I <A 8 ZEELAND Nicole Boonman (49) uit Ovezande en Petra de Reijger (36) uit Goes hebben samen al heel wat reizen gemaakt. In januari gingen ze richting Mexico. Die reis begon goed, maar liep toch wat anders dan gehoopt. ZOMER 2019 VOEDSELVERGIFTIGING A WAT IS ER TE DOEN? TIP 1 Historische markt, Veere Rondleiding kaasboerderij, Biervliet Middeleeuws festijn, Oostkapelle Kermis, Goes Kunstenfestival, Aardenburg Zeeuwse IJstijd, Zierikzee Rondleiding langs bunkers, Dishoek Fort Rammekens, Ritthem Huifkartocht, Melissant Tekst kader tekst tekst tekst et cetera etceteraStap vanavond om 19.30 uur op een huifkar voor een tocht over de Slikken van Flakkee. Ga samen met een gids op zoek naar reeën, hec- krunderen en Fjordenpaarden. Deelname is 7,50 euro (kind t/m 12 jaar: 6 euro). Reserveren ver plicht via staatsbosbeheer.nl/grevelingen of bij VVV Goeree-Overflakkee. TIP 10 Wandelroute, Hulst WIE WER DEN ER ZIEK VAN GEVULDE VIS? o'n tien jaar geleden gingen ze voor het eerst samen op va kantie. Vriendinnen Petra en Nicole ken nen elkaar van de voetbal. Ze gaan niet elk jaar samen een paar weken weg, maar ze hebben er toch al heel wat tripjes opzitten. Onder meer Vietnam, Zuid- Afrika, Senegal en Gambia deden ze samen aan. Nicole: ,,Als het bij een van de twee gaat kriebelen, stuurt die een berichtje en dan gaan we er weer voor zitten. Meestal trek ken we er een week of vier op uit. Het zijn dan ook bestemmingen waar je niet voor een een paar dagen naartoe gaat. En we zijn in verband met het werk van Petra gebonden aan de eerste twee maanden van het jaar." Deze keer wilde Petra graag naar een bestemming aan de lin kerkant van de wereldkaart. ,,Daar heb ik nog geen vlaggetje," vertelt ze grinnikend. Het wer den Mexico, Belize en Guate mala. ,,We gaan nooit met een georganiseerde reis mee; dat wil len we juist niet. We zijn wel van het mooie weer, maar we willen vooral veel zien, doen en cultuur snuiven. Voor luieren aan het strand zijn we geen types. Dan gaan we na drie uur toch weer een fiets huren." Nicole: ,,We maken voor ons zelf wel een reisschema vooraf hoor, maar we boeken alleen een retourticket en behalve de eerste overnachtingsplaats leggen we helemaal niets vast." Het geeft ze een gevoel van vrijheid. ,,Want is het ergens niet leuk, dan ga je gewoon door naar de volgende plek. Je maakt wel van alles mee als je niet georgani seerd gaat." Zo konden ze tijdens hun va kantie Guatemala wel uit, maar Mexico niet in. ,,We moesten een formulier invullen, maar de wifi deed het niet. Dus dan maar naar een winkeltje in het dorp, waar we twee uur hebben geze ten. Alles bij elkaar heeft het ons zes uur gekost. Wat een drama." Creperen Maar het echte drama moest toen nog komen. Nicole: ,,We waren in Merida (Mexico) en wilden met de bus naar Celestun (Mexico). In die bus was het slechts 2 graden, we kwamen er zowat bevroren uit. Daar begon het al mee." De twee hadden in Celestun een duidelijk doel: flamingo's zien en vis eten. ,,Na alleen maar taco's hadden we daar enorme zin in," vertelt Petra. ,,We zoch ten een restaurantje op, maar dat bleek dicht. Alleen in het dorp was een visrestaurant open. Daar namen we beiden een gevulde vis met groenten en rijst. Het zag er allemaal goed uit. Na het eten gingen we terug naar het hotel. Vlakbij was een feestje gaande, dat duurde tot diep in de nacht. Ik was wel in slaap gevallen, maar voelde de vis nogal zitten." In de vroege ochtend voelde zowel Petra als Nicole zich dood ziek. Nicole: ,,We kregen diarree dinsdag 13 augustus 2019 Geniet van een nostalgisch dagje uit op de historische markt van Veere. Neem tussen 10.00 en 17.00 uur een kijkje bij de kramen met antiek, houten speelgoed, ouderwets snoep goed en streekproducten. Voor meer info zie de website: historischemarktveere.nl. TIP 2 Benieuwd hoe kaas nou precies wordt gemaakt? Breng een be zoek aan Kaasboerderij de Vos, die als enige boerderij in Zeeuws-Vlaanderen de echte Biervlieter maakt. Vandaag is er om 13.30 uur een rondleiding door de boerderij. Deelname is 3,50 euro per per soon (kinderen tot 6 jaar: 1 euro). TIP 3 Maak een reis terug in de tijd en ontdek de middeleeuwse sferen bij Terra Maris. Kinderen kunnen middeleeuwse spellen spelen, een broodje bakken boven een vuur en mosterd maken. Hoogte punt is de show Klunzige Knud van Walichrum om 17.00 uur en 18.30 uur, met acrobatiek, jong leren met vuur en magische vis sen. Toegang is 9 euro (6,50 euro voor kinderen). -Ms;- TIP 6 De Grote Markt, Zusterstraat, Korte Kerkstraat en Singelstraat staan vandaag vol met kramen en attracties van de kermis van Goes. De dinsdagmarkt is ver plaatst naar de Oostwal. TIP 7 Geniet tussen 11.00 en 17.00 uur op verschillende locaties in Aar denburg en Middelburg (België) van het Biënnale Kunstenfesti val. De werken van veertig kun stenaars staan op loopafstand van elkaar. Kaarten zijn 12,50 euro (5 euro voor jongeren tot 21 jaar). Kinderen tot 12 jaar gratis. Meer info: kunstenfestivalaar- denburg.nl. Mottekasteel, Terra Maris TIP 4 Benieuwd naar de botten van mammoeten, wolharige neus hoorns, potvissen en walrussen? Bezoek vandaag van 11.00 tot 17.00 uur de tentoonstelling Ex peditie Zeeuwse IJstijd in het Stadhuismuseum te Zierikzee. Info: stadhuismuseum.nl. TIP 5 Verken tijdens een rondleiding de bunkers die nog over zijn van de batterij in Dishoek. Leer over de geschiedenis van deze bij zondere plek, die een rol speelde bij de Slag om de Schelde. Reserveren is verplicht en kan via info@bunkerverhalen.nl. Fort Rammekens. TIP 8 Bezoek het oudste zeefort van West-Europa met een gids van Staatsbosbeheer. Wandeling be gint om 19.30 uur bij de poort. Deelname: 5 euro per persoon. (2,50 euro voor kinderen). Re serveren is verplicht en kan via: staatsbosbeheer.nl/activiteiten. TIP 9 Verken alle hoogtepunten van Hulst langs deze route van 3 ki lometer. Wandel over de vesting werken en langs monumenten, kunstwerken en oude poorten. Wie weet komt laat Reynaert de Vos zich zelfs even zien. De route is verkrijgbaar bij alle VVV- Inspiratiepunten en op vvvzeel- and.nl. Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl. Waar zijn we? Celestun, Mexico Wie treffen we? Nicole Boonman uit Ovezande en Petra de Ruiter uit Goes a> a o o Doodziek in een tropische storm Mariska den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40