Opgelet! ZEELAND 3 Lamsoor en zeekraal Zeebaars en paling Lamsoor, zeekraal, wieren? Afblijven! Tenzij je een van de gelukkigen bent die een vergunning heeft gewonnen in de jaarlijkse zeegroentenlo- terij van de provincie Zeeland. In de gemeente huizen van de zeven Oosterscheldegemeenten liggen op enkele dagen in februari de formu lieren waarmee je je kan inschrijven voor een vergunning. De notaris trekt 284 namen uit de bak met lootjes. De winnaars mogen in het voorjaar en de vroege zomer binnen aangewe zen vakken maximaal 2,5 kilo zeekraal of lam soor (officieel 'zeeaster') snijden voor niet- commerciële doeleinden. Voor de overige wa teren in de Delta worden geen vergunningen verloot, daar is het gewoon verboden. Waarschuwing aan 9elaendTstnty^ig Om te beginnen mag je met maxi maal twee hengels voorzien van niet meer dan drie haken vissen. De regels gelden voor zowel de binnen wateren, waartoe de Grevelingen en het Veerse Meer worden gerekend, als de kustwateren (Oosterschelde inclusief een deel aan de zeezijde van de kering, Westerschelde, Brou- wershavense Gat). Voor de binnen wateren heb je een VISpas nodig. Voor de Grevelingen en het Veerse Meer kun je ook een dagtoestem ming aanvragen, maar dan mag je maar met één hengel vissen. Gevan gen vis mag lang niet altijd worden Voor kabeljauw geldt een maxi mum van 25 vissen dan wel 20 kilo. Wie vanaf het strand of in een bootje vlak voor de kust vist, heeft geen vergunning nodig. Er gelden ook geen beperkingen voor het aan tal hengels en haken. Wel gelden hier dezelfde regels voor het meene men en terugzetten van gevangen vis. zaterdag 17 augustus 2019 hier oké, maar met mate Diverse FOTO DICK DE BOER Diverse FOTO DICK DE BOER rapers schelpdie pen 's voor eigen risico. Schelpdje virusserTp-f besrr>et Lamsoor. foto dirk-jan gjeltema "00ra '9® groteer* Er staat een waar schuwings bord bij Kattendijke. Kijk op de site bij pzc.nl/video In Zeeland raap je het lekkers zo uit het water M Bernard Bastin zoekt oesters bij laag water bij Kattendijke. meegenomen. Paling, zalm en zee forel en ondermaatse vis moet di rect worden teruggezet. Van april tot en met oktober mag elke visser één zeebaars meenemen voor eigen consumptie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31