Drie daaen de sfeer van 1- 4 u Tribute to Woodstock Vrede, vrijheid en muziek komen samen aan de voet van de Lange Jan. Het legendarische muziekfestival Woodstock wordt herdacht met een driedaags tributefestival op het Koorkerkplein. 'Het zou mooi zijn als Middelburg drie dagen lang overladen wordt met de hippiecultuur.' Historische veldslag nagespeeld in Veere Muziek, mossels steken en fietsen donderdag 15 augustus 2019 ijna een half miljoen mensen kwamen in augustus 1969 bij el kaar in een omvang rijk weiland in de 'Amerikaanse plaats Bethel. Regen kwam met bakken uit de hemel, de onder grond veranderde in een modderbad, maar bovenal klonk er onafgebroken muziek. Artiesten en bezoekers had den geen idee dat ze op dat moment geschiedenis schreven. Woodstock werd het beroemdste rockfestival al ler tijden. ,,Het geldt nog steeds als de moeder aller festivals", vertelt Renny Minnaert uit Middelburg. De line-up in 1969 was dan ook indrukwekkend. Grote artiesten als Joe Cocker, Janis Joplin, The Who en Jimi Hendrix be traden het podium. ,,De muziek heeft miljoenen mensen over de hele wereld geïnspireerd. Ik was op dat moment een puber en ik herinner me dat ik meteen alle LP's van Woodstock heb gekocht. Het is nog altijd het festival waar iedereen bij had willen zijn." Woodstock groeide uit tot meer dan een muziekfestival, het werd een synoniem voor vrede en vrijheid. Vandaag is het op de kop af vijftig jaar geleden dat het festival plaatsvond. Het is nog altijd het festival waar iedereen bij had willen zijn Alle reden om het muziekevenement te herdenken met een driedaagse tri bute, vond Renny Minnaert. Samen met Maurits Portier, Johan Wattel en Anneke Meijering vormt hij de orga nisatie van het tribute-evenement. ,,Drie dagen lang zal het Koorkerk plein in Middelburg in het teken staan van muziek uit de jaren 60 en 70 en veel nummers van de originele setlist van Woodstock komen voor bij. Waarschijnlijk is Tribute to Woodstock Middelburg het enige festival wereldwijd dat op exact de zelfde dagen wordt gehouden als in 1969. In Amerika hadden ze dezelfde plannen, maar daar werd het evene ment uiteindelijk gecanceld. Of dat betekent dat mensen uit heel de we reld naar Middelburg komen? Ik zou het eerlijk gezegd niet weten. Het leeft enorm en ik ben al gebeld door de landelijke media, dus we gaan het zien." In 1969 kon de organisatie de enorme toestroom van mensen niet overzien. Er werd ingezet op 200.000 bezoekers, uiteindelijk kwamen er meer dan het dubbele aantal. De af rastering werd omvergelopen door massa's mensen zonder ticket, waarop de organisatie besloot de hekken maar helemaal weg te halen. ,,Zo ad hoc en chaotisch als toen zal deze editie van Woodstock niet wor den", zegt Minnaert geruststellend. ,,We hebben ook minder hooi en minder modder dan destijds. Alles is een jaar lang tot in de puntjes voor bereid. Wel geven we bands een be paalde vrijheid, die bij een festival als dit past. Ze spelen deels muziek van vroeger, maar ook liedjes van zich zelf." Sjef Hermans, Marsha de Nooijer, J.W. Minnaard en het Rudy de Quel- joe Powertrio. Zomaar een greep uit de achttien bands en artiesten die vandaag, morgen en zaterdag zullen optreden. ,,Wat bijzonder is: alle mu zikanten werken belangeloos mee. Het is een cadeautje van de artiesten aan het publiek en aan Middelburg." Het vrije gevoel van het originele Woodstock festival hoopt de organi satie ook in Middelburg te bereiken. ,,Alles verliep vijftig jaar geleden in goede harmonie. In een relaxte sfeer genieten van muziek, dat is waar we op inzetten. We roepen iedereen op om gekleed in jaren-60-stijl naar het Koorkerkplein te komen. Broeken met wijde pijpen, bloemetjesjurken of -blouses, zonnebrillen met ge kleurde glazen, bloemen in het haar. Het zou mooi zijn als Middelburg drie dagen lang overladen wordt met de hippiecultuur." De Tribute to Woodstock is alle drie de dagen gratis te bezoeken. Minnaert verwacht het nodige pu bliek van boven de vijftig jaar, men sen die het legendarische festival be wust hebben meegemaakt. ,,Maar ook jongeren die de film over Wood stock in de bioscoop zagen, zullen ongetwijfeld interesse tonen. In Amerika sprak men destijds over '3 Days of Peace Music'. Omdat ieder een dit keer gratis kan kijken hebben wij het woordje free aan onze slogan toegevoegd: '3 Days of Peace Free Music.' Ook mensen die niets met Woodstock hebben, zijn van harte uitgenodigd. Voor goede muziek loopt iedereen warm." EN 4 REDENEN MEER Re-enactment Mosselfeesten GO Hans Puik 44 Renny Minnaert Tribute to Woodstock, vandaag tot en met zaterdag, Koorkerkplein Middelburg, 14.00 uur tot 22.00 uur. Het wekelijkse concert van beiaar dier Janno den Engelsman vanmid dag van 13.00 tot 14.00 uur staat ook geheel in het teken van Wood stock. Er is weinig uit 1809 om naar terug te verlangen. Ook niet naar de nederlaag die het Frans Hollandse garnizoen toen in Veere leed tegen een Britse inva siemacht. Maar er is wél veel om je over te verbazen, als zo'n lan ding en veldslag worden nage speeld. Echte kanonnen bulde ren. Echte soldaten chargeren in historische uniformen. Een antiek soldatenkamp, gebouwd en in bedrijf met uitsluitend de midde len van toen. Voor de koelbloe- digsten het veldhospitaal, com pleet met (geacteerde) amputa ties. Dat is allemaal te zien en te bele ven in Veere, op 24 en 25 augus tus, bij de Campveerse Toren en de Torenwal (invasie) en op het parkeerterrein aan de Kanaalweg Westzijde en Oude Wacht (kam pement). De weerstand was dap per, de overmacht groot. Dat het allemaal draaide om de legenda rische figuur Napoleon is vaak al lang vergeten. Maar deze 're- enactment' plaatst alles weer terug in dat boeiend historisch kader. Grootschalig, met zo'n 500 (amateur)acteurs wordt het een enorm spektakel. m Zaterdag 24 en zondag 25 aug, Veere, 10.00 -17.00 uur kampe ment, 13.30 - 16.00 uur veldslag □u| Voor de 43ste keer worden de Mosselfeesten in Philippine geor ganiseerd. Het programma begint op zaterdag om 08.00 uur, dan gaat de Johan RammeLOOP van start. Een ludiek evenement is de mosselopensteekwedstrijd op zater dag. Op zondag is er onder andere een fietstocht en treden er ver schillende dweil bands op. Zaterdag 24 en zondag 25 aug, Philippine /i '.."7 HsHHbZ*!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48