'Ze verwachten vaak een dame in een mantelpakje' 24 MEDIA CULTUUI RADIOSTEMMEN De uitverkochte, 27ste editie van popfestival Lowlands zet vanaf morgen in op variatie. Geen stadionartiesten, maar wel toppers in talloze kleinere genres. Tien niet te missen optredens. Billie Eilish New Order Tame Impala ,,Heel weinig. Meestal moet ik ook mijn naam la ten vallen en dan valt het kwartje. Waarna ze me vaak nog even vragen 'goedemorgen' te zeggen. Maar wat ik echt héél vaak hoor is: Huh? Ben jj Carmen Verheul?! Ze verwachten vaak een wat oudere, deftige dame in een mantelpakje. Niet een sprietje op gympies.'' ,,Goeie vraag, maar dat mag je toch vooral zelf in vullen. Laat ik dit zeggen: veel draait om de juiste leestechniek. Of zoals mijn leermeester Ad Valk altijd zegt: een mooie stem is leuk, maar veel be langrijker is wat je ermee doet. Om er het juiste gevoel in te leggen, trek ik me voor elk bulletin al tijd even terug om de tekst goed tot me te laten doordringen. Je moet het niet lezen als de zoveel ste vluchtelingenboot die zinkt. Het gaat over echte mensen die echte dingen meemaken. En dat ik die stemklank heb, is pure mazzel.'' ,,Die van Sting! En niet eens als hij zingt, maar in interviews. Die van Annechien Steenhuizen van het NOS Journaal vind ik ook prachtig. Ik hou van een warm en vriendelijk geluid.'' ,,Ik ben moeilijk van mijn a propos te brengen. Presentator Frank van 't Hof probeerde het eens door midden in de studio een kamerscherm neer te zetten en - terwijl ik live het nieuws las - zich erachter uit te kleden. Ik zag steeds meer kleding stukken over de rand hangen. Tot zijn spijker broek aan toe. Humor, absoluut. Maar ik besef ook op zo'n moment nog steeds wit ik lees en dan sluit ik me volledig van de rest af.'' Schikking 'G N'Rosé' Nieuwe George Michael Billie Eilish Is dit de geboorte van een superster van het kaliber Madonna of Lady Gaga? Op de leeftijd waarop Billie Eilish zaterdag Lowlands' grootste podium bestijgt, was Madonna nog cheerleader op haar high school en be gon Gaga net aan de kunstacademie. Muzikaal waren ze op hun 17de nog volledig richtingloos. Eilish, die in Biddinghuizen alleen 7Up en cola mag bestellen, is anders. Haar de buutalbum vol slimme elektropop bereikte begin dit jaar de eerste plek in de Amerikaanse Billboardlijst. En live beter zingen dan Madonna zal vermoedelijk ook wel lukken. Zaterdag, 15.30 uur, Alpha Met Johnny Marr op zaterdag (22.00 uur, India) en New Order serveert Lowlands dit jaar zomaar enkele kroonjuwelen uit de Britse post punk. Marr zal ongetwijfeld enkele klassieke songs van The Smiths op de setlijst zetten, New Order speelt ge garandeerd dat ene iconische num mer van de band waaruit de groep in 1981 ontstond: Love Will Tear Us Apart van Joy Division. Gecombineerd met die andere monumentale song uit het oeuvre van synthesizergroot meesters is de katersoundtrack voor de dag ni Lowlands ook alvast com pleet. Blue Monday, inderdaad. Zondag, 20.30 uur, Bravo Geen stadionrock als afsluiter van het programma op het hoofdpodium dit jaar. Wel: fijnbesnaarde psyche delische pop uit Australië. Tame Im pala (een soloproject van multi-in strumentalist Kevin Parker, live bij gestaan door een band) heeft al ruim vier jaar geen nieuw album meer uit gebracht, maar Currents uit 2015 geldt als zo'n meesterwerk dat de prestigi euze plaats in het schema verdiend is. Ook prettig: na drie dagen (én nachten!) Lowlands is de ingetogen virtuositeit van Tame Impala ook goed te consumeren in liggende positie op de hellingen naast het podium. ,,Naast het radiowerk zou ik best wat voice-overs voor televisie willen doen. Het inspreken van een mooie natuurdocumen- taire, bijvoorbeeld. Jammer dat ze me tot op heden nooit hebben gevraagd.'' We kennen de stem en de naam omdat ze ons dagelijks bijpraten over nieuws en files. Op straat lopen we ze zo voorbij. Wie zijn de ge zichten van onze radio? Vandaag ondervra gen we NOS-nieuwslezer Carmen Verheul (46) van NPO Radio 2. Hoe vaak word jij herkend op straat? Waarom heb jij eigenlijk een geschikte stem? Welke stem bewonder je? Wanneer ging het helemaal mis? donderdag 15 augustus 2019 GO MUZIEK Guns N' Roses heeft een rechtszaak tegen een Ame rikaanse brou werij laten val len. De rockers gaan schikken met de beden kers van het 'Guns 'N' Rosé- bier'. Of het bier daarmee uit de handel gaat, is niet bekend. FILM Een nieuw num mer van de overleden zan ger George Mi chael is in no vember te horen in de film Last Christmas, losjes geba seerd op zijn muziek. Hij nam het in 2016 op, vlak voordat hij stierf. ANGELA DE JONG is met vakantie Stefan Raatgever oppers in kleinere aenres Zondag, 21.30 uur, Alpha Waar ben je over tien jaar?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24