popy vaan Introductiekorting 5 SONGWRITER MET EEN EIGEN STIJL neemt je mee donderdag 15 augustus 2019 Misschien was ze net te jong tijdens het Popaanzee-traject. Toch heeft ze er veel van geleerd. Nu wil songwriter Isabelle van Beek (20) uit Vlissingen landelijk doorbre ken onder de naam Ysa en is ze doorgedrongen tot festival de Pop ronde. Samen met haar zus Mirthe deed Isabelle van Beek in 2016 mee aan Popaanzee. ,,Ik kende veel mensen die daar aan mee hadden gedaan. Ze zeiden dat het hen echt had geholpen. Dat klonk voor mij natuurlijk interessant. Ik wilde de stap maken naar buiten de provin cie." Te jong Ze was 17 jaar toen ze meedeed. Als ze er nu aan terugdenkt, was dat misschien net iets te vroeg. ,,Ik had op die leeftijd gewoon nog niet echt de kennis en visie die no dig waren'', vertelt ze. Haar zusje Marith was toen 15. Om die reden haakte ze af en ging Isabelle alleen verder. ,,Als ik nu terugdenk, had SONGWRITERS Drie andere songwriters die meededen aan Popaanzee: 1. Marsha (2010) - De zange res mixte country en soul en stond daarmee op festivals als Vestrock. 2. Dyl'n (2014) - De zanger uit Cadzand maakte een EP met zelfgeschreven nummers en bereikte de finale van band competitie Steenworp. 3. Eva Auad (2008) - Kwam met haar eigen muziek bij De Wereld Draait Door en be reikte bijna de finale van The Voice of Holland. ik er veel meer uit kunnen halen. Ik reageerde laat op mails en Whatsapp. Dus ook als iemand van Popaanzee mij iets stuurde. Daaruit bleek dat ik echt veel moest leren. Nu ben ik daar veel professioneler in." Met coach Bart van Liemt kwam ze bij elkaar om liedjes te schrij ven. ,,Daar heb ik veel aan gehad'', zegt ze. ,,Hij woonde in Haarlem. Daar ging ik iedere keer naartoe. Hij heeft me erg veel geleerd. Ook heb ik veel mooie momenten meegemaakt. Het optreden op Weitjerock met mijn zusje zal me altijd bijblijven. Dat was echt ge weldig. Zonder Popaanzee ston den we daar niet." Rockacademie Na Popaanzee ging ze Songwriting studeren aan de Rockacademie in Tilburg. Daar bouwt ze nu een net werk op om verder te komen. Met haar elektronische popmuziek wil ze mensen samenbrengen. Ze ontwikkelde zichzelf en leerde haar eigen stijl kennen. Ook werkte ze lang aan haar act. Eigen band Met een producer en een eigen band om haar heen is Ysa com pleet. In januari vorig jaar presen teerde ze haar debuutsingle. In middels heeft ze vijf singles en kwam ze zelfs op radio 3FM. De Popronde, een rondreizend festi val door heel Nederland met een selectie van muzikale talenten, is de volgende stap in haar carrière. ,,De act staat nu. Met de Popronde kunnen we onszelf door heel Ne derland laten zien." Optredens op grote podia en fes- tivals is haar doel. ,,Het is heel leuk en leerzaam om in Zeeland op te treden. Daar begint het. Maar je moet oppassen dat je niet te veel in die kleine wereld blijft hangen. Je moet buiten de provincie je net werk opbouwen als je verder wilt. Ik kom natuurlijk wel heel graag terug." Popronde En ze komt snel terug. Op 7 no vember speelt ze met de Popronde in Middelburg. ,,Daar ben ik wel heel erg blij mee'', zegt Van Beek. ,,Normaal mag je bij de Popronde niet spelen op de plek waar je woont. Maar ik woon nu in Til burg, dus kan ik in Zeeland optre den." Daarnaast is ze verzekerd van optredens in Nijmegen, Leeuwar den, Utrecht en Hoorn. nieuwe rondreizen Veel meer reizen? Ca naar nrv.nl/introductiekorting Ysa gaat voor landelijke roem Popaanzee, het platform voor ta lentontwikkeling in Zeeland, viert in september zijn koperen jubileum (12,5 jaar) tijdens het Zeeland Na zomer Festival. In de weken daar naartoe maakt de PZC zes verha len over het opleidingstraject. Aflevering 4: Isabelle van Beek. Koen Florusse Vlissingen Isabelle en Marith van Beek. 3voor12 Zeeland exposeert tijdens het Zeeland Nazomer Festival foto's van alle deelnemers van Popaanzee. Bij ieder verhaal laten wij er alvast één zien. foto andré joosse neemt je mee Klassiek Oezbekistan Groepsreis 12 dagen, al vanaf Proefde romantiek van de Zijderoute in steden als Khiva, Boechara en Samarkand Patagonië Compleet Groepsreis 23 dagen, al vanaF Ontdek Buenos Aires, Vuurland, Ushuaia en Torres del Paine. Overweldigende schoonheid! Impressies van Vietnam Groepsreis 17 dagen, al vanaF Van Halong Bay tot de Mekong Delta, al het bijzondere van Vietnam zit in deze reis Wonderlijk India Groepsreis 22 dagen, al vanaF Een imposante rondreis in Noord-lndia langs het verleden van de maharadja's en Mogols Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.ni. Goed nieuws: we hebben 20 nieuwe rondreizen! Wat denkt u van Argentinië, Jordanië oF Oezbekistan? Bekijk en boek nu een onvergetelijke rondreis met een Forse introductiekorting. Ook in de schoolvakanties! Hoogtepunten van Jordanië Groepsreis 8 dagen, al vanaF Ervaar het betoverende Jordanië indusieF Petra, de Wadi Rum, Amman en de Dode Zee Mooiste van Mexico Groepsreis 17 dagen, al vanaF BeleeF het land van de Maya's, koloniale steden, witte zandstranden en tropisch oerwoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33