haar geheim 'Nu heb ik pas echt een leuk salaris' 19 Hoeveel verdien je? Verdient Anja genoeg? Je kunt empathisch, zorgzaam en meelevend zijn én sterk en daadkrachtig tegelijkertijd advies is om in plaats van sorry 'dankjewel' te zeggen. Dus niet: sorry dat ik zo lang over deze opdracht deed, maar: dankjewel voor je geduld. Niet: sorry dat ik niet bij die vergade ring kon zijn, maar: dankjewel voor de uitnodiging." ,,Niet per se op dat boek, maar wel op dat soort carrièreboeken met de boodschap dat je als vrouw hard en competitief moet zijn om succes vol te worden. Die boeken zijn er volop, daarom zag ik ruimte in de markt voor mijn verhaal. Ik denk trouwens dat er in het 'corner office'-boek zeker goede dingen staan: over hoe je je als vrouw kunt uitspreken, hoe je sterk en daad krachtig kunt zijn. Dus ik ben het ei genlijk best eens met veel lessen uit dat boek, maar denk dat je tegelijker tijd óók aardig kunt zijn. Dat is het verschil." van een pleaser is iemand die altijd maar 'ja' zegt om conflicten uit de weg te gaan. Of iemand die lastige za ken onder het tapijt veegt, omdat ze er niet over durft te praten. Ik pleit voor aardig zijn en tegelijkertijd voor jezelf opkomen." ,,Nou, laat ik noemen wat de meest gemarkeerde alinea's zijn in de digi tale versie van het boek: die gaan over hoe vrouwen zich continu veront schuldigen. Als je telkens sorry zegt, kom je in een zwakke positie terecht. Dan betekent aardig zijn inderdaad dat je niet sterk overkomt. Dus mijn ,,60 euro per uur voor mijn werkzaamheden als payroll-professional, de boekhouding doe ik voor 37,50 euro. Maandelijks verdien ik 9 tot 10.000 euro bruto, netto zo'n 4 tot 5000 euro. Bij dit soort bedragen is de fiscus niet kinderachtig." Blij mee? ,,Ja. Ik heb lang de ballen niet gehad om als zelf standige aan de slag te gaan. Mijn man is ook zzp'er, dus ik dacht: het is handig als een van ons beiden een loonslaaf is." Waarom? ,,Het gaf me het gevoel dat er dan altijd een van ons verzekerd was van inkomen. Maar tegen woordig vlieg je er snel uit en is er helemaal geen zekerheid. Ik werkte tot vorig voor een baas waarbij ik dacht: dit kan anders. Maar hij stond er niet voor open, dus dacht ik: ik moet het gewoon zelf doen." ,,Nee, ik had geen idee. In het begin vond ik het gênant om deze tarieven te vragen, maar via via kreeg ik te horen dat dit marktconforme bedra gen zijn, daarom heb ik het toch maar gedaan. Toen ik in loondienst werkte had ik een leuk sa laris, maar niet zo leuk als nu." ,,Die zitten allemaal rond dat bedrag. Ik sprak een interim HR-manager, die zat rond de 75 euro per uur. Dat is ook een andere tak van sport." ,,Meer, omdat ik meer uren maak. Hij heeft me altijd ondersteund als zelfstandige." Ben je verzekerd? ,,We hebben een pensioenverzekering. Als er met een van ons iets gebeurt, dan is de helft van de hypotheek vrij. Ik heb geen arbeidsonge schiktheidsverzekering. Ik zit op een stoel achter een bureau, wat kan mij gebeuren? Misschien naïef, maar het kost zó veel geld." donderdag 15 augustus 2019 GO -FRAN HAUSER Is je pleidooi voor aardig zijn een reactie op dat andere boek over aardig zijn, Nice girls don't get the corner office? Je geeft in het boek verschillende voorbeelden van hoe je aardig zijn kunt inzetten in je carrière. Wat is je beste tip? Leeftijd: 51 jaar Opleidingsniveau: hbo Functie: Boekhouder Branche: Bank en verzekeringswezen Werkervaring: 12 jaar Regio: Utrecht Volgens het Salariskompas is het gemiddelde sa laris voor haar functie 4.170 euro voor 40 uur. ,,Dat klopt wel. Netto zit ik daar iets boven. Dat is het voordeel als je ondernemer bent." Hoe zit het met jouw salaris? intermediair.nl/salariskompas Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@persgroep.nl Wat verdien je? Verwachtte je dat je dit zou verdienen? Weet je wat je concullega's verdienen? Verdien je meer of minder dan je partner? BABETTE RIJKHOFF Fran Hauser is mediatopvrouw en investeerder. FOTO RANA FAURE Vandaag: payroll-profes sional Anja (51). Anja is al twaalf jaar interim pay roll-professional en inte rim boekhouder. Sinds een jaar doet ze dat als zzp'er. Ze werkt 48 uur per week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19