Missie van Kipchoge 23 Groenewegen kampt met een vormdip na Tour de France Rugblessure nekt 'Serena' Sinnema en Bloem stoppen In de BinckBank Tour stelde Dylan Groenewegen weer teleur. Het was close, maar Sam Bennett bleek nét wat sneller in de eindsprint. De nederlaag was daardoor des te pijnlijker. 166,9 km in 3.44.04 MÜ WIELRENNEN BINCKBANK TOUR donderdag 15 augustus 2019 Twee maanden voor zijn poging bestaan de trainingsweken van Eliud Kipchoge uit meer dan 200 kilometer. Bij gunstige omstan digheden gaat hij proberen in het Prater, het beroemde park in het Oostenrijkse Wenen, onder de 2 uur te duiken op een speci aal parkoers van 9.9 kilometer. Met een marathon onder de 2 uur zou een van de meest in het oog springende barrières in de sport worden geslecht. In mei 2017 kwam Kipchoge met 2.00.25 al dichtbij in het Italiaanse Monza. De ervaring van twee jaar geleden op het autocircuit in Monza is essentieel, zegt hij. ,,Toen begon ik aan de race, niet wetende wat ik later zou gaan voelen. Ik kwam die dag 26 se conden tekort. Nog altijd zie ik die dag als mijn meest succes volle wedstrijd ooit. Ik bereid mij niet anders voor, alleen weet ik nu wat ik kan verwachten." UITSLAGEN Soms heb je dat." De ploegleider wil ook niets we ten van verslapping bij zijn team. ,,Met hoe we de zaken aanpakken hebben we dit seizoen succes ge had. We doen het nu niet anders. Vandaag hebben we als ploeg weer supergoed gereden. En Dylan gaf opnieuw alles. Alleen is er dan ie mand die sneller is. Er rijden nou eenmaal meer goede sprinters mee." Sprinters als Bennett bijvoor beeld. Waar de geklopte Groenewe- gen er gisteren het zwijgen toe deed, riep de 28-jarige Ier nog maar eens dat alles hem in de deze Binck- Bank Tour meezit. ,,Ik had erg veel geluk dat ik Dylan vanuit het wiel van Jasper Philipsen nog net te pak ken kreeg. Want Dylan was hier ge woon de snelste. Ik was de meest gelukkige." Tegenslagen Bennett en Groenewegen kwamen elkaar eerder dit seizoen alleen in Parijs-Nice tegen. Ze wonnen daar ieder twee ritten. ,,Het is logisch dat hij na drie weken Tour minder sterk is dan toen. Daar had hij na een val op de eerste dag ook nog eens de pech allerlei tegenslagen tegen te komen." Nu heeft Groenewegen de pech Bennett tegen het lijf te lopen? ,,Ach, hij vindt in mij nu een man die helemaal klaar is voor de Vuelta van volgende week", zei de sprinter van Bora die waarschijnlijk verkast naar Deceuninck. ,,Dylan komt te- PODIUM rug uit de Tour. Op dat kruispunt kan ik hem hebben." Of het een troost is voor Groene- wegen? Boven denkt van niet. ,,Want sprinters verliezen gewoon niet graag. Dit blijft zuur." Of de ploeg nu niks anders kan doen dan rustig wachten tot de Amsterdam mer weer een stel frisse poten on der zijn lijf heeft? „Rustig wachten doen we zeker niet. Wel wachten", zei Boven. ,,Ondertussen blijven we er vol voor gaan. Ook hier in de Binck- Bank Tour. Morgen (vandaag in de Ardennenrit rond Houffalize, red.) gaan we voor het klassement van Laurens de Plus, de dag erna weer voor de sprint van Dylan. Elke dag is er weer een doel." Boos trok Dylan Groenewegen de deur van de teambus van Jumbo- Visma achter zich dicht. Voor de derde achtereenvolgende dag was in de BinckBank Tour de massaspurt op een neder laag uitgedraaid. Dat het verschil met winnaar Sam Bennett dit keer minimaal was, maakte het verlies vol gens ploegleider Jan Boven niet minder pijnlijk. ,,Want verliezen is verliezen. Met welk verschil maakt niet uit." Na de mispeer van maandag (niet aan sprinten toegeko men), de derde plaats van dinsdag (voorbijgevlogen door twee man) was de fotofinish juist de pijnlijkste nederlaag van de drie. En dus vond Boven het logisch dat de teleurgestelde Amsterdammer in Aalter de bus niet meer uitkwam voor een toe lichting op de sprint. De dag ervoor deed zijn 26-jarige kopman dat nog wel. Toen gaf Groenewegen aan dat de benen na drie weken Tour de France 'niet meer geweldig zijn' en het wachten is op een stel frisse benen om op World Tour-niveau massaspurts te winnen. Boven maakt in elk geval geen drama van de vormdip bijzijn kopman. ,,Voor alle duidelijkheid: de val aan het begin van de Tour de France speelt geen rol meer. Na drie hectische weken en alle weken van voorbereiding op die ronde, is het logisch dat je nu wat min der bent. Vorig jaar wonnen we als ploeg ook geen etappe in de Binck Bank Tour. GO Op 12 oktober loopt Eliud Kip choge als eerste mens een marathon onder de 2 uur. Al thans, twee maanden van te voren gelooft hij heilig in het slagen van zijn missie. ,,Ik heb geen twijfels." Pim Bijl Rotterdam TENNIS Serena Williams doet niet mee aan het toer nooi van Cincinnati. De Amerikaanse heeft zich af gemeld wegens een rug blessure. Williams liep die blessure zondag op in de finale in Toronto tegen de Canadese Bianca An- dreescu. Haar deelname aan de US Open komt niet in gevaar. BEACHVOLLEYBAL Laura Bloem en Jolien Sinnema hebben hun samenwerking beëindigd. Ze vormden sinds eind 2017 een team en werkten toe naar de Olympische Spelen van 2020 in Tokio. ,,De afgelo pen tijd werd mijn geloof dat we de Spelen zouden halen steeds minder'', zei de 27-jarige Sinnema over de breuk. TENNIS Cincinnati. Mannen, tweede ronde: Djokovic (Ser,1) - Querrey (VS)7-5, 6-1, Federer (Zwi,3) - Lon- dero (Arg) 6-3, 6-4, Carreno (Spa) - Isner (VS,13) 6-4, 6-7, 7-6. Cincinnati. Vrouwen, tweede ronde: Sakkari (Gri) - Kvitova (Tsj,6) 6-4, 2-6, 6-3, Svitolina (Oek,7) - Mertens (Bel)6-4, 6-1. Wielrennen. Mannen, tweede etappe Ronde van Burgos: 1. Abe- rasturi (Spa) 3.33.49, 2. Nizzolo (Ita) 0.02, 3. Narvaez (Ecu) z.t, 14. Bol (Ned) 0,14. A Dylan Groe- newegen (links) van Jumbo-Visma wordt met een minimaal ver schil verslagen door concur rent Sam Ben nett. FOTO BELGA Gezocht: stel frisse benen voor Dylan BINCKBANK TOUR Etappe 3: Aalter-Aalter 1. Sam Bennett (Ier/Bor) 2. Dylan Groenewegen (Ned/Jum) z.t. 3. Jasper Philipsen (Bel/Emi) z.t. 4. Jürgen Roelandts (Bel/Mov) z.t. 5. Florian Sénéchal (Fra/Dec) z.t. Algemeen klassement: 1. Sam Bennett 11.11.51 2. Jasper Philipsen +0.20 3. Dylan Groenewegen z.t. Ad Pertijs Aalter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23