PVV-rivalen horen maar niets van Wilders ZEELAND 3 een Duits onderzoek bleek dat één op de vijf mensen het doet. Het wa ter in peuterbadjes is het meest 'be last'; dat wordt daarom elke tien minuten gefilterd. Wedstrijdbaden zijn verhoudingsgewijs 'minder belast' en hoeven pas om de vijf, zes uur gezuiverd te worden. Stinkt Volgens directeur van het zwem bad Omium in Goes, Bart van den Heuvel, heeft douchen voor het zwemmen pas echt zin als zwem mers uitgebreid douchen. Ook haren wassen dus. Dat doet niet iedereen. „Vandaag hadden we heel veel tassen bij ons, dus moesten we even snel door. Echt uitgebreid hebben we niet ge doucht", zegt de twaalfjarige Rens uit Gilze. Met zijn vader Jeroen van Geels is hij op vakantie in Ellemeet. Het is de eerste keer dat ze in het Omnium in Goes zijn. Het is erg druk, dus we wilden snel een plekje vinden." Plassen in het zwembad doet hij zeker niet. ,,Dat heb ik hem al heel snel afgeleerd", lacht zijn va der. De kinderen van Frank van Pelt uit Goes spelen met hun vrienden in het zwembad. Hij probeert ze een beetje bijelkaar te houden. Giechelend kijken ze naar elkaar als gevraagd wordt of ze wel eens in het zwembad plassen. Seth (8) steekt gelijk zijn vinger op. ,,Ik ben eerlijk, dat doe ik wel eens", zegt hij. ,,Als ik nodig moet heb ik geen zin om uit het zwembad te lopen. Het stinkt ook echt heel erg op de wc dus het voelt schoner om het in het zwembad te doen." De rest schudt onschuldig het hoofd. Zelfs de jongste, Stan (4), zegt nee. Maar dat gelooft de rest niet. ,,Jij doet het wel", zegt Seth tegen hem. Zelfs zijn vader waagt het te betwijfelen, maar hij blijft bij zijn antwoord. Douchen doen ze, maar snel. ,,Ik had zo veel zin om te zwemmen, dat ik eigenlijk niet kon wachten", zegt Seth. Alec Bergwerf doucht maar af en toe voordat hij het zwembad in springt. Wel snel, anders heeft hij minder tijd om te zwemmen. Hij vindt het niet kunnen dat mensen in het zwembad plassen. ,,Als je gaat zwemmen krijg je misschien wel plas in je mond en slik je dat door. Daar moet ik echt niet aan denken." nen zwembaden iets aan doen." Zwembadwater is drinkwater met daarin 'vrij chloor'. Dat bindt zich aan vuil. ,,Als je in een zwembad chloor ruikt, is dat eigenlijk geen goed teken", verklaart Keuten. ,,Want pas als vrij chloor zich bindt, ga je het ruiken." In een gemiddeld zwembad zit één miljoen liter wa ter. Elke dag wordt ongeveer één procent daarvan ververst. ,,Dat wil zeggen, elke honderd dagen is al het water ververst. We hebben de tech niek om richting de 150 of mis schien wel 200 dagen te gaan, maar dan moeten we ervoor zorgen dat er minder vervuiling in het water komt. Dus douchen en niet meer in het water plassen zou al heel wat schelen", zegt Keuten. Uit met daarin de handdoeken en iPad of zo, zoeken éérst met die tas een plekje op. Gaan ze daarna terug om te douchen? Nee. Er is vaak niet na gedacht over de routing. Soms moet je echt zoeken waar de douches zijn. Neem een buitenbad. Als je een uur hebt liggen zonnen en je krijgt het warm, spring je zó het water in als er geen douches vlakbij zijn. naar de douches of A4-posters waarop je mensen vraagt om vooraf even te douchen. Recent is hier een poster voor ontwikkeld die gratis beschikbaar gesteld kan worden. Het maakt ook uit hoe je zwembad ingericht is. Mensen die naar het re- creatiebad willen met Bosch zegde met andere Zeeuwse PVV'ers afgelopen voorjaar het ver trouwen in Van Dijk op en beschul digde hem van machtsmisbruik en dubieuze financiële praktijken. De PVV-fractie spleet in twee één- mansfracties: PVV-Van Dijk en PVV-Bosch. Commissaris van de koning Han Polman liet een onder zoek instellen. PVV-leider Geert Wilders liet weten de uitkomsten van het onderzoek af te wachten al vorens conclusies te trekken. Half juli maakte Polman de uitkomst van het onderzoek openbaar. Bosch noch Van Dijk hebben daarna niets gehoord uit Den Haag. Peter van Dijk: ,,Ik ben door nie mand benaderd en heb er dus ook met niemand van de PVV in Den Haag over gesproken. Dat be vreemdt me wel", zegt Van Dijk. ,,Laat ik er niet meer over zeggen, want dat is niet verstandig." Bosch zit in hetzelfde schuitje. Ook hij heeft niets gehoord van de partijleiding. ,,Mijn inschatting is dat die keuze voorlopig niet ge- maakt gaat worden door Den Haag. Ze laten ons een beetje bungelen, eigenlijk", zegt Bosch. ,,Ik kan me Laat ik er niet meer over zeggen, want dat is niet verstandig aan de ene kant goed voorstellen dat Wilders zelf druk bezig is met zijn eigen rechtszaken. En het is ook nog steeds reces. Aan de andere kant, een berichtje of een belletje is niet te veel gevraagd. Om heel eer lijk te zijn denk ik dat ze geen keuze gaan maken. Of dat ze zeggen: 'we laten ze allebei en we hopen dat ze allebei de correcte inhoudelijke koers blijven volgen'. Ik weet het niet." Bosch zag in het rapport de be vestiging van zijn gelijk als klok kenluider die het misbruik van fractiegeld naar buiten heeft ge bracht. Van Dijk wilde meteen na de presentatie van het rapport - tij dens zijn vakantie - niet reageren en houdt ook nu zijn kruit droog. Op 20 september vergadert Provin ciale Staten over de kwestie. ,,Ik ga niet voor mijn beurt praten. Er kan tussen nu en 20 september nog heel veel gebeuren." Over zijn politieke toekomst zegt Van Dijk dat voor hem alle denk bare opties openstaan. Zijn Staten- lidmaatschap hangt voor hem niet af van het mogen opereren onder PVV-vlag. ,,Of ik aanblijf als Staten- Om heel eerlijk te zijn denk ik dat ze geen keuze gaan maken lid is een persoonlijke beslissing en daarbij spelen allerlei factoren een rol. Ook mijn gezinssituatie is bij het nemen van dat besluit vreselijk belangrijk. Hoe staat men er thuis tegenover? Is het het allemaal nog wel waard?" dinsdag 13 augustus 2019 naar chloor? Foute boel Kijk op de site bij /video Even eerlijk: wie plast er in het zwembad? Alec Bergwerf moet er niet aan denken dat hij water in zijn mond krijgt waarin is geplast. A Vlnr. Liv van Pelt, Feli Nguyen, Yip Nguyen en Seth van Pelt. Middenvoor: Stan van Pelt. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE een Na het verschijnen van het rap port over gesjoemel met fractie- geld hebben de twee Zeeuwse PVV-rivalen Peter van Dijk en Vincent Bosch nog niets verno men van de landelijke leiding. ,,Ze laten ons een beetje bunge len", zegt Bosch. Ook Van Dijk bevreemdt het zwijgen uit Den Haag. Theo Giele Middelburg - Peter van Dijk, PVV-Van Dijk - Vincent Bosch, PVV-Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35