II 9 We hebben een emmer zeewater gehaald en daarmee de stortbak van het toilet gevuld en moesten overgeven. We lagen echt te creperen op bed. Ik ben wel een keer naar een winkeltje ge strompeld voor cola en bananen. Net toen het iets beter leek te gaan, brak er een tropische storm los. Het regende en stormde keihard. Er kwam 's middags iemand van het hotel zeggen dat er geen water en elektra meer waren. Ze vroegen ons uit te checken. Maar dat ging gewoon niet, we konden niet bij de wc weg." Uit pure noodzaak besloten ze toch in het hotel te blijven, alhoe- wel de hygiëne inmiddels een hoop te wensen overliet volgens Petra. ,,We konden niet meer doortrek ken. Het was echt heel vies, maar je móet. Op een gegeven moment hebben we een emmer zeewater gehaald en daarmee de stortbak van het toilet gevuld; konden we alles toch wegspoelen." De wereld buiten het hotel bleek later een puinhoop. De storm had veel schade aangericht. ,,Het leek wel of er een tsunami was geweest. Er was van alles ingestort en ver nield. Ook die zaal waar dat feestje tot middenin de nacht was ge weest. Het vervelende was dat we wel aan het thuisfront hadden la ten weten dat we ziek waren, maar daarna lukte het niet om weer con tact te krijgen." In totaal waren de vriendinnen een dag of vijf, zes van slag en de den ze het rustig aan. Wel moesten ze koste wat kost de flamingo's nog zien. Dat lukte. Petra: ,,We hadden daarna nog tien dagen over, en omdat het niet helemaal volgens plan liep, kwa men iets te vroeg op eindbestem- ming Playa del Carmen aan. Daar waren we uiteindelijk vijf dagen en dat was lang zat. Maar we hebben ons toch vermaakt. We houden al lebei van marktjes. Hoe vreemder en viezer, hoe beter, vinden wij. Leuk om je over te verbazen. En het gekke is dat we ook nog nooit ziek zijn geworden door iets op straat te eten." Petra en Nicole zijn zeker nog niet genezen van het reizen. ,,Op ons wensenlijstje staan nog Laos, Cambodja en Bali. Dat dft ge beurde, was gewoon pech." dinsdag 13 augustus 2019 GO i'XVyv Scheldo's Nicole Boonman (l) en Petra de Reijger maken samen gere geld een verre reis. FOTO MARCELLE DAVIDSE A Mexico kwamen Nicole en Petra niet zomaar binnen. FOTO PRIVÉCOLLECTIE Ondanks alle pech hebben ze toch fla mingo's gezien. FOTO PRIVÉCOLLECTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41