UIT THUIS 3 Eén grote muziekboulevard Rondvaarten en demonstraties uit vroeger tijden Afsluiting Kunstenfestival Knipoog naar Schumann NIEUWE HAVEN Waar mensen zich niet vooraf voor behoeven aan te melden, is de reünie voor oud-Zierikzeeënaars die dit keer ook voor het eerst wordt gehouden. „We gaan er wel oproepen via Facebook voor uit sturen, want belangstellenden moeten het natuurlijk wel weten. Het is een idee van onze oud voorzitter Wim Schot. Hij wil 's zaterdags vanaf 16.00 uur zoveel mogelijk oud-Zierikzeeënaars op 't Luitje bijeen brengen om met el kaar herinneringen aan weleer op te halen'', licht de organisator toe. Stoomsleper Secretaris Taco Meeles van de Ha vendagen heeft zich specifiek be zig gehouden met het naar Zierik- zee halen van twee historische reddingsboten: de Dorus Rijkers en De Zeemanspot uit Den Hel der. Dit zijn de boegbeelden van een promotietocht van de KNRM. ,,De Havendagen hier bieden een mooie gelegenheid om het werk van de Reddingsmaatschappij ex tra onder de aandacht te brengen. Bovendien is het voor de bezoe kers bijzonder die historische red dingsboten zelf te komen bekij ken'', zegt Meeles. Hij laat weten dat naast de genoemde twee sche pen ook het oude reddingsschip De Calot uit Terneuzen naar Zie- rikzee komt, evenals stoomsleper Dockyard III uit Bruinisse. ,,We zijn er al een poosje mee bezig ge weest, maar het vergt aardig wat geld en organisatie. Die histori sche schepen zijn vaak in bezit van diverse kleine particuliere groep jes en daar moeten allerlei aparte afspraken mee gemaakt worden. Ook zijn er hoge kosten aan brandstof mee gemoeid. Gelukkig is het ons gelukt het dit jaar voor elkaar te krijgen, mede dankzij bij- dragen van de Stichting Renesse en van het Nutsfonds." Belangstellenden kunnen voor 15 euro per traject zowel de heen als terugreis van de reddingssche pen uit Den Helder meevaren. De afstand van in totaal 241 kilometer wordt in vier etappes gemaakt. Nadere informatie en boeken van één of meerdere etappes (nog t/m zaterdag 17 aug.): mrbdorusrij- kers.nl/vaartochten. Naast veel nieuwe impulsen blijven ook vertrouwde hoogte punten van de Havendagen Zie- rikzee behouden. Dat is in de eer ste plaats de havenronde van de 'mosselprinses' en aansluitend het inschepen op de mosselkotters om Neptunus vanaf de zandbank in de Oosterschelde op te halen. Voor de derde keer staat donderdag avond ook weer de teamestafette Driedubbele ZierikZeeMijl ofte wel de Havenloop op het pro gramma. Verder op vrijdagavond de wielerronde van Zierikzee en op zaterdagavond het boegspriet lopen, zowel in wedstrijdverband als gekostumeerd ter vermaak van deelnemers en vooral van toe schouwers. En verder zijn er als vanouds heel veel muziekoptre- dens aan de kade. Oude Visserijdagen Biënnale 0 Kamermuziek donderdag 15 augustus 2019 GO M De tocht met de mosselkotters is een van de hoogtepunten van de Havendagen in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema Met de podia aan 't Luitje, bij café De Ban- jaard, Bouwman Water sport en café De Biet wordt de Nieuwe Haven tijdens de Havendagen Zierikzee op 22, 23 en 24 augustus omgeto verd tot een grote mu ziekboulevard. DJ Eric begint donderdag om 17.00 uur als eerste aan 't Luitje. Verder zijn er die avond optredens van Isabelle Provoost en De Hobbyisten, Wood works, Piano Co en zangeres Gwen van Oe- veren. Op vrijdag maken onder meer de Anywa- veband, Fragment, HouseKult en Dirty Pia no's hun opwachting. 's Zaterdags valt er nog veel meer te kiezen: Van Kunst Eer tot Vissers koor, van een dweilband tot straattheater en van rockmuziek tot cover bands. En tot slot: vuur werk. Zie: havendagen- zierikzee.nl liefhebbers 's winters bij de pub quiz in café De Biet zie.'' Havendagen Zierikzee, donder dag 22 aug 17.00-01.00 uur; vrij dag 23 aug 16.00-02.00 uur; za terdag 24 aug 11.00-02.00 uur. Ze zijn even weggeweest, maar sinds vorig jaar zijn de Oude Visserijdagen in Vlissingen in ere hersteld. Morgen opent het evene ment met speciale menu's in de restaurants en live muziek op de podia op de Nieuwendijk en het Bella- mypark. Rondom de Michiel de Ruyterhaven staan za terdag kramen opgesteld. Op deze grote markt wor den demonstraties gegeven van oude ambachten en technieken. Daarnaast wor den er rondvaarten gehou den en zijn de deuren van het Mu- ZEEum ge opend. Kin deren kun nen met name op het Arse naalplein terecht Het Biënnale Kunstenfestival, dat de af gelopen weken werd gehouden met beel dende kunst op twaalf locaties in het Zeeuws- Vlaamse Aardenburg en in het Belgische Middelburg, wordt op passende wijze afge sloten. Dat gebeurt met optredens van enkele kunstenaars en een concert van het zigeunerorkest Piroska Trio met viool, accordeon, gitaar, contrabas en zang. Dit ensemble brengt een gevarieerd reper toire van Russische folklore tot Weense walsen, maar ook jazz en operette. Zaterdag, Convent Santa Clara, Kloos terstraat, Middelburg (B), 19.00-22.00 uur De passie voor ka mermuziek bracht vijf studenten van het conservatorium in Utrecht bij elkaar. Zij richtten het Robert Quintet op. De naam (de voornaam van Schumann) was geen toeval; het eerste succes kwam met de uitvoering van Schumanns pianokwin tet. De musici spelen vaak uit het hoofd en dat komt het samenspel en de interac tie met het publiek ten goede. In de reeks Zomeravondconcerten aan Zee worden het tweede pianokwintet van Dvorak (met elementen van Tsjechische volksmuziek) en het Kwintet van Schumann vertolkt. Woensdag 21 augustus, N.H kerk Cad- zand, 20.00 uur voor ver schillende activiteiten. Ook is een film over de visserij van vroeger gratis te bezoeken. Een shantykoor is een van de acts op de podia in de stad. Oude Visserijdagen, mor gen vanaf 17.00 uur en za terdag vanaf 10.00 uur rond Michiel de Ruyterhaven in Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47