kans moet je niet laten lopen' II heeft de hoop dat alles opeens anders is: 'Dit kan in één keer ontploffen' Van Bommel: 'Gaat nog wel iets gebeuren' 19 zaterdag 17 augustus 2019 Vorig seizoen had PSV de jongste selectie van alle 32 ploegen in de Champions League. Wat niet mee helpt: Het basiselftal is nu nog jon ger door het wegvallen van De J ong en Daniel Schwaab, hoewel de laat ste deze week dus is teruggekeerd. Van Bommel: ,,We hebben een groep jonge honden, die ook nog eens veel wedstrijden in korte tijd speelt. Het is een selectie met echt veel kwaliteit, maar je ziet het nog niet terug in goals en in stabiele re sultaten. Maar ik voorspel ook: dit kan in één keer ontploffen. Tegen ADO zag je al dat de kansen er wa ren om met 6-1 te winnen en als we er tegen Haugesund één maken, maken we er ook vier of vijf.'' De parallel is al getrokken met het PSV van 2013, maar ook met dat van twee jaar geleden. Toen was PSV in juli en augustus evenzeer een club in een achtbaan. Twee mislukte Europese duels met FK Osijek gaven het beeld van een schrikbarend diepe ondergrens. Omgekeerd 'ontplofte' PSV destijds bij een 1-7 zege in Utrecht. Eén van de doelpunten viel uit een Mara- dona-achtige dribbel van Steven Bergwijn langs zeven Utrechters. Naar Bergwijn wordt nu weer ge keken. Moet hij de dirigent zijn van het huidige orkest? En ook: vanaf welke positie? Dick Advocaat zei donderdagavond in zijn tv-analyse dat PSV naar zijn idee met één pure aanvaller te veel speelt. De top- teams in Europa hebben hooguit drie echte aanvallers, PSV met Bergwijn als nummer 10 erbij vier. Dat flink wat PSV'ers zichzelf in al hun enthousiasme en geldings drang over de kop lopen, laat zich ook voelen in kleine blessures. Denzel Dumfries viel donderdag met klachten uit, net als Armindo Bruma. Tijd om even een weekje alleen te trainen is er niet. Morgen gaat de rit in de achtbaan alweer verder op het kunstgras van Heracles in Almelo, een ondergrond waarop PSV'ers als Bruma en Timo Baumgartl nog zel den of nooit speelden. TRANSFERGELD begin van deze eeuw indruk als agressieve back van Steaua Boe karest én het Roemeense nationale elftal. In totaal kwam hij tot negen interlands. ,,En drie seizoenen in de groepsfase van de Champions League'', vult Marin aan. ,,Hij leeft nu ook fanatiek met mij mee. Bij Standard Luik zat hij vaak op de tri- Ajax heeft een heel goede naam in Roemenië. Het is fijn om hier te zijn. bune en dat is nu bij Ajax niet an ders.'' Al op jonge leeftijd verliet Marin zijn ouderlijk huis om zijn route te volgen naar het profvoetbal. ,,Ik was dertien jaar toen ik vanuit Boe karest naar Constanta vertrok, op tweeënhalf uur rijden. Ik ging daar in het internaat en zag mijn familie niet vaak. Natuurlijk was dat niet makkelijk, maar met de andere jon gens daar, die vanuit heel het land kwamen, maakten we er het beste van. Die periode heeft me sterker gemaakt, als voetballer en mens. Daar heb ik ook voordeel van, nu ik al een tijdje niet meer in Roemenië woon. Ik kan me overal makkelijk aanpassen en in Amsterdam is dat zeker het geval. De mensen zijn hier heel vriendelijk en met mijn vriendin hebben we onze plek al wel gevonden in deze stad. Nu is het aan mij om mezelf te laten zien als speler van Ajax.'' Al sinds zijn transfer wordt Razvan Marin langs de meetlat van Frenkie de J ong gelegd. Iets waar hij zich te gen verweert. ,,Ik snap heel goed dat mensen dat doen omdat we op dezelfde positie spelen. Alleen zijn we echt compleet andere type spe lers, allebei met een eigen stijl. Vol gens mij heeft iedereen dat inmid dels ook wel kunnen zien. Ik ben dan ook niet zijn opvolger, zo voelt dat niet. De trainer zei ook al snel tegen me dat ik gewoon mezelf moest zijn en moest doen wat ik Marin bij zijn officiële debuut voor Ajax: het kopduel winnend van ook bij Standard deed.'' PSV'er Michal Sadi'lek tijdens de Johan Cruijff Schaal. foto pim ras EINDHOVEN Zodra Hirving Lozano in de komende dagen officieel is verkocht, gaat PSV nog de markt op. Een deel van de te verwach ten transfersom van rond de 35 miljoen euro wordt direct geïnvesteerd in één of twee spelers. ,,Er gaat nog wel iets gebeuren, ja,'' beaamt PSV-trainer Mark van Bommel. De naam van Groningen-ta- lent Doan (foto) is al gevallen als mogelijke versterking, maar PSV gaat in elk geval geen bedrag van 10 miljoen of meer betalen voor dergelijke spelers uit de eredivisie. Er zijn ook buitenlandse alterna tieven in kaart gebracht met een goede prijs/kwaliteitsver houding klinkt het in Eindho ven. Naast kopen is huren een optie. Een breekijzer/target man staat op de prioriteiten lijst. Nu Luuk de Jong weg is en Sam Lammers door een knieblessure nog een tijd ge blesseerd moet toekijken, heeft PSV geen pinchhitter met lengte om iets te force ren. De spelers die PSV nu nog haalt, hoeven niet per se erva ring mee te brengen. ,,Al heb ik laatst niet voor niets ook Franck Ribery (36) gepolst,'' zegt oefenmeester Van Bom mel. Hirving Lozano trainde onder tussen gisteren individueel na zijn blessure, vorig weekeinde opgelopen in het thuisduel tegen ADO. Hij zou voor PSV de duurste uitgaande transfer ooit kunnen worden. Memphis Depay, die voor een bedrag van 34 miljoen euro naar Man chester United ging, is nu de recorddeal. - Razvan Marin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19