Vlissingen maakt favorietenrol waar Azzanagui onderuit met Oranje onder 19 mijip wincie ZEELAND 13 donderdag 15 augustus 2019 Ook de troostfinale werd beslist vanaf elf meter. Arnemuiden toonde zich koelbloediger dan competitiegenoot Oostkapelle (3-1). Vlissingen-Zeelandia Middel burg 0-0: Na de 5-0-zege op Oostkapelle van afgelopen zater dag verwachtte iedereen een makkelijke avond voor de ploeg van trainer Kevin Hollander. Niets bleek minder waar. Vlissin gen nam het initiatief, maar cre ëerde nauwelijks kansen. Naar mate de tweede helft vorderde, leek de openingstreffer steeds dichterbij te komen. Etienne Mal- lie schoot op de vuisten van Pe pijn Tulen, invaller Eren Yildiztu- ran raakte de paal. De bal wilde er niet in voor Vlissingen, waardoor het treffen met de vierdeklasser in 0-0 eindigde. Nicky van Merriën- boer, die liever geen strafschop wilde nemen omdat hij in de jeugd eens gemist had, schoot de beslissende strafschop onberispe lijk raak, waardoor zijn ploeg aan het langste eind trok. Arnemuiden-Oostkapelle 0-0: Het hoogtepunt in de eerste helft was een vrije trap van Oostka- pelle-speler Remco van Welsum, Nicky van Merriënboer schiet de beslissende strafschop binnen die de bovenkant van de lat raakte. Na de hervatting moest arbiter Leo Uitterhoeve een aantal keer ingrijpen om opstootjes in de kiem te smoren. De rivaliteit tus sen beide dorpsclubs kwam op het voorbereidingstoernooi even bovendrijven. Doelpunten vielen ook op veld 2 niet, waarna Arnemuiden de pe nalty's beter nam en zo derde werd. RIGA Nabil Azzanagui was gis teravond trefzeker voor Oranje onder 19, maar kon een nederlaag voor zijn ploeg niet voorkomen. Tijdens een vriendschappelijk toernooi in Letland gingen de Ne derlandse zaalvoetballers in de slotfase met 6-4 onderuit. Groene Ster-speler Azzanagui kon terugkijken op een prima wedstrijd en maakte ook een fraaie treffer. Het spel golfde op en neer en vlak voor tijd stond het 4-4. In de slotfase kreeg Oranje onder 19 vervolgens het deksel nog op de neus: 6-4. Waar Nabil Azzanagui speeltijd kreeg, kwam Youssef Ben Sellam gisteravond niet in actie. Bij de doelman van Groene Ster schoot onlangs een duim uit de kom en daarbij raakte een pees flink be schadigd. Ben Sellam is normali- ter eerste keus bij Oranje onder 19 en hoopt zaterdag weer in actie te kunnen komen, tegen Moldavië. Vandaag speelt het jeugdteam eerst nog de tweede wedstrijd van het toernooi in Letland, tegen Wit-Rusland. Morgen volgt dan het laatste oefenduel. Volgend weekend speelt Oranje onder 19 twee oefeninterlands in Zeeland. Op zaterdag 24 augustus is sporthal Baskensburg in Vlis- singen het strijdtoneel voor het eerste duel met de leeftijdsgeno ten van België. De aftrap is die middag om 16.00 uur. Een dag la ter volgt het tweede duel tussen Oranje en de Rode Duivels, in het Omnium in Goes (14.00 uur). Oranje onder 19 is in voorberei ding op het jeugd-EK, dat in sep tember ook in Letland wordt ge speeld. carbon gemaakt en dus zeer licht en de ovalen tandwielen zorgen ervoor dat hij minder krachten verspilt. Ook trainde hij eerder dit jaar al in de heu vels van Bretagne. ,,Dat heeft mijn vertrouwen enorm doen stijgen." Van der Weijden 1200 kilometer fietsen in 90 uur, het is voor gewone men sen absurd. Jaap Bouman trekt voorzichtig de vergelijking tus sen zijn uithoudingsproef en die van Maarten van der Weij den, die de Elfstedentocht zwemmend voltooide. ,,Wat hij deed, was een topprestatie. Drie dagen achtereen zwem men, zonder al te veel slaap. Maar ik durf gerust te zeggen dat wat ik ga doen óók een top prestatie is. Zeker op mijn leef tijd." Bouman begint zondag om 17.45 uur aan de monstertocht. Donderdag moet hij om 12.00 uur terug zijn in Parijs. Tussen door rijdt hij solo en is hij nage noeg geheel op zichzelf aange wezen. Krijgt-ie pech, dan moet-ie het zelf oplossen. Hij heeft twee nieuwe binnenban den en een reparatiesetje bij zich voor eventuele malheur. ,,Het moeilijke is natuur lijk dat je ook 's nachts moet doorfietsen. De ervaring leert mij dat ik be hoefte heb aan minimaal drie uur slaap per 24 uur. Er gaat een begeleider, Joop van Beek, met me mee en die staat met zijn camper bij de con trolepost, op 340 kilometer na de start. Hij kookt voor me en na het eten ga ik gelijk drie uur plat. On dertussen kijkt hij heel mijn fiets na. Na drie uur wekt hij me en stap ik weer op. Op de terugweg kom ik daar weer langs." Tussendoor ligt nog steeds het gevaar op de loer dat Bouman vermoeid raakt of het enthousi asme verliest. ,,Maar ook daar heb Ik ben blij dat mijn sportieve inspanning mij zoveel levensvreugde geeft ik wat op gevonden", zegt hij la chend. ,,Ik heb een kookwekker op mijn stuur en die gaat elk half uur af. De ene keer drink ik al leen, 30 minuten later drink ik én eet ik een boterham. Doe ik dat niet, dan ga ik zitten somberen. Dan komen gedachtes in me op: 'Waarom moest je dit nou zo no dig doen?' en 'Hou er toch mee op!' Inmiddels weet ik dat een boterham dan wonderen doet. Die helpt je van je lage bloedsuiker af te komen en je wordt gelijk vro lijker." Bouman moet zijn rust - na elke vijf uur een pauze en die drie uur in de camper - wel 'verdienen'. Oftewel, in de tussenliggende periode moet hij flink doortrappen. Op het glooi ende terrein en met eventuele te genwind moet hij een tempo van boven de 20 km/u vasthouden. ,,Je zit af en toe echt te rekenen on derweg. Lig ik nog op schema? Mijn doel is om in 89 uur te finis hen. Dan heb ik nog een uurtje speling." De Goesenaar weet dat iedereen naar zijn leeftijd kijkt. ,,De vraag of ik na deze Parijs-Brest-Parijs stop, zie ik al jaren aankomen." Hij heeft besloten er geen ant woord op te geven. Ik hoop niet geleidelijk achteruit te gaan, maar nog lang een goede conditie te be houden. Daar werk ik hard aan. Mijn omgeving ziet dat ik er ab normaal veel tijd in steek, maar al leen op die manier kun je als oud ste Nederlandse deelnemer naar zo'n tocht toegaan." Het gaat Bouman overigens lang niet alleen om Parijs-Brest- Parijs. Van het actieve sporten is hij de laatste achttien jaar veel fit ter en mentaal sterker geworden. „Voordat ik ging ligfietsen, plofte ik na een werkdag op de bank en kwam ik er niet meer van af. Na dat ik ermee begon, merkte ik al snel dat ik er extra energie van kreeg en dat ik 's avonds nog mak kelijk een uur in de tuin kon wer ken. En sindsdien heb ik er in het dagelijks leven heel veel profijt van. Mijn vrouw heeft helaas be perkte energie. Ik vind het dan leuk dat ik haar in het huishouden zware dingen uit handen kan ne men, zodat zij ook dingen kan doen die ze leuk vindt, zoals meewerken aan oecumenische diensten in het Zeeuws. Dat gun ik haar van harte. Ik ben blij dat mijn sportieve inspanning mij zo veel levensvreugde geeft." de ouderdom VC Vlissingen legde gister avond in categorie A beslag op de 33ste editie van de Borsele Sloepoort Cup. De zondag-eer steklasser bleef in de stro mende regen tegen Zeelandia Middelburg steken op 0-0, maar nam de strafschoppen beter (6-5). Stefan Maas Nieuwdorp VC Vlissingen-aanvaller Geraldi Geerman (links) is in een fel duel verwikkeld met een speler van zijn oude club Zeelandia Mid delburg. foto johan van der heijden - Jaap Bouman (77) M Jaap Bouman gaat beter voorbereid dan ooit meedoen aan de uithoudingsproef Parijs-Brest-Parijs. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41