Schaakheren Regen en toch nog te droog 'Milde' straf voor vrouw die verkrachtingen verzon 2 WILLEM VAN DAM HHHH donderdag 15 augustus 2019 Column Laatst las ik een bericht over een Tsjechische schaakmees ter die wegens valsspelen bij kop en kont was gepakt en de speelzaal was uitgegooid. De on verlaat was betrapt toen hij op het toilet stiekem zijn mobieltje ge bruikte om te spieken. Schakers spelen vaker vals. Zo beschreef Godfried Bomans eens hoe een gerespecteerd schaker een val- luikje in zijn schaakbord had ge zaagd waardoor hij ongemerkt vij andelijke stukken in een gewat teerd zakje kon laten verdwijnen. Dorp e.o., doen niet aan valsspe len. Per abuis belandt er bij ons wel eens een loper op een verkeerd vak of neemt een paard een onre glementaire sprong, maar dat zijn - ik zei het al - abuisjes. e.o. is een clubje mannen dat een keer per jaar bijeenkomt om een schaaktoernooi te spelen. Mij viel de eer te beurt om het evenement het afgelopen weekeinde te orga niseren. En al zeg ik het zelf, het werd een geslaagd evenement. Bij een snuffelschuur had ik voor één euro een wanstaltig grote trofee - met slechts een paar kleine roest- spikkels - op de kop weten te tik ken, de partijen waren van een on gekend niveau (dat mag u positief dan wel negatief uitleggen) en de Schaakheren lieten zich de door hun dames geserveerde wijnen en gerechten goed smaken. 'Whaaat', hoor ik u verontwaar digd snuiven, de mannen zaten genoeglijk een potje te schaken, terwijl de vrouwen voor de hapjes en drankjes moesten zorgen? In derdaad, een begrip als emancipa tie is nog altijd niet tot de Schaak heren van het Dorp e.o. doorge drongen. De waarheid is soms hard. verliet het gezelschap joelend het pand. En mocht u ergens bij ons op het Dorp e.o. een wanstaltig grote trofee - met slechts een paar kleine roestspikkels - in een ven sterbank zien staan, dan weet u: daar woont een schaakkampioen. Tegen het middernachtelijk uur vertrok het gezelschap joelend DE STELLING Vandaag: Onderzoek naar fraude mag best wat kosten Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VROUW SCHRIJFT MEESTAL BOODSCHAPPENLIJSTJE Verdachte van steekpartij vrij "9 Fietser raakt zwaargewond GOES Vrouw betrapt met vals geld op kermis Behalve in delen van Zeeland spelen de droogteproblemen ook in het oosten en zuiden van het land. ,,Grondwaterstanden zijn op veel plaatsen te laag", meldt de Lande lijke Coördinatiecommissie Water verdeling in haar nieuwste droogte monitor. ,,Door de neerslag stabili seert de situatie, maar van herstel van grondwater is geen sprake." Landelijk bedraagt het neerslag tekort 193 millimeter. Dat is veel hoger dan gemiddeld in augustus (100 millimeter), maar wel aan zienlijk lager dan vorig jaar en in 1976 (300 millimeter). In Zeeland is de droogte het grootst in West-Zeeuws-Vlaande- ren, op Walcheren en Noord-Beve land en in het westen van Schou wen. Daar ligt het tekort tussen de 210 en 240 millimeter. Oostelijker in de provincie is het tekort vaak tus sen de 180 en 210 millimeter. De komende tijd wordt wissel vallig weer verwacht. Dat zal tot een lichte daling van het neerslag tekort leiden. Toch neemt het grondwaterpeil op veel plaatsen verder af. ,,Het aantal beken dat droogvalt neemt toe", staat in de droogtemonitor. Verzilting Er is nog geen sprake van verzilting van de grote wateren. Dat is wel het geval in het Kanaal Gent-Terneu- zen, als gevolg van lage waterstan den door droogte in Vlaanderen. Door de neerslag stabiliseert de situatie, maar van herstel is geen sprake Waterschap Scheldestromen stuurt nog altijd water dat de zuive ringen bij Ritthem en in de Willem Annapolder verlaat, terug het ach terliggende gebied in. Dat gebeurt om het water in de sloten op peil te houden. Een relatief 'milde' straf, want in Breda was iemand voor vrijwel eenzelfde feit tot drie maanden cel veroordeeld. Het was die zondagmiddag van 6 januari dat ze bij de politie een mel ding deed dat ze door twee mannen in Middelburg was verkracht. Vijf dagen later bleek dat alles was ver zonnen. Officier van justitie Wil fred Suijkerbuijk, tevens zedenoffi- cier, schetste maar even wat er na haar melding allemaal in gang was gezet. ,,Op zo'n moment gaan alle bel len rinkelen. Het kan en mag niet zo zijn dat er twee verkrachters rondlopen. De politie heeft alle lo pende zaken stilgezet en vol op deze zaak ingezet. Er is geprobeerd om een drone in te zetten, maar dat mag weer niet. Toen hebben we een helikopter uit Rotterdam laten ko men. Er zijn buurtonderzoeken ge weest, camerabeelden bekeken, er zijn ettelijke processen-verbaal ge maakt en echt alles is uit de kast ge haald.'' Ook hield hij haar het kosten plaatje voor: 204 manuren van spe cialisten. Een helikopter huren is al snel 600 tot 800 euro per uur. ,,Bij elkaar meer dan tienduizend euro. En dat allemaal voor en door u. En ook door u is alles ten koste gegaan van mensen die wél ergens slacht offer van zijn geworden." Tralies Politierechter Hopmans deed er nog een schepje bovenop: ,,Door u hadden onschuldige mensen nu achter de tralies gezeten. Het is de politie te prijzen dat ze alles hebben laten liggen om u te helpen." De Domburgse zelf zei niet zo veel. Af en toe een traantje en veel spijt. Het grote waarom bleef on duidelijk. Het vonnis was conform de eis. 4/5/6 of 8-daagse vakantie in het hart van Normandië Wij, de Schaakheren van het De Schaakheren van het Dorp Tegen het middernachtelijk uur Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeland heeft genoeg campings 721 reacties VIER ROfcE SERANIUMS, EEN VRIJ SROTE FUCHSIA EN EEN WITTE CAVIA MET ROESTBRUINE VLEKKEN &E BUREN KOMEN MORSEN TERUö ^.VAN VAKANTIE tr f ZAAMSLAG De vrouw die verdacht wordt van het neersteken van haar vriend in een woning aan de Wilhelmi- nastraat in Zaamslag, is vrijdag weer in vrijheid gesteld. Ze blijft wel ver dachte in de zaak, maar mag een eventueel pro ces in vrijheid afwachten. Hoe het met het slachtof fer gaat, is niet bekend. Het incident vond vorige week woensdag plaats. Agenten troffen in het huis de gewonde man aan. Zijn vriendin was niet meer in de woning. Zij werd na een korte zoek tocht in een ander huis aangetroffen en gearres teerd. TERNEUZEN Op het sluizencomplex aan de Buitenhaven in Terneuzen is gisteroch tend een fietser zwaar gewond geraakt, toen die werd geschept door een auto. De fietser kwam op de voorruit terecht. Het ongeval gebeurde rond 07.55 uur bij een fietsoversteekplaats op het sluizencomplex. Het slachtoffer is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Over de aard van het let sel is nog niets bekend. De politie heeft onder zoek gedaan. Een berger heeft de auto wegge sleept. Een achttienjarige vrouw uit Vlissingen is dinsdagavond rond mid dernacht aangehouden op de kermis in Goes, omdat ze probeerde te betalen met vals geld. De vrouw betaalde bij een van de kermisat tracties met een tientje, maar de exploitant had al snel door dat het een vals biljet was. De politie werd ingeschakeld en toen agenten de vrouw aanspraken, toonde zij hen het geld. Het ging om vier briefjes van 10 euro waarop hetzelfde serienummer stond. Het geld is in beslag geno- Ondanks de neerslag van de af gelopen tijd is er in Zeeland nog steeds sprake van droogte. Dat geldt vooral voor het westelijke deel van de provincie. Rolf Bosboom Vlissingen - Droogtemonitor De 20-jarige Domburgse R. van den B. gaf gisteren in de Middel burgse rechtbank haar vriend na het horen van haar vonnis een dikke knuffel. Een taakstraf van 180 uur voor wat ze had uitge haald: een valse melding van een dubbele verkrachting. Ad Roos Middelburg Pierre Vacances Village Normandy Garden 3,4,5 of 7 overnachtingen o.b.v. logies Incl. bedlinnen, hand-en keukendoekenpakket Verblijf in een 5- of 6-persoonshuisje Gebruik van zwembaden Tip: ga een dagje naar Parijs hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2