Introductie - korting tot 200r Zestien gewonden bij ernstig ongeluk op Deltaweg KR. Verslingerd aan De Zeven Zussen Europa League Walcheren Het ongeluk gebeurde even voor vier uur. Vier auto's waren er bij betrok ken. Hoe de aanrijding is ontstaan is niet duidelijk. De politie heeft giste ren een groot deel van de avond technisch onderzoek verricht. De weg was volledig afgesloten in beide richtingen. Even na 22.00 uur werd die weer vrijgegeven. Plugge was met haar partner, nichtje en twee kinderen onderweg naar de kermis in Goes. Ze heeft het ongeluk zelf niet zien gebeuren, maar ze was wel vlak daarna op de plek des onheils. ,,We reden er een paar auto's achter. We zijn als enige gestopt en gelijk gaan rennen om de slachtoffers te helpen", vertelt ze. Wat zij, haar partner en haar nichtje zagen was bijna surrealistisch: een grote ravage van vier op elkaar ge klapte auto's, waarvan er een in de sloot lag. Er waren veel slachtoffers, volgens Plugge was een aantal ge zinnen met kinderen bij het ongeluk betrokken: een Duits gezin en een gezin uit Dirksland met zeven kin deren. ,,Het was vreselijk, een moe der zat bekneld, kinderen zaten on der het bloed. Ik heb kinderen uit de auto's gehaald, het was een grote chaos, je weet niet wie bij wie hoort. Kinderen waren verdwaasd, ze vroegen of hun moeder nog leefde, hoe het met hun broertjes en zusjes was. Het was hartverscheurend." Ramp Met dekens die in hun auto lagen, hebben Plugge, haar partner en haar nichtje zich zich over de jonge slachtoffers ontfermd en ze naar de berm begeleid. Zelf had ze ook twee jonge kinderen achterin zitten. Tot overmaat van ramp begon een van de betrokken auto's te roken. Een andere vrouw die ook was gestopt, belde de hulpdiensten, die massaal uitrukten. ,,We zijn pas gestopt toen iedereen in de ambulance zat." Volgens Plugge is een jongetje zwaargewond met de traumaheli kopter naar het ziekenhuis gebracht. Het was gistermiddag druk op de Deltaweg, zei Plugge. Desondanks is de klap kei- en keihard geweest. ,,Het is frontaal geweest, vanuit beide richtingen." Waar ze zich over verbaast en kwaad over maakt, is dat het druk was op de weg, maar dat bijna niemand stopte om te helpen. ,,Mensen reden door, of ze gingen staan filmen. Hoe kom je erbij?" Zelf was ze blij dat ze iets heeft kunnen doen. ,,Je ziet dit normaal op televi sie, je gaat er niet vanuit dat je er zelf middenin zit." Een woordvoerder van de politie bevestigde gisteravond dat er 'ver schillende ernstig gewonden zijn, onder wie een kind'. Over de toe dracht van het ongeluk kon hij nog niks zeggen. Wel zijn volgens hem bekeuringen uitgedeeld aan auto mobilisten die stonden te filmen. De weg is na de A58 de drukste route in Zeeland. Er zijn regelmatig problemen met de doorstroming en de verkeersveiligheid. De inrichting voldoet niet aan de huidige eisen en wensen, daarom wordt al langer be keken ofvolledige verdubbeling van de weg tussen Goes en de Zeeland- brug mogelijk is. Dat gaat tussen de 75 en 150 miljoen euro kosten. Meer weten? Bel 07030 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Jorien Hage: Ik vond het een heerlijk boek om bij te ontspannen Feyenoord blijft simpel overeind; PSV worstelt; AZ beleeft mooie avond in Den Haag vrijdag 16 augustus 2019 In het weekend ook 22°C weer buien De hulpdiensten rukten massaal uit bij het ongeval op de Deltaweg. foto hv zeeland 'Het was hartverscheurend' Bij een ernstig ongeluk op de Deltaweg tussen Goes en Wil- helminadorp zijn gistermiddag zestien mensen gewond ge raakt, onder wie enkele kinde ren. Sommige slachtoffers zijn er ernstig aan toe. Jitske Plugge uit Zierikzee reed enkele auto's achter het drama. „Huilende, gil lende, bloedende kinderen, het was hartverscheurend." Luc Oggel Wilhelminadorp Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 ZEELAND 2 P20&21 neemt je mee Korting op onze nieuwe rondreizen Goed nieuws: we hebben 20 nieuwe rondreizen! Bekijk en boek nu een onvergetelijke rondreis met een Forse introductiekorting tot 200 per persoon. Ook in de schoolvakanties!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1