Middelburg eist 10 mille voor illegaal huisvesten Polen op minicamping Oosterlander (20) verdachte in zaken rond drugs 5 De Lanen bij Zierikzee maakt duurzame doorstart als Weids Zij gaan naar Moskou: Landelijk wonen, klaar voor de toekomst zaterdag 17 augustus 2019 De 'leden' van The Internatio nal Celtic Massed Pipes and Drums trekken veel bekijks. ,,Als wij in onze kilt over het Rode Plein lopen, komen om de paar meter mensen naar je toe en willen ze met je op de foto. Ze kennen kilts alleen maar van te levisie." Over televisie gesproken. De taptoe van volgende week zater dag wordt live uitgezonden. ,,Niet schrikken, maar dan heb je tussen de 180 en 200 miljoen kij kers. Het is echt zo massaal." Gisteren stapte de gemeente Mid delburg hiervoor in hoger beroep naar de Raad van State. De Visser verzette zich met een advocaat. De bewoners waar de gemeente het op gemunt had, hebben op tijd an dere huisvesting gevonden, zegt De Visser. Hij is de gemeente op dit vlak dan ook geen dwangsom verschuldigd. De zaak is opmerkelijk omdat de Poolse bewoners tijdens een con trole op 14 april 2018 niet werden aangetroffen. Volgens De Visser woonden ze al elders in Middel burg. De gemeente wrijft de mini- campinghouder echter zijn be zwaarschrift onder de neus van 15 april 2018. Daarin vroeg hij om uit stel van de dwangsom omdat hij voor zijn mensen andere woon ruimte aan het zoeken was. Voor de gemeente vormt het bezwaar schrift een bekentenis dat de ille gale bewoners nog steeds op de Koudekerkseweg woonden waar De Visser zijn minicamping heeft. Gisteren verklaarde de advocaat van De Visser dat per ongeluk een concept-bezwaarschrift naar de gemeente is verstuurd. Daar was het verzoek om uitstel in blijven staan terwijl dat niet meer relevant was omdat de twee al waren ver trokken, zei de advocaat. Tweede dwangsomzaak De Visser ging gisteren zelf ook in hoger beroep bij de Raad van State. Hij is in een tweede dwangsom zaak verwikkeld waarin hij inmid dels 20.000 euro heeft moeten overmaken op de rekening van de gemeente voor het te laat afbreken van een dierenhokje. De Oosterlander wordt verdacht van betrokkenheid bij een synthe tisch drugslab in het Brabantse Esch. Daarnaast is hij verdachte in de zaak waarbij de politie in Rilland materialen aantrof waarmee drugs kunnen worden geproduceerd. Donderdag heeft de politie in ver band met dit onderzoek op drie adressen doorzoekingen gedaan. Agenten vielen op 19 juli de wo ning en schuur aan de Duivenhoek in Rilland in binnen. Zij troffen daar onder meer ketels en tiental len jerrycans met chemicaliën voor het maken van MDMA (XTC) aan. In hoeverre hier ook daadwerkelijk drugs geproduceerd werden, wordt nog onderzocht. Drugslab In het drugslab in Esch, dat op 3 juli werd ontdekt, werd amfetamine olie geproduceerd. Experts van de Landelijke Faciliteit Ondersteuning Ontmantelen (LFO) spraken van een groot lab. Zo werden onder meer een ketel van 1000 liter aange troffen en allerlei drugsafval, waar onder van het vervaardigen van MDMA. In de woning werden een 49-jarige man uit Hengelo en een 40-jarige vrouw met de Hongaarse nationaliteit aangehouden. Zij zit ten nog in voorarrest. (Advertentie) MUZIKANTEN GO het Rode Plein Hoewel de rechtbank Zeeland West-Brabant er een streep door heeft gezet, wil de ge meente Middelburg dat mini- campinghouder Jan de Visser een dwangsom van 10.000 euro betaalt wegens het illegaal huisvesten van twee Polen. Adri Klinkenberg Middelburg Een 20-jarige inwoner van Oos- terland is donderdag aangehou den als verdachte in twee waar schijnlijk drugsgerelateerde zaken. Wendy de Jong Oosterland Het tot voor kort slapende wo ningbouwproject De Lanen in Zierikzee staat aan de vooravond van een aantrekkelijke doorstart. Het wordt voltooid onder de nieuwe naam 'Weids' en is volle dig aangepast aan de hoge eisen die vandaag de dag aan nieuw bouwprojecten worden gesteld. Weids biedt ruimte aan karakte ristieke jaren 30 woningen op ro yale kavels met volop aandacht voor groen en ruimte. Kopers kunnen kiezen uit vrijstaande villa's en twee-onder-één kap- woningen in zes architectonisch op elkaar afgestemde typen. In het ontwerp is rekening gehou den met werken aan huis of slapen op de begane grond. Alle woningen worden opgeleverd inclusief luxe sanitair en een complete keukeninrichting naar eigen smaak. Duurzame oplossingen De woningen in Weids zijn klaar voor de toekomst. Ze worden onder jaren 30 architectuur ge bouwd, maar zitten vol slimme, duurzame oplossingen. Er wor den duurzame bouwmaterialen gebruikt, er is veel aandacht voor woningisolatie en er wordt (bij voorbeeld door goede ventilatie) een gezond binnenmilieu gecre- eerd. Voor verwarming, warm water, ventilatie en verlichting wordt optimaal gebruik gemaakt van oneindige energiebronnen. Hierdoor gaan de woonlasten omlaag en wordt het wooncom fort verbeterd. Zorgeloze afhandeling De nieuwe ontwikkelaar neemt samen met de aannemer alle formaliteiten en zorgen van toe komstige eigenaars uit handen. De verkoop van de woningen geschiedt vanuit het informa tie- en verkoopcentrum op de bouwplaats zelf. Zo kunnen ge- interesseerden direct de sfeer van deze mooie, groene locatie op loopafstand van de histori sche binnenstad van Zierikzee proeven. Naar verwachting start de pre-sale van de eerste fase eind augustus/begin september. Belangstellenden kunnen zich alvast aanmelden op de website www.weidszierikzee.nl The International Celtic Massed Pipes and Drums, poseerde vorig jaar op de trappen van de residentie van de Russische president Vladi mir Poetin. Souburger Serge Tulen staat op de foto ach terin op de trap. fotosergetulen Serge Tulen, West-Souburg, snaredrum Arie van Sluijs, Oostkapelle, bassdrum Chiel Martens, 's-Heeren- hoek, doedelzak Jan Martens, 's-Heerenhoek, tenordrum Thijs Martens, 's-Heeren- hoek, doedelzak Omri Kleinepier, Vlissingen, snaredrum Mir^hoal Uaarlrano Qr>haran_ IVMWI I I IOOI HOI IO, OOI IUI OI I dijke, doedelzak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33