Vind de ideale gezinsfiets Burgers' Zoo Wie kleine kinderen wil vervoeren op de fiets botst tegen een woud aan bakfietsen, mamafietsen, fietskarren en koppelstukken. Wat is wat en welke past bij jouw gezin? Tweewielbakfiets De bakfiets waarin van oudsher de flessen van de melkboer rinkelden, is de laatste twintig jaar in zwang geraakt om het kroost te vervoeren. Niet verwonderlijk. In veel modellen passen twee tot vier kinderen; dankzij speciale koppelingen voor autostoeltjes en babyschelpen al vanaf vier maanden. Voordeel is dat je altijd zicht hebt op het grut, zegt Stomphorst. ,,Je kunt zo al vroeg beginnen met verkeersopvoeding." Bij de aanschaf moeten wel wat knopen worden doorgehakt. Een opstapje (voor de kinderen) en elektrische trapondersteuning (voor de ouders) scheelt gezwoeg, maar meest doorslaggevend is de keus tussen twee of drie wielen. De twee- wielers, met een regulier achterwiel en een kleiner voorwiel, fietsen lichter en zijn wendbaarder en comfortabeler. Longtail Wie twee kinderen heeft van (min of meer) dezelfde leeftijd, of een nog groter gezin, botst tegen de grenzen van een reguliere (mama)fiets aan. Vandaar dat de Ame rikaanse longtail (cargo)bike langzaam zijn banden aan de grond krijgt in Nederland. De fiets is licht, smal en haast even wendbaar als een gewone fiets, maar voorzien van een extra lange en verstevigde bagagedra ger waarop twee kinderstoeltjes achter elkaar kunnen worden gezet of, op een lang kussen, een polonaise van drie of zelfs vier ongezekerde kinderen. De echte kracht patsers hebben een draagvermogen van 200 kilo. Wel flink trappen dus. En vaak een wat hoge opstap. Fietskar De fietskar was vooral geliefd tijdens fietsvakan ties, maar is steeds vaker te zien in het dagelijkse verkeer. Hij heeft een hoop pluspunten: kinderen kunnen zelf in- en uitstappen, komen in hoos buien droog aan en kunnen niet naar beneden kukelen en vingers of voeten tussen spaken steken. De karren bieden ruimte aan twee kinde ren tot 6 jaar, waarbij sommige modellen ook als losse wandelbuggy zijn te gebruiken en bevesti gingen hebben voor babystoeltjes. Of je de aller kleinsten in de kar moet willen, is de vraag. ,,Een fietskar kan flink trillen'', waarschuwt Bakker. ,,Check bij aanschaf of de vering goed is en er een stevige bodem in zit. Tip: pomp de banden niet te hard op.'' Rob Stomphorst van Veilig Verkeer Ne derland: ,,Omdat de kinderen achter je onder een kap zitten, is het nog moeilijker ze in de gaten te houden dan met een aanhangfiets." Thule Coaster XT, €269 Driewielbakfiets De bakfiets met twee voorwielen komt met een ruimere bak, waar door er bij de grootste modellen ruimte genoeg is voor zes kinderen, boodschappen en Bello. Zo'n driewieler is stabieler dan een twee- wieler: geen gehannes met een standaard of naar evenwicht zoeken bij het wegrijden. „Realiseer je wel dat het rijgedrag meer gewenning vergt'', onderstreept Kees Bakker, die als consumenten- voorlichter TestKees voor De Fietsersbond al jaren fietsen vergelijkt. ,,Een driewielbakfiets trapt aanzienlijk zwaarder, heeft een grotere draaicirkel en is minder wendbaar.'' Kinderkopjes of andere oneffen heden zorgen voor meer gehobbel en stoepranden kun je maar beter haaks oprijden. Bakker: ,,Realiseer je dat-ie op het fietspad meer ruimte in beslag neemt.'' Het voordeel Zomeruitjes mik Een, twee of drie wielen MATTHIJS MEEUWSEN Bakfiets.nl CargoBike Classic Long,€1695 Goed uit de test bij Consumentenbond en Fietsers bond: Yuba Mundo, €999 Babboe Big-E, €1999 Duik in 8 miljoen liter water, ga op avontuur in de overdekte jungle en bewonder de grootste overdekte mangrove van de wereld! Beleef 45 hectare dierenpark in Burgers' Zoo! Burgers' Zoo onderscheidt zich van andere dierenparken door zijn ecodisplays, waar grootschalig natuurlijke leefomgevingen zijn nagebouwd waar de bezoeker samen met de natuur en dier onderdeel van uitmaakt. Bezoekers kunnen nu ook een kijkje nemen in het vernieuwde parkdeel! Deze verblijven zijn geïnspireerd op de natuur van Madagaskar. Je kan er onder andere ringstaartmaki's, doodshoofdaapjes en neusbeertjes spotten! Deze zomervakantie kun je ook wederom genieten van een educatieve musical die bij entree tot het park inbegrepen zit. Zoë Silos de Bush musical draait deze zomer van 5 juli t/m 25 augustus vijf keer per dag. Tickets zijn beperkte tijd verkrijgbaar. Gekochte tickets zijn t/m 30 september 2019 geldig. Bestel nu tickets op pzc.nl/burgerszoo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 68