Na bijna-doodervaring is de handrem eraf II 20 Trainer probeert bij onrustig Feyenoord eigen koers te varen, FC Twente loot Sankt Pölten Keepersleed bij Liverpool Kuipers gaat naar Indonesië Geen leiding, geen geld en een bak vol zorgen. Trainer Jaap Stam (47) is niet bepaald in een gespreid bedje terechtgekomen bij Feyenoord. Hoe overleeft de oud international alle onrust in zijn eerste maanden? ,,Hij is het type dat zomaar kan zeggen: bekijk het maar.'' VOETBAL Liverpool-trainer Jürgen Klopp kan vandaag tegen Southampton, om een nogal dubieuze reden, mogelijk niet beschikken over keeper Adrian (foto). De doelman raakte woens dagavond geblesseerd, bij het vieren van de winst van de Europese Supercup. Chelsea werd na straf schoppen verslagen. Kort nadat Adrian was bespron gen door zijn medespelers, werd hij op zijn enkel ge raakt door een veldbestor- mer die onderuit was ge gaan. Ook eerste doeman Alisson Becker is gebles seerd. Bij Diede van Puffelen thuis staan een bebloede helm en een verbo gen velg in de kast. Hij heeft van zijn woonkamer een klein monu ment gemaakt. Twee jaar geleden, op de terugweg van een dagje toe ren klinkt vanuit zijn Ducati Mon ster 1200 ineens een harde knal. Hij rijdt 130 kilometer per uur op de A12 bij Gouda als de motor he vig begint te trillen. Zijn stuur gaat alle kanten op. Van Puffelen denkt: dit was het. De val herin nert hij zich niet, het moment dat hij zijn ogen open doet wel. Lig gend naast de vangrail kijkt hij eerst of zijn benen er nog aan zit ten. Dat is het geval. Hij heeft pijn aan zijn schouder, is benauwd. Drie dagen ligt de Rotterdam mer op de intensive care. Hij heeft een gebroken sleutelbeen en schouderblad, twee gebroken rib ben, een klaplong en een hart- kneuzing. Na een paar spannende dagen begint Van Puffelen, speler van Rotterdam, aan zijn revalida tie. Ruim twee maanden later staat hij weer op het veld. Twee jaar later noemt Van Puffelen (27) het ongeluk zijn meest positieve levenservaring. Het heeft hem veranderd, als mens en als top sporter en alleen maar ten goede. Hij legt uit hoe je aan zijn spel kan zien wat er is veranderd. ,,Ik ben vrijer, frivoler en geniet meer op het veld. De handrem is eraf. Vroe ger durfde ik niet te laten zien hoe goed ik kan hockeyen." Na het ongeluk dacht Van Puffe len veel na. Wat is er gebeurd? Waarom ben ik er zo goed vanaf gekomen? Voor een groot deel ge luk, beseft hij. ,,Maar het was ook mijn eigen verdienste. Niemand kan voorspellen wat je doet als zoiets gebeurt. Ik moest daar op die motor mijn leven zien te red den. Die druk is niet te vergelijken met zaken in het gewone leven of op een hockeyveld. Nu weet ik dat ik onder de grootst denkbare druk niet bezwijk. Ik sta positiever in het leven, heb een beter zelfbeeld en ben blij met wat de dag me geeft." Van bijna dood naar goud in Tokio, dat zou het verhaal afma ken, zegt Van Puffelen. Hij heeft al een tijdje niet meer motor gere den. ,,Op de motor ben je vrij, maar kwetsbaar. Nu ik bij Oranje zit, zoek ik dat even niet op." Henk Timmer, Henk van Ginkel en een Argentijnse zaken partner keerden deze week terug van een bezoek aan Buenos Aires. De eigenaren van makelaarskantoor World Soccer Consult voltooiden in Zuid-Ame- rika hun huiswerk, onder andere voor aanvaller Alvaro Barreal (19) en verdediger Marcos Senesi (22). Met hun respectievelijke clubs Vélez Sarsfield en San Lorenzo werd een transfersom afgestemd voor de Europese markt, naar ver luidt rond de 6 a 7 miljoen euro. Feyenoord heeft de eerste optie om beide spelers vast te leggen, vóór een aantal geïnteresseerde Duitse, Spaanse en Italiaanse clubs, waaronder AS Bologna. Maar er is één cruciaal pro bleem: wie gaat bij Feyenoord een beslissing nemen? Trainer Jaap Stam, zelf cliënt van Van Ginkel en co, ziet Senesi als een zeer bruik bare optie als linker centrale ver dediger, een van de probleem posities bij Feyenoord. Argentijns jeugdinternational Barreal wordt beschouwd als een toptalent dat binnen nu en drie jaar veel geld kan opbrengen. Maar het besluit laat al weken op zich wachten, want wie drukt er op de ja- of nee- knop bij Feyenoord? Commerciële man Mark Koe vermans is de enige overgebleven directeur met tekenbevoegdheid, na het vertrek van Jan de Jong (al- gemeen) en Martin van Geel (technisch). Sindsdien is in de Kuip een soort voetbaltechnisch noodverband gemetseld tussen de onervaren oud-speler Sjaak Troost, jeugdtrainer Dirk Kuyt, hoofd opleidingen Stanley Brard en hoofdtrainer Stam. ,,Ik ben de trainer, ik moet met de spelers werken en ik weet wat we nodig hebben'', zegt de laatste. „Logisch dus dat ik een belangrijke stem heb in wie Feyenoord aantrekt. Dat lijkt me volkomen normaal. Maar alles gaat in overleg, hoor.'' Toon van Bodegom, voorzitter van de raad van commissarissen, is op de achtergrond druk met de zoektocht naar een nieuwe direc tie én nieuw geld, niet in de laatste plaats bedoeld om in spelers te in vesteren. Dat proces verloopt moeizaam. En in die situatie moet Stam, deze zomer overgekomen van PEC Zwolle, zijn plek zien te veroveren. Of de werkomstandig heden hem verrasten, werd hem onlangs nog gevraagd, kort nadat verdediger Jeremiah St. Juste plotsklaps was verkocht aan FSV Mainz. ,,Die verrassen me wel, ja'', luidde Stams diplomatieke ant woord. Waarna hij er vervolgens het zwijgen toe deed. Uitgang De geboren Kampenaar probeert waar mogelijk de leiding te nemen bij Feyenoord, bovenal door zijn ei gen koers te varen. Dat werd alvast haarfijn duidelijk in de kwestie rond middenvelder Renato Tapia, die door interim-directeur Troost onlangs openlijk richting uitgang werd gedirigeerd, maar door Stam Logisch dat ik een stem heb in wie er wordt aangetrokken. Maar dat gaat in overleg, hoor zaterdag 17 augustus 2019 PC VOETBAL De FC Twente- vrouwen nemen het in de knock-outfase van de Champions League op tegen het Oostenrijkse Sankt Pölten. Omdat lands kampioen FC Twente ge plaatst was, speelt het de tweede wedstrijd thuis. De wedstrijden zijn op 11/12 en 25/26 september. FC Twente won dinsdag in En schede de beslissende wedstrijd in het kwalifica tietoernooi van het Poolse Górnik Leczna: 2-0. Titel houder Lyon, met Shanice van de Sanden, lootte het Russische Ryazan-VDV. VOETBAL ADO Den Haag heeft Nick Kuipers naar In donesië laten vertrekken. De 26-jarige centrale ver dediger vervolgt zijn loop baan bij Persib Bandung, op dit moment een mid denmoter in de Indonesi sche competitie. De Aziati sche club heeft een trans fersom betaald aan de Haagse club, maar daar over doet ADO geen uit spraken. Kuipers kwam in de zomer van 2017 over van MVV en kwam in Den Haag tot achttien officiële wedstrijden. Eind vorig sei zoen werd Kuipers door ADO verhuurd aan FC Emmen. Bij Persib Ban dung is de Nederlander Robert Alberts oefenmees- ter. Overvallen door de Met 130 kilometer per uur viel Diede van Puffelen twee jaar ge leden van zijn motor. Hij her stelde snel, werd een rijker mens en een betere hockeyer. Vandaag begint hij met Oranje aan het EK in Antwerpen. Rik Spekenbrink Breda Programma EK hockey, Antwerpen: Van daag, 15.45 uur: Nederland-Ierland (m), 20.30 uur: Nederland-België (v). Morgen, 20.30 uur: Nederland-Duitsland (m). Maandag, 18.00 uur: Nederland-Spanje (v). Dinsdag, 18.00 uur: Nederland-Schotland (m). Woensdag, 18.00 uur: Nederland-Rusland (v). Donderdag: 18.00/20.30 uur: halve finales (m). Vrijdag: 18.00/20.30 uur: halve finales (v) Zaterdag: 20.30 uur: finale (m)*. Zondag: 16.00 uur: finale (v)* Winnaars plaatsten zich voor de Olympische Spelen van Tokio. Dennis van Bergen Sjoerd Mossou Rotterdam -Jaap Stam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20