lukt om De Piek open te houden", waar schuwde Postma. Levensvatbaar Voorzitter Kevin van Gorkom on derstreepte de ernst van de situatie: ,,De vraag die we komende maan den moeten beantwoorden: is De Piek echt levensvatbaar? Als we niet meer vrijwilligers vinden, niet meer publiek trekken en niet meer steun krijgen vanuit de samenle ving, dan moeten we onszelf afvra- gen: voor wie doen we het dan?" De boodschap kwam luid en dui delijk over bij de bezoekers van de informatiemiddag. Dat waren niet de bekende en al actieve mensen, stelde Van Gorkom tevreden vast. ,,Ik zie vooral nieuwe gezichten." En van die nieuwelingen stelde zich ook meteen al een aantal men sen beschikbaar als vrijwilliger. Ook via sociale media dienen zich mensen aan. ,,Soms met een heel open aanbod en met die mensen gaan we de komende weken in ge sprek over wat ze concreet kunnen gaan doen. Maar er is ook iemand die thuis hetzelfde mengpaneel heeft als wij in De Piek hebben en die zijn hobby graag bij ons in prak tijk wil brengen. Dat is natuurlijk fantastisch." De Piek heeft nu een bestuur van vijf mensen, vijf vaste medewer kers en een groep van dertig men sen die af en toe helpen. Dat is te weinig, vindt het bestuur. Be stuursleden moeten nu zelf allerlei praktische taken uitvoeren en dat maakt de organisatie te kwetsbaar. Postma: ,,Daarom gaan we muzi kanten die hier optreden vragen ons ook als vrijwilliger te helpen." De Piek gaat dus even wat gas te rugnemen in de programmering. ,,Maar dat zal niet ten koste gaan van de kwaliteit van de optredens", stelde Postma de zaal gerust. Bovendien zet het bestuur vol in op het verder vormgeven van De Piek als plek voor talentontwikke ling bij jonge muzikanten. Daar voor krijgt het bestuur volgens hem onder meer 5000 euro van de Lions Club en subsidie van de gemeente Vlissingen uit het aanjaagfonds voor cultuur. De 44 deelnemers verschenen deze wedstrij d niet in het witte te nue aan de start, maar ze mochten verkleed. Zo kwamen er fla mingo's, teletubbies, pinguïns en indianen te paard door de baan. Joyce Jobse stak 18 van de 18 rin gen en won het persoonlijk dag klassement. Janette Poppe en Kim Joziasse hadden als koppel de meeste ringen gestoken en won nen als koppel de wedstrijd. Ook Er kwamen pinguïns, flamingo's en indianen te paard doordebaan zegevierden zij de strijd om de speciale jubileumring. De seniorenbokaal werd gewon nen door Annemieke Poppe. De jeugdbeker ging naar Quinto Francke. Karel Geldof en Mirre Brouwer wonnen de pollepel. De koppels Laurien van Sluijs en Linda Blaas en Janneke Jacobs en Emiel Wondergem werden door het publiek verkozen tot mooiste koppels. In Nieuwland was zaterdag ook een wedstrij d. Er viel aan het begin van de middag zo'n hoosbui dat de vereniging, na 18 beurten, moest besluiten te stoppen. Amy Crucq reed op dat moment aan de leiding met 18 ringen. De prijzen voor de mooist versierde paarden waren al wel verdeeld. Eerste in de categorie koudbloed werd Jan Crucq en bij de categorie overig greep Erika Wisse de winst. Computercursus Orgelconcert Manteling Gas terug bij podium De Piek Poppodium De Piek in Vlissin- gen gaat de komende maanden wat minder concerten program meren. Het bestuur geeft even voorrang aan het vinden van vrij willigers en het versterken van de organisatie. Als dat namelijk niet lukt, dreigt in januari alsnog het einde voor De Piek. Maurits Sep Vlissingen De Oostkapelse ringrijdersver eniging bestaat dit jaar 65 jaar. Dit werd tijdens de zomerwed strijd afgelopen zaterdag ge vierd met een koppelwedstrijd. Monique Corbijn Oostkapelle VLISSINGEN Bibliotheek Vlissingen begint morgen met een computercursus. Het is een basiscursus om gaan met de computer en het internet. Er wor den websites bekeken, e-mails geschreven en bestanden gedownload. De cursus vindt weke lijks op dinsdag en don derdag van 10.00 tot 11.00 uur plaats in ZB| Bibliotheek Vlissingen. Deelname is gratis en aanmelden kan telefo nisch via 0118-654120, e-mail cursusvlissingen@ dezb.nl of door langs te komen. MIDDELBURG Organist Gerben Mourik geeft morgen een con cert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Voor zijn aankomende concert zal hij werken spelen van onder anderen Guilmant, Rheinberger en natuur lijk een van zijn eigen im provisaties. Het concert begint om 20.00 uur. De kosten bedragen 8 euro per persoon, kinderen zijn gratis. OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer ver zorgt vandaag een wan- De Nieuwe Kerk in Middelburg. foto willem staat deling door bos- en duingebied de Manteling in Vrouwenpolder. De wandeling begint om 10.00 uur vanaf Terra Maris, Duinvlietweg 6 in Oostkapelle en duurt ongeveer anderhalf uur. De kosten voor deel name bedragen 5 euro per persoon, kinderen betalen 2,50 euro. Aanmelden via staats- bosbeheer.nl. DOMBURG West straat, Markt, Oost straat en Stations straat, vanaf 10.00 uur: Seizoensmarkt KOUDEKERKE Sport hal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activi teiten van gymnas tiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten voor senioren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gym zaal 'Ons huis', Bur gemeester Adelaar straat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegingsgym- nastiek op muziek voor ouderen; 13.30 17.00 uur: Senioren- soos MIDDELBURG Plein voor ZB, Kousteen- sedijk, overdag: Ex positie fototaal; Foyer ZB, overdag; Expositie Leo Burgs; Markt, 11.00-17.00 uur: Boeken- en ver- zamelmarkt; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Van Eijkeren Dance- Masters, 20.00 22.30 uur: Tangocafé OOSTKAPELLE Terra Maris, 10.00 uur: Staatsbosbeheer or ganiseert wandeling door de Manteling van Walcheren VLISSINGEN Gym zaal de Combinatie, 09.00 uur: Gymnas tiek voor peuters; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spui- komweg 3, 19.45 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 per sonen WESTKAPELLE Ach terweg, 19.30-20.30 uur: Wandelboot- camp. WW -WW AWW WESTKAPELLE Met een mobieltje gaat het natuurlijk makkelijker en sneller. Maar als je dat niet hebt, hoe stuur je dan een berichtje vanaf de vuurtoren van Westkapelle naar het Polderhuis, aan het andere einde van de Zuid straat? Met zendapparatuur bijvoorbeeld, leerde Stef Vercouteren zaterdag. Zendamateur Menno Lieuwens legde hem in de vuurtoren van West- kapelle uit hoe morse werkt. Vanuit de vuurtoren stuurde Stef met morse tekens zijn naam naar de ontvangers in het Polderhuis. Daar kon hij gaan kijken of zijn be richt goed was aangekomen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18