Elk uur telt voor Ajax in aanloop Edgar Miguel Ié is binnen 20 VOETBAL DERDE VOORRONDE EUROPA LEAGUE Na de 4-0 thuiszege tegen Dinamo Tbilisi lijkt Feyenoord al geplaatst voor de play-offs om de Europa League. Toch waakt coach Jaap Stam voor gemakzucht bij zijn elftal. Kort Boksen Slot heeft toch 'thuisgevoel' AZ-trainer Arne Slot (foto) denkt dat zijn club vanavond in de Europa League wel de gelijk het gevoel zal hebben een thuiswed strijd te spelen. Omdat een dak van het sta dion van AZ zaterdag instortte wordt er voor het duel met FC Marioepol uitgeweken naar het onderkomen van ADO. „Wat we mer ken, is de grote gastvrijheid van ADO en de enorme werkzaamheden die de mensen uit de AZ-organisatie hebben uitgevoerd. Bij zonder dat dit stadion in zo'n korte tijd een AZ-look heeft'', zei Slot. Zo zijn ADO-uitin- gen vervangen door AZ-logo's en is er zelfs een Kees Kist Lounge gemaakt, vernoemd naar de legende van AZ. Het eerste duel ein digde vorige week in 0-0. Bruns vertrekt naar Zwolle Thomas Bruns (foto) voetbalt de rest van dit seizoen bij PEC Zwolle. Die club huurt de 27-jarige middenvelder van Vitesse. Bij Zwolle wordt Bruns herenigd met John Ste- geman, eerder zijn trainer bij Heracles. Fed Cupteam in kwalificatie Het Nederlands Fed Cup-team mag volgend jaar toch deelnemen aan de kwalificatie ronde van de Fed Cup Finals. Dat is het ge volg van het feit dat de ITF Tsjechië, elfvou- dig winnaar van de Fed Cup, een wildcard heeft gegeven voor het eindtoernooi van 14 tot en met 19 april in Boedapest. Flitsen Quote van de dag 'Ik geloof dat er steeds meer financiële gelijkheid komt als vrouwenvoetbal blijft groeien. En dat is fantastisch' De noodlij dende interna tionale boksfe- deratie AIBA moet alweer op zoek naar een nieuwe voorzitter. De Marokkaan Mohamed Moustahsane heeft na amper vier maanden om privérede- nen zijn functie neergelegd. Contract Tiesj Benoot (foto) fietst vol gend jaar voor Team Sunweb. De 25-jarige Belgische wiel renner komt over van Lotto Soudal. Benoot ondertekent bij Sunweb een contract tot eind 2021. Ontslag Dinamo Kiev heeft coach Aleksandr Chatskevitsj (45) ontslagen na het verlies in de CL-voor- ronde tegen Club Brugge. De coach werkte twee jaar bij Kiev. Jaap Stam is niet elke dag in Tbilisi. En nu hij er toch een keer is, wenst de Georgische tolk naast hem zijn aanwezigheid graag volledig uit te buiten. Voor elk tamelijk bondig antwoord van de coach weet de dame een dermate lange vertaling te vinden, dat Stam lijkt te vermoe den dat hij in de Georgische variant van Bananasplit is beland. ,,Weet je zeker dat j e alles verteld hebt?", zegt hij, wanneer hij na zijn 'we gaan vol voor de winst' zo'n beetje het com plete Zuidelijke Kaukasus-voetbal- jargon uit haar mond hoort suizen. Het zegt veel over Stam, deze woensdagmiddag in het snikhete Tbilisi. Ruim een etmaal voor de wedstrijd Dinamo Tbilisi - Feyen- oord maakt hij een ronduit ont spannen indruk. Een stuk ontspan- nener dan dat hij zich de afgelopen weken manifesteerde in Rotterdam na wéér een teleurstellend resul taat. En feitelijk geldt dit net zo voor zijn spelers tijdens de training in de Georgische hoofdstad. Al moet die houding volgens de coach niet wor den verward met gemakzucht. ,,Di- rect na de 4-0 overwinning in de heenwedstrijd heb ik mijn spelers al op het hart gedrukt dat ze ook in de return scherp en gretig moeten zijn. Je wil niet verrast worden. En ik verwacht ook niet dat we verrast zullen worden." Stam kan natuurlijk ook weinig anders zeggen. En ongetwijfeld weet de coach diep in zijn hart ook dat het wel heel gek moet lopen wil Feyenoord nog in de problemen ko men tegen de koploper uit de Geor- TRANSFER Coach Jaap Stam wil het duo er graag bij hebben, maar voorlopig ontbreken de moge lijkheden qua financiering. Barreal en Senesi moeten elk zo'n zes a zeven miljoen euro kosten. Zoals bekend heeft Feyen- oord financieel weinig te be steden en wordt er volop ge zocht naar extra middelen. gische competitie. Maar dat is ook niet zo zeer zijn boodschap aan zijn spelers, lijkt het. Oppepper Goedbeschouwd staat Dinamo Tbilisi-uit voor iets veel groters voor Feyenoord dan eenvoudigweg doorgaan in Europa. Met zijn jaren lange ervaring in het topvoetbal be- Als Ajax zaterdagavond de kunst grassprieten van VVV heeft over leefd, moet de ploeg snel weer in de bus terug naar Amsterdam. Want daarna wacht alweer APOEL Nico sia. Op het gloeiend hete Cyprus (zo'n 35 graden) staat veel op het spel. Ajax opent dan de jacht op een ticket voor de groepsfase Champi ons League en de startpremie van 40 miljoen euro. Het gehonoreerde verzoek van Ajax bij de KNVB om de wedstrijd tegen VVV vijf kwartier te vervroe gen klinkt wellicht overdreven, in de weken van de waarheid telt elk uur. Dus streven de Amsterdam mers ernaar om zaterdag voor mid dernacht thuis te zijn uit Limburg. ,,Het is een beetje rommelen in de marge", zegt topsportfysioloog Jos Geijsel, die vroeger voor Ajax werkte. ,,Maar het is ook het leven van een topsporter die nu eenmaal gebaat is bij een goede nachtrust. Stapelen de wedstrijden zich in een hoog tempo op zoals dat momen teel is en zitten spelers veel in de bus en vliegtuig, dan moet er nauwkeurig gekeken worden naar de arbeids-rustverhouding. Wil je topsporters uit vorm krijgen, dan moet je zoveel mogelijk reizen. In een bus en een vliegtuig zitten lijkt soms ontspannen, maar dat is het niet." Sprinten Goed letten op de hoeveelheid rust kan geen kwaad als je naar de in tensiteit kijkt waarmee Ajax de du els afwerkt. Het duel met PAOK (3 2) was negentig minuten lang een ren-je-rotwedstrijd. Dan weer to verden Hakim Ziyech en Dusan Ta- dic voorin de fraaiste mogelijkhe den voor elkaar om het volgende moment keihard terug te moeten sprinten naar vier uitgebroken PAOK-spelers die op het Ajax-doel donderdag 15 augustus 2019 GO VOETBAL TENNIS Luuk de Jong heeft bij Sevilla een concur rent minder. De 29-jarige spits Wissam Ben Yedder maakt de overstap naar AS Monaco. Peter Reekers gaat aan de slag als assis tent-trainer bij Jong Oranje. Reekers blijft ook assistent bij Heracles Almelo. FC Groningen leent middenvelder Tom van de Looi (20) dit seizoen uit aan eerstedivisi- onist NEC. -Atlanta-trainer Frank de Boer I 2 O a 0) Gemakzucht is Dennis van Bergen Tbilisi Edgar Miguel Ié speelt de rest van dit seizoen voor Feyenoord. Afgelopen week was zijn komst al zo goed als rond. Vanwege praktische re denen kon hij echter pas deze week in Rotterdam zijn. Fey- enoord wil zijn komst pas be kend maken na het treffen met Dinamo Tbilisi van van avond in de Georgische hoofdstad. Naar verwachting zit de verdediger zondag, wanneer FC Utrecht de te genstander is in de Kuip, voor het eerst bij de wedstrijdse lectie. De beoogde Argen tijnse versterkingen Alvaro Martin Barreal en Marcos Se- nesi zijn er dan hoe dan ook nog niet bij. En het is nog maar of de twee Zuid-Ameri kanen daadwerkelijk neerstrij ken in Rotterdam. Jaap Stam (rechts) eist scherpte van zijn ploeg. 'Een zege geeft vertrouwen', zegt de Feyenoord-trainer. foto pro shots Ajax is net bijgekomen van het intense duel met PAOK en speelt overmorgen alweer tegen VVV. De Amsterdammers wer ken opnieuw in een razend tempo de wedstrijden af. Alle extra rust is daarom mooi mee genomen. ,,Het is een beetje rommelen in de marge." Nik Kok Amsterdam droo parke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20