OZCAN AKYOL Bruins: bijna iedere verpleger krijgt het stempel 'regie' 6 HOLLAND AMERICA LINE 088 - 70 70 600 Column Laten we wel wezen: prak tisch elk nieuwsbericht over Nederlandse moslims die iets ondernemen wat van de norm afwijkt, leidt tot woede en hyste rie binnen sommige kringen, of in elk geval op internet, waar het temperament standaard op standje 'vurig' staat. Dus toen ik gisteren in de krant las dat de Radboud Universiteit in Nijmegen, op verzoek van de mos limstudentenvereniging MSV, voornemens is om óók een intro ductiefeestavond te organiseren zonder alcohol, vielen de reacties te voorspellen. Als ik deze column tik, sijpelen de eerste klachten door, met name van de usual suspects, die de gang van zaken op 'islamisering' gooien en 'het infiltreren van onze onder wijsinstellingen', met het doel om die hele toko over te nemen. Ik weet het niet, hoor. Introductiedagen, studenten verenigingen en eigenlijk alle ne venactiviteiten rond verscheidene opleidingen worden om uiteenlo pende redenen vermeden door jongeren met een migratieachter grond. Dat er nu een evenement wordt georganiseerd, naast alles wat er al bestond, is in die zin eigenlijk al leen maar prijzenswaardig. De moslimstudentenvereniging eist namelijk niet dat alle drank van ta fel gaat - ze wil louter een omge ving scheppen die het voor de eigen achterban aantrekkelijk maakt om überhaupt op te komen dagen. Als mensenschuw studen tje hield ik het nooit vol om feestactiviteiten bij te wonen zon der een paar glazen whisky - ik doe bij voorkeur niet aan intermenselijk contact. De jongens en meisjes van MSV worste len ken- dat probleem. Ze willen meedoen. Het is daarom niet erg om wat meer te organiseren, zodat een evenement voor iedereen leuk en toegankelijk wordt. Om die reden zien we tegenwoordig ook regel matig vegetarische barbecues op scholen, in bedrijven en bij sport verenigingen. Het schijnt, hoe kan het ook an ders, dat een flink deel van de Nij meegse studenten die aan de in troductie meedoet, geheel con form de eigen cultuur, stevig inneemt en dat ook blijft doen tot het krieken van de dag. Good for them. land vertoeven waar groepen mensen met totaal andere ideeën vreedzaam naast elkaar kunnen leven, zonder elkaar iets op te leg gen. Laat u, in dit specifieke geval, niets anders wijsmaken door ob sessieve onheilsprofeten. Laat u niets anders wijsmaken door onheilsprofeten In deze variant - opgesteld door een adviescommissie - kunnen mensen met een mbo-opleiding of intern diploma zich wél direct laten registreren als regiever- pleegkundige. Vijfjaar later wordt dan pas beoordeeld of ze genoeg extra toetsing, scholing en erva ring hebben gekregen. Als iemand tegen die tijd nog niet voldoet, komt diegene in het zorgregister te boek te staan als gewone 'verpleegkundige'. Hier over schreef de minister begin juni al aan de Tweede Kamer: ,,Ik ben voornemens dit scenario als basis te gebruiken voor de verdere uitwerking van het wetsvoorstel BIG-II.'' Ook is nog niet bekend hoe de scholing eruit ziet die be paalde groepen verpleegkundi gen moeten volgen en welke vrij- stellingen verpleegkundigen met bepaalde expertises krijgen. De vraag blijft hoe een regeling - waarover alle partijen het roe rend eens waren- tot zoveel on rust kon leiden bij de beroeps groep. Er is zeker getracht ver pleegkundigen mee te nemen in de afwegingen. Er lagen volgens ingewijden zelfs complete com municatieplannen klaar met uit leg, maar desondanks schetsten talloze verpleegkundigen in de media horrorscenario's. »Pas na vijf jaar wordt beoordeeld of ze aan eisen voldoen De beroepsvereniging legt de schuld hiervan deels neer bij de zorgwerkgevers. ,,Het bleef te stil uit de hoek van de werkgevers. Daardoor blijft er onrust en on duidelijkheid over heel wezen lijke vragen.'' V&VN steekt de hand ook in eigen boezem. De club gaat niet alleen om tafel voor een nieuwe deal met de werkge vers, de vakbonden en het minis terie, maar trekt vanaf volgende week ook door het land om de le den te spreken. In oktober komt er ook een ledenraadpleging. Cruise China Japan Zuid-Korea Cruise Japan, Taiwan China Cruise van Hong Kong naar Tokyo Vliegreis, ruimbagage transfers Maar liefst 2 volle dagen in Beijing Cruise o.b.v. volpension O.a. Shanghai, Qingdao, Fukuoka Nagasaki Alléén vertrek op 14 februari Vliegreis, ruimbagage transfers Hotelnacht in metropool Hong Kong Cruise o.b.v. volpension O.a. Nagasaki, Ishigaki Island, Taipei Manilla Alléén vertrek op 28 februari Vliegreis, ruimbagage transfers Hotelnacht Hong Kong én 2 hotelnachten Tokyo! Cruise o.b.v. volpension 2 volle dagen in zowel Shanghai Beijing! Alléén vertrek op 12 maart dinsdag 13 augustus 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Alcohol «p* v- -v Dat is namelijk de ultieme vorm van beschaving: dat we in een Minister Bruno Bruins heeft al aangegeven voor een wetsva- riant te willen kiezen, waarbij veruit de meeste verpleegkun digen gelijk het felbegeerde stempel van 'regieverpleeg- kundige' krijgen. Daarmee zou een hoop onrust in de sector weggenomen moeten zijn. Edwin van der Aa Den Haag 16 dagen 4* Westerdam 18 dagen 14* Westerdam 19 dagen 14* Westerdam Zeecruises Riviercruises Rondreizen Zonvakanties Formule 1 reizen Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6