Schalkwijk kijkt niet naar de tegenstander II 14 ZEELAND Eersteklasser is de underdog in duel met FC Lienden „Allemaal leuk en aardig, dat de KNVB de competitie voor de meeste amateurs later laat begin nen'', zegt Marcel Lourens. ,,Maar wij spelen pas over vijf weken onze eerste competitiewedstrijd. We zit ten dus in een heel andere fase van de voorbereiding dan FC Lienden. Wij staan aan het begin, zij al aan het einde. Volgende week beginnen ze aan de competitie. Ik heb daarom Marcel Lourens, trainer van Kloetinge. foto lex de meester al tegen een aantal jongens gezegd dat ze naar hun lichaam moeten luisteren.'' Begrijp de trainer van Kloetinge overigens niet verkeerd; natuurlijk wil hij vandaag graag stunten tegen FC Lienden. Die ploeg degradeerde na een seizoen vol kommer en kwel via de nacompetitie - waarin het in de eerste ronde wel afrekende met Goes - uit de tweede divisie. Trai ner Hans van der Haar is gebleven en heeft een behoorlijk andere se lectie dan vorig seizoen. Guyon Fernandez, oud-speler van onder meer Excelsior, Feyenoord en NAC, is dit seizoen speler van de Gelderse club. Sluiskil Dat geldt ook voor Esmat Shan- wary. De uit Afghanistan afkom stige middenvelder woonde als kind een paar jaar in Sluiskil, kwam na een verhuizing in de jeugdoplei ding van NEC terecht, werd jeugd- international voor Nederland, maar brak nooit door. In het seizoen 2016-2017 speelde hij een paar maanden bij Hoek. Van der Haar kan ook beschikken over twee in ternationals die deze zomer met Curasao meededen aan de Gold Cup: Ayrton Statie en Shanon Car- melia, een neefvan Hoek-speler Jo nathan Constansia. FC Lienden wilde met die nieuwe groep een frisse start ma ken, zoals dat bij Kloetinge ook is gebeurd. Dit seizoen staat, onder de noemer Project Kloetinge 2020, in het teken van promoveren naar de hoofdklasse. Met onder anderen Li onel Fitsch, Marijn Wijkhuijs (bei den Hoek), Klaas van Hecke (Goes), Jeremy Hubregtse (Nieuwen- hoorn) en Ronaldo Meijer (Arne- muiden) haalde de club kwaliteit in huis. ,,Ik heb er best van genoten de afgelopen weken'', bekent Lourens. ,,Niks ten nadele van de groep die we vorig seizoen hadden, maar we hebben nu goed gekeken naar wat we nodig hadden en wat er be schikbaar was. Dan heb ik over j on- gens met het juiste karakter, gasten met ambitie, die bij de club passen en net 'een wat ander geluid' heb- Ik zou die gasten van Lienden wel willen laten schrikken ben. Vorig seizoen hadden we te veel dezelfde types.'' De tegenstander van vandaag is door Kloetinge niet vooraf bekeken, tijdens een oefenwedstrijd. ,,Nee joh. Zij hebben dinsdag hun ne gende oefenwedstrijd gespeeld, dat kunnen wij qua arbeid nooit meer inhalen. Dat is ook niet zo belang rijk. Het mooie is dat het één wed strijd is. Wij gaan onze huid zo duur mogelijk verkopen en er een mooie dag van maken. Ik zou die gasten van Lienden wel willen la ten schrikken. Als het bij hen niet lekker loopt en we krijgen niet snel een goal tegen, dan kan het een leuke avond worden. Het is een mooi affiche en we spelen op een prachtig veld. Een grote groep vrij willigers heeft daar deze zomer tijd en energie in gestoken. Het resul taat is een mooie mat, daar mogen ze echt trots op zijn.'' 79+ Van de aanvallers waarmee hij vo rig seizoen heel vaak samen speelde, zag Steve Schalkwijk de snelle Erwin Franse (Hoek) en de handige Ray Kroon (Smitshoek) vertrekken. Zelf bleef de spits Goes wel trouw, al leek het er in juni nog heel even op dat de Vlissinger ook naar Hoek zou overstappen. ,,Maar ik ben een man van mijn woord en had dus al aangegeven bij Goes te blijven'', zegt Schalkwijk. ,,Daar sta ik nog steeds achter.'' Na het vertrek van Franse en Kroon zal er dit seizoen nog meer naar de topscorer worden gekeken en van hem worden verwacht. Schalkwijk haalt er zijn schouders over op, met het bekerduel met Huizen van vandaag in aantocht. ,,Ik hoor nu bij de wat oudere, meer ervaren spelers'', zegt hij. ,,Wij zul len de kar moeten trekken. Ik heb er wel vertrouwen in. Er staat een goede groep, met een paar jonge spelers die nog wat tijd nodig heb ben. Maar er zijn ook jonge gasten die met gemak mee kunnen. Sylvio Hage draait lekker mee, Hiep Nguyen deed dat vorig seizoen al.'' Twee spitsen Volgens Schalkwijk staat er ook dit seizoen weer een goed elftal bij Goes. Trainer Rogier Veenstra is vertrokken naar ASWH, Ruud Pen- nings is de nieuwe man die de lij nen uit moet zetten. Goes speelt nu met twee in plaats van drie spitsen. Schalkwijk: ,,Het was even wen nen, vooral omdat we nu niet meer vanuit de nummer tien druk zet ten. Maar ik ben best tevreden over hoe het tot nu toe is gegaan.'' In de tegenstander van vanmid dag heeft de aanvaller zich niet ver diept. ,,Dat doe ik nooit, ik zie wel wie er tegenover me staat. Ik weet nog dat Rogier Veenstra het vorig De oudere, meer ervaren spelers zullen de kar moeten trekken seizoen voor de wedstrijd tegen TEC over Serhat Ko^ had, die spits. 'Wie is dat dan?', vroeg ik. Wist ik veel dat die kerel nog bij FC Gronin gen had gespeeld. We moeten altijd van onze eigen kracht uitgaan en niet te veel naar de tegenstander kijken, vind ik. Geloof mij, wij gaan gewoon winnen van Huizen.'' zaterdag 17 augustus 2019 GO Kloetinge gaat huid zo duur mogelijk verkopen Op voorhand lijk het bekerduel tussen Kloetinge en FC Lienden een oneerlijk gevecht. Aan de ene kant van de ring staat een eersteklasser, die nog maar twee weken in training is en pas op 21 september aan de compe titie begint. In de andere hoek zien we een derdedivisionist die op revanche aast, al negen oe fenwedstrijden speelde en met een boel oud-profs en zelfs twee A-internationals naar Zee land komt. Barry van der Hooft Kloetinge t-'k Ayrton Statie, speler van FC Lienden, was basisspeler bij Cu racao tijdens de Gold Cup. -Marcel Lourens Esmat Shanwary speelde in het seizoen 2016-2017 een paar maanden bij Hoek. Shanon Carmelia, neef van Hoek-speler Jonathan Constan- sia en international van Cura cao. FOTO'S WILLIAM HOOGTEYLING In de eerste kwalificatieronde van de KNVB beker staat Goes vandaag tegenover zaterdag eersteklasser Huizen. Steve Schalkwijk heeft zich niet echt verdiept in de tegenstander, die in 2002 en 203 algeheel zater dagkampioen werd en in 2003 ook de landstitel bij de amateurs pakte. ,,Geloof mij, wij gaan ge woon winnen.'' Barry van der Hooft Goes -Steve Schalkwijk Steve Schalkwijk (links) houdt tijdens een oefenduel een verdedi ger van Excelsior Maassluis op afstand. De aanvaller van Goes heeft vertrouwen in de vernieuwde selectie van de Bevelandse club. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42