c* Bennett in Hulst juicht Familie in shock na brandende kinderwagen met fosforstenen Henk Ceelen BINCK BANK is de nieuwe voorman bij hsv Hoek De Ier Sam Bennett was gisteren de snelste in de eerste etappe van de BinckBank Tour. De door regen en onweer geteisterde rit eindigde in een massasprint op de N290 in Hulst. De Belg Edward Theuns (Trek-Segafredo) werd tweede, Jumbo Visma- renner Mike Teunissen derde. De BinckBank Tour vertrok in Beveren en deed al snel de gemeente Hulst aan. Het peloton raasde onder meer door Heikant, Sint Jansteen, Hulst, Kloosterzande, Emmadorp en Kapellebrug. t. Het jonge gezin uit Alphen aan den Rijn wil zelf niet reageren op het voorval. De vrouw (38) en man (37) met drie kinderen (6, 4, en 1 jaar) zijn té ontdaan van de brand in hun va kantieverblijf. Ze zijn meteen ver trokken en willen niet terug naar de woning. Tijdbom De vader van de vrouw, Willem Willemsen, tevens eigenaar van de vakantiewoning, vertelt dat ze alle maal zijn geschrokken. ,,Het gezin was naar het strand geweest en de kinderen vonden er rode en groene stenen. Ze vonden ze zó mooi, dat ze de stenen wilden meenemen en on der in de kinderwagen gooiden." Het gezin liep naar huis, met de kleinste van één jaar oud in de kin derwagen, niet beseffend dat de baby op een tikkende tijdbom lag. Eenmaal thuis zetten ze de kin derwagen in de woonkamer. Het vierjarige kindje ging in een andere kamer spelen. De rest van het gezin bleefin de woonkamer. Het baby'tje was inmiddels uit de kinderwagen gehaald. Niet veel later, rond 17.45 uur, gebeurde het ondenkbare. ,,De stenen lagen tegen iets van plastic aan", zegt Willemsen. ,,Dat zette de boel in gang. Binnen seconden stond de kinderwagen in brand. Daar sta je van versteld, hoé snel dat gaat. Binnen twintig seconden wa ren er hoge vlammen en stond alles vol rook. Dat is zo kort, sjonge jongeHet was écht kantje boord." De moeder en vader handelden meteen. De moeder bracht de kin deren van één en zes jaar naar bui ten. De vader haalde die van vier uit de andere kamer. Ze ontsnapten ter nauwernood uit het huis. Eenmaal buiten wilde de vader terug naar binnen om de brandende kinder wagen naar buiten te trekken. Maar de vlammen waren te hevig. Hij moest de kinderwagen loslaten en liep een brandwond op aan zijn voet. Buren Intussen waren buren afgekomen op het geluid van de rookdetector. Enkele mannen pakten een tuin slang uit de achtertuin en probeer den het fosfor met water te blussen. ,,Dat lukte een beetje, maar eigenlijk was er niks tegen de brand opgewas sen", zegt Willemsen. ,,Fosfor brandt zo hevig dat je het eerste kwartier bijna niks kunt doen. Ja verstikken, met zand of een blusde- ken, zei de brandweer achteraf." Drie brandweerwagens rukten uit en kregen het vuur snel onder con trole. Ze ventileerden de woning, waarna de schade zichtbaar werd. ,,De kinderwagen was kapot en het laminaat op de plek van de kinder wagen was ook verbrand. Dat is er uitgehaald. Morgen gaan we de boel beter inspecteren en de rest van het huis bekijken." Het gezin pakte de koffers en keerde diezelfde avond terug naar Alphen aan den Rijn. Ze krijgen slachtofferhulp van stichting Sal vage. ,,Die man van Salvage zei dat hij in dertig jaar nog nooit zoiets had meegemaakt. Zoiets bedenk je ge woon niet", zegt Willemsen. De familie is blij dat het vuur niet ontstond toen de kinderen op bed lagen. ,,Eer je ze dan uit bed hebt", zegt Willemsen. ,,Of een half uur vroeger, terwijl de kleinste nog in de kinderwagen lag. Het had allemaal veel slechter kunnen aflopen." Hij is blij met het snelle optreden van zijn dochter en schoonzoon, maar ook van de buren en brandweer. Willemsen, geboren in Axel, maar al dertig jaar inwoner van Alphen aan den Rijn, wil anderen waar schuwen voor de fosforstenen. ,,Het is zulke troep. Mijn kleinkinderen vonden ze bij eb, tegen de vloedlijn aan. De brokstukken schijnen ook chemische stoffen te bevatten die je beter niet kan inademen." Hij hoopt dat alle stenen, mochten die er nog liggen, snel worden opgeruimd. 1% I dinsdag 13 augustus 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 11 ZEELAND 7 Les spo FOTO PETER NICOLAI 'Het was écht kantje boord' Het had geen twintig seconden langer moeten duren of het was heel anders afgelopen. Zo heftig was het vuur dat zondagavond ontstond in een vakantiewoning aan de Zeekraalstraat in Nieuw- vliet-Bad. Stenen met daarop fosfor vatten spontaan vlam en meteen stond de kinderwagen waarin ze lagen in brand en de woonkamer vol rook. Bas Bareman Nieuwvliet-Bad De vakantiewoning, inzet: de kinderwagen. fotobrandweer/pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33