Van Goethem debuteert in Ronde van Spanje O O) CD O ZEELAND 13 Linksback speelt met Hoek in KNVB beker tegen SV TOP zaterdag 17 augustus 2019 Didi de Vries Azzanagui In januari kwam Bannani eindelijk toch binnen bij Hoek, waar dat een paar maanden eerder nog niet mogelijk was geweest. Vanaf begin februari was hij basisspeler en bij de Zeeuws-Vlaamse club zijn ze blij dat hij ook nu nog steeds in het blauw-wit speelt. De oud speler van PSV en FC Dordrecht hoopte dat er deze zomer weer een profclub op zijn pad zou komen, maar een concrete aanbieding kwam niet binnen. ,,Ik hoorde wel dat er hier en daar wat interesse was. Maar dat was vorig seizoen ook zo, toen zou er een Duitse club op de tribune hebben ge zeten. Ik ben nog gewoon speler van Hoek, want er is geen aanbieding voor bij gekomen.'' Is dat heel jammer? ,,Een beetje, want ik blijf ambitieus. Ik moet mezelf bij Hoek laten zien, op dezelfde manier doorgaan en geduld hebben. Dat ge duld heb ik. Ik ben ervan overtuigd dat ik nog steeds een stap kan zetten.'' Bij Hoek voelt hij zich wel op zijn plek, zegt de Terneuzenaar. ,,We hebben wat nieuwe jongens, onderling gaat het prima. In het veld is er wederzijds ver trouwen, dat merk en voel ik. Dat is fijn, het geeft je ook zelfvertrouwen.'' Bannani vindt dat de selectie in kwa- Het is best wel een lange voorbereiding geweest litatief opzicht breder is dan vorig sei zoen. Alleen is dat in kwantitatief op zicht, na het afhaken van Sander Ver- sendaal en het toch niet komen van Ousmane Diakho, niet het geval. De club zoekt nog een extra spits en mis- schien komt er ook nog wel een ander type speler bij. ,,We hebben nu iets meer keus, denk ik. Ook meer jongens die het team wat extra's kunnen ge ven'', vertelde hij donderdagavond na het oefenduel met Mandel United. ,,Dit was een prima oefenwedstrijd voor ons, waarin we toch wel weer wat vertrouwen hebben getankt'', aldus Bannani, die gisteren nog een rondje ging joggen om de benen los te maken. Vanavond staat hij om 18.00 uur met Hoek in Oss tegenover eersteklasser SV TOP. ,,Dat is een wedstrijd die wij moeten winnen. Ik ben wel blij dat het echt begint, dat de voorbereiding erop zit. Het is best wel een lange voorberei ding geweest, met veel wedstrijden. Ik denk dat we elkaar goed hebben leren kennen en ik hoop dat we al goed ge noeg op elkaar ingespeeld zijn.'' VLISSINGEN Brian van Goethem mag zijn eer ste grote ronde rijden. De wielrenner uit Philip pine is gisteren door Lotto-Soudal geselecteerd voor de Ronde van Spanje, die op zaterdag 24 au gustus begint met een tijdrit in Salinas de Torre- vieja. Van Goethem is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Belgische ploeg. Het is ook zijn eerste jaar in de World Tour. Dat hij mee gaat naar Spanje, mag een verrassing genoemd worden. De Zeeuws Vlaming is een knecht en is vaak belangrijk in de eerste gedeeltes van een etappe. Hij vindt het niet erg om zich weg te cijferen voor anderen. Deze week is Van Goethem nog actief in de BinckBank Tour. De selectie van Lotto-Soudal bestaat - zo noemt de ploeg het zelf - uit vluchters die voor etappe zeges gaan. De andere zeven renners zijn Sander Armée, Thomas De Gendt Carl Fredrik Hagen, Tomasz Marczynski, Tosh Van der Sande, Harm Vanhoucke en Jelle Wallays. De laatste Zeeuw die de Vuelta reed, was Yerseke- naar Antwan Tolhoek in 2017. Die werd 27ste in het eindklassement. 13 Mountainbike ster Didi de Vries (foto) is op het WK Eli minator teleur stellend der tiende gewor den. De Neder lands kampi oene uit Wilhel- minadorp no teerde in Ware- gem de tweede tijd in de voor ronde, maar kreeg in de knock-outfase meteen te maken met ket tingproblemen. 2-2 Na de 6-4-ne- derlaag tegen gastland Let land, kwamen de zaalvoetballers van Oranje onder 19 tegen Wit-Rusland niet verder dan 2-2. Bij Oranje kwam Vlissinger Nabil Azzanagui op nieuw in actie. Doelman Yous- sef Ben hoopt na een blessure vandaag weer minuten te ma ken, in het laat ste duel van het vierlandentoer- nooi, tegen Mol davië. Basiskracht Karim Bannani is klaar voor het echte werk Het kostte Karim Bannani weinig tijd om bij Hoek een onbetwiste ba sisspeler te worden. De linksback met Tunesische wortels is op snel heid nauwelijks te kloppen en kan in aanvallend opzicht ook een meerwaarde zijn. Vanavond speelt hij met zijn ploeg de eerste officiële wedstrijd van het seizoen, in de eer ste kwalificatieronde van de KNVB beker. ,,Ik ben blij dat de voorberei ding erop zit'', zegt hij. Barry van der Hooft Izegem - Karim Bannani Brian van Goethem actief tijdens ZLM Tour, bij de tijd rit in Yerseke. foto cor vos a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41