JOL Véronique raapt een emmertje oesters Achtergronden bij het nieuws Magazine Energieverkopers delen ook informatie uit datalekken Walcheren hoeveelheden data. Die gaan moei teloos van de een naar de ander. Zo wordt in een mail aan een verkoop- bedrijf geschreven, bij een bestand met tienduizend adressen: 'Als bij lage de adressen die ik ongeveer drie jaar geleden heb verkregen. Veel klanten zijn boven de zestig jaar, het bestand heeft enkel vaste nummers.' Opvallend genoeg staan ook de ge boortedata en burgerservicenum mers van deze mensen in het be stand. Het op deze manier uitwisselen van zulke gevoelige gegevens mag niet en kan grote gevolgen hebben. De afgelopen maanden bleek uit on derzoek door deze krant al dat er op allerlei manieren energiecontracten worden aangesmeerd. Dat wordt ex tra eenvoudig als alle gegevens al be schikbaar zijn. Ook ingrijpende identiteitsfraude behoort tot de mo gelijkheden. Bel-me-nietregister Ondertussen zuchten mensen die op de lijst staan onder de telefoon tjes die ze krijgen. Navraag wijst uit dat een aantal van hen geregistreerd staat in het bel-me-nietregister. Desondanks worden zij gebeld. Dat mag, onder strenge voorwaarden, als iemand in het verleden klant is ge weest bij een bedrijf. Maar mensen op de lijst geven aan ook door andere partijen te worden gebeld. De Auto riteit Persoonsgevens ziet de handel in persoonsgegevens toenemen. Verkopers zeggen zelf ook dat het bel-me-nietregister niet wordt ge raadpleegd. Volgens een nieuw wetsvoorstel moet straks expliciet toestemming worden gegeven, voordat mag worden gebeld. Daar wordt door verkopers al op geantici peerd: wie bezwaar maakt, krijgt te horen dat de gegevens afkomstig zijn uit een enquête die is ingevuld. Daarbij wordt veelal ongemerkt toe stemming gegeven om gegevens uit te wisselen. Het is voor consumen ten moeilijk aan te tonen dat die toe stemming nooit werd gegeven. De Autoriteit Consument en Markt erkent dat de handhaving van het bel-me-nietregister moeilijk is, maar verwacht verbeteringen door het nieuwe systeem. Ook loopt er een onderzoek naar agressieve, mis leidende energieverkoop. P4 l1" MELIESTE GLAS Nieuwsmedia 1 Een lieflijk tafereel in de zomer van 1948: het kleine prinsesje - toen nog Marijke - hand in hand met haar prinsessenzusjes Beatrix, Irene en Margriet in de tuin van Paleis Het Loo. FOTO MARIUS MEIJBOOM RVD NATIONAAL ARCHIEF Handel in persoonsgegevens Energieverkopers wisselen op grote schaal persoonsgegevens uit om telefonisch te kunnen verkopen. Adressen, bankreke ningnummers en zelfs burger servicenummers gaan van hand tot hand. Dat is illegaal. Carla van der Wal Rotterdam Diverse bedrijven handelen in deze persoonsgegevens, zo blijkt uit do cumenten in handen van deze krant en uit gesprekken met verkopers. Volgens meerdere bronnen gaat het ook om gegevens uit datalekken die vervolgens worden verkocht. Ook delen verkopers onderling grote Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines „B Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl Meeste zon aan de kust zaterdag 17 augustus 2019 22°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1