Tweede overwinning voor Johan Buijze Vader, Terpstra en Van Dijke gaan naar WK in Canada O O) CD ZEELAND 11 Henk Ceelen is opvolger van gestopte Art van der Staal Bedrijfsadviseur woont al 21 jaar in Hoek en is sinds gisteren de nieuwe preses van de derdedivisionist. Hij heeft geen voetbalachtergrond, maar dat vindt de oud-hockeyer helemaal niet erg. dinsdag 13 augustus 2019 Jong NAC Kloetinge Het duel tus sen Kloetinge en FC Lienden, in de eerste kwalificatie ronde van de KNVB beker, is een uur ver vroegd. De af trap op het Wesselopark is aanstaande za terdag nu om 17.00 uur. Huizen-Goes begint zater dag om 14.30 uur, terwijl Hoek in de avonduren speelt. Het uit- duel met zon dag-eerste klasser SV TOP begint om 18.00 uur. Tijdens de algemene ledenvergade ring is Henk Ceelen gisteravond ge kozen tot voorzitter van HSV Hoek. De 55-jarige inwoner van het Zeeuws-Vlaamse dorp is bij de der dedivisionist de opvolger van Art van der Staal, die in de zomer van 2018 nog werd gekozen voor een ter mijn van drie jaar. Van der Staal besloot echter in juni van dit jaar om per direct te stoppen. Zijn opvolger heeft geen voetbalachtergrond, maar dat ziet hij zelf niet als een tekortkoming. „Eer lijk gezegd interesseert voetbal me niet zo heel veel. Zoals meer spor ten me niet interesse ren", vertelt Henk Ceelen. „Ik vind het leuker om zelf iets te doen dan naar een wedstrijd te kijken. Voor de ge zelligheid kwam ik de afgelopen jaren wel zeer regelmatig in het sponsorhome van Hoek. Ik heb de club en veel mensen zo al enigs zins leren kennen." De bedrijfsadviseur gaat bij Hoek leiding geven aan een da gelijks bestuur dat naast Ceelen zelf uit secretari Trudy de Pa penningmeester Arno de Regt zal bestaan. De laatste wordt vanaf he- H!vX\v.'.v.v den ondersteund door Samira Tevel. „Samira wordt geen penningmeester, maar gaat wel veel taken van de pen ningmeester uitvoeren. Arno de Regt blijft voorlopig nog for meel aan als penningmees ter. Daar zijn we erg blij mee." Onder het dagelijks Ik zal af en toe naar een training komen kijken, want ik voel me natuurlijk betrokken -Henk Ceelen, de nieuwe voorzitter van HSV Hoek bestuur komt een breder algemeen bestuur te hangen. Daarin nemen Thamara Schieman, Mario de Ritter, Bart Corstanje en Giel Bentschap- Knook plaats. Voormalig bestuurslid Sjaak Lijbaart blijft aan als veilig heidscoördinator. Ceelen: ,,Ik heb vorige week al samen gezeten met het nieuwe bestuur. Deze week ver trek ik op vakantie, dat was al eerder gepland. Op 1 september ga ik echt aan de slag. De belangrijkste vraag is natuurlijk: waar willen we met HSV Hoek naartoe? Dus waar willen we over een aantal jaren staan. De komende tijd moeten we duidelijk heb ben op welke manier we het aan willen pakken.'' De in Sliedrecht opge groeide Ceelen was tot twee jaar ge leden voorzitter van de organisatie van d'Oekse Feesten en was in het verleden ook penningmeester bij Olympia in Terneuzen, de hockey- vereniging waar hij zelf ook speelde. ,,Mijn vrouw en ik zijn naar Zeeland gekomen omdat ik bij Morres ging werken. Mijn vrouw kon in Zeeuws- Vlaanderen haar huisartsenoplei ding afmaken en vervolgens kwam er een plek vrij in Hoek. Daarop zijn we naar hier verhuisd, we wonen nu 21 jaar op het dorp.'' Lagere teams Ze overbrugde de afstand van 369 ki lometer naar Zaamslag met een snel heid van 117 km/u, daarbij flink gehol pen door de harde zuid-zuidwesten- Podium PAPENDAL De Zeeuwen Milan Va der, Anne Terpstra en Mick van Dijke zijn door bondscoach Gerben de Knegt opgenomen in de selectie voor het wereldkampioenschap moun tainbike. Het WK is van 28 augustus tot en met 1 september in Mont- Saint-Anne in Canada. Mathieu van der Poel gaat niet mee, omdat hij zich vanaf nu op het WK wegwielrennen focust. ,,We hebben ook zonder Mathieu een sterke selectie om mee af te rei zen'', zegt De Knegt. ,,Met Anne Terpstra (afkomstig uit Zierikzee, red.) en Anne Tauber hebben we po diumkandidaten en wellicht zelfs meer.'' Middelburger Milan Vader (23) werd onlangs derde tijdens het EK bij de elite-mannen. De Knegt: ,,Milan is nog jong, maar laat dit jaar zien dat hij bij de wereldtop hoort. Erg knap op zijn leeftijd.'' Mick van Dijke komt in actie bij de beloften. ,,Hij is een eerstejaars be lofte, die dit seizoen al mooie dingen heeft laten zien'', stelt De Knegt over de mountainbiker uit Colijnsplaat. GO De beloften van NAC Breda begonnen de competitie gis teravond met een 1-0-over- winning op Jong Roda JC. De Zeeuwen Jan Paul van Hecke en Yas- sine Azzagari speelden alle bei de volle ne gentig minuten bij de thuis ploeg. Jong NAC komt uit in poule B van de beloftecompe titie. Over twee weken is Jong Dordrecht de tegenstander. 17. Voorzitter wil bij Hoek graag de betrokkenheid vergroten Barry van der Hooft Hoek iV.V.V SIHAEIE M Henk Ceelen (55) is bij Hoek de opvolger van de in juni gestopte Art van der Staal. FOTO CAMILE SCHEL- Zijn voorganger Van der Staal was bij vrijwel iedere training van het eerste elftal aanwezig. Henk Ceelen is dat niet van plan. ,,Ik denk dat ik me be ter kan bezighouden met organisato rische taken dan met trainingen. Ik zal zeker af en toe naar een training komen kijken, want ik voel me na tuurlijk betrokken, zowel bij het eer ste als bij de lagere teams en de jeugd.'' De betrokkenheid wil hij sowieso graag vergroten, bij iedereen die de club een warm hart toedraagt. ,,We hebben al veel vrijwilligers, maar we gaan uiteraard proberen om er nog meer mensen bij te betrekken. Als mensen zich inspannen voor een club, dan groeit de betrokkenheid ook. Ik heb er heel veel zin in.'' De 'Kraswitpen 617', een duivin van Johan Buijze uit Zaamslag, ver sloeg de 3050 Zeeuwse mededin gers op de midfondwedstrijd voor jonge duiven uit Fontenay sur Eure. Marcel Buijsse Oostburg wind. Eerder dit seizoen won Buijze ook al de provinciale vlucht vanuit Ar- genton. Dat smaakte uiteraard naar meer en met de winst op Fontenay sur Eure mocht de Zeeuws-Vlaming nu zijn tweede provinciale overwinning uit zijn duivensportcarrière aan zijn palmares toevoegen. De tweede plaats was voor de combi natie Hamelink uit Terneuzen. De combinatie Huige-Schotanus uit Mid delburg maakte het podium vol. O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43