FUN SPUL alzheimer. Herman en de kinderen wilden tijdelijk terug naar Apeldoorn. De helft van de week was ik bij mijn gezin, de andere helft werkte ik in ons opvanghuis en sliep ik in die caravan. Tussendoor was ik mantelzorger.'' Herman: ,,Het bedrijf groeide. We besloten dat ik zou stoppen met het kantoorwerk dat ik deed bij het bedrijf waar ik servicemonteur was.'' Catharina: ,,Zo kon Herman ook in het opvanghuis komen werken. Vervolgens woonden we met het hele gezin in die stacaravan.'' Herman: ,,Inmiddels is onze oudste het huis uit.'' Catharina: ,,Elk weekend vangen we zo'n zestien kinderen op. Herman doet onder meer de facilitaire zaken en de boekhouding. Eerst was ons bedrijf een vof, maar in die constructie ben je privé aansprakelijk. Daar had ik slapeloze nachten van. Nu zijn we een bv.'' Herman: ,,We moeten ieder 2450 euro uitbetaald krijgen.'' Catharina: ,,Dat is het wettelijk mini mumbedrag bij een bv. We kunnen overigens met veel minder toe. We besteden zo'n 500 tot 600 euro per maand aan boodschappen.'' Herman: ,,Ik ben dol op vlees, maar ik probeer te minderen. We willen, net als vorig jaar, een half varken in pakketjes in de vriezer leggen.'' Catharina: ,,We gaan er graag op uit. Uit eten met de kinderen of naar een festival bijvoorbeeld. Spullen kopen we bij de kringloop of op Marktplaats." Herman: ,,Soms is het leven in Gronin gen goedkoper, zoals als je naar de kap per gaat of een installateur inhuurt." Catharina: „Knippen kost hier maar 17 euro. Voor goed brood gaan we naar de boerderijwinkel.'' Herman: ,,En we kopen bijvoorbeeld Gouda's Glorie boter, in plaats van een huismerk.'' Catharina: ,,Ik heb besloten een jaar geen kleding te kopen. Ik heb genoeg.'' Herman: ,,Qua kleedgeld voor de kin deren houden we de richtlijnen van het Nibud aan.'' Catharina: ,,Zakgeld krijgen ze ook. Hun leeftijd in euro's per maand.'' Vleugel Yamaha G3 De favoriete hebbedingen van beeldend kunstenaar Dré Wapenaar (58). Hij ontwerpt canvastenten en is jurylid van een ontwerpwedstrijd voor duurzame festivaltenten. De winnende tent staat dit weekend op Lowlands. Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@persgroep.nl ,,Ik heb deze vleugel sinds 2006 en ben ermee vergroeid ge raakt. Ik speelde eerst solo, toen duo en sinds een paar jaar trio met het Rubric Piano Trio. De drie vleugels staan in mijn atelier in Rotter dam, dat is onze repeti tieruimte. We spelen voornamelijk minimal music, van Simeon ten Holt, Philip Glass en Steve Reich. Op festi vals in DordtYart, op Oerol of hier in het atelier." Houtkachel Zalm 1 Moosecamp ,,Een draagbaar kacheltje waarop je kunt koken en waarmee je het zó warm hebt in je tent. Kamperen in de winter is voor mij dus geen probleem. Mijn Bivaktent is ontstaan uit een kunstproject en uit gegroeid tot een familie- kampeertent. Hij heeft een diameter van 5 meter, is 2,7 meter hoog en storm- bestendig. Ik ben twee uur bezig met opbouwen en als-ie staat, komt de halve camping kijken." ,,Dit mes heeft een houten handvat waarin het lem met past. Ik neem het mee op wandeltochten. Perfect om harde kaas en uitge droogde worst te snijden. Vroeger liep ik extreme tochten van zeven weken met zware bepakking. Sinds een paar jaar maak ik kleinere tochten door de Eifel en de Vercors." TEKST JOLANDA VAN DER PLOEG FOTO ANNEKE IN 'T VELD Slacentrifuge Moulinex (retro-en-design.nl) „Jasper Manders heeft de eerste ArchiTenten Challenge gewonnen met zijn opblaasbare twee persoons festivaltent. Hij heeft iets heel nieuws bedacht: je kunt de tenten aan elkaar koppelen zodat er een gemeenschappe lijke ruimte ontstaat voor familie en vrienden. De prototypes zijn nu te zien op Lowlands." ,,Ik gebruikte zo'n centri fuge al als student. Toen opa Sloff, mijn moeders vader, in 1996 overleed, nam ik de zijne over. Na jaren begon-ie kuren te vertonen. Drie jaar gele den overleed mijn moeder en nam ik haar slacentri fuge over. Als ik nu m'n sla droog draai, denk ik zowel aan mijn moeder als mijn opa." Inside out There Tent Jasper Manders/ Karsten Mes Opinel No 8 ZATERDAG 17 AUGUSTUS 2019 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 87