Dokter Sven Meer tips over dode vrouw bij Westdorpe Pas op voor fosfor: laat stenen op het strand liggen 2 WENDY WAGENMAKERS Column Het gekrijs was al van verre te horen. Nadat ik de voordeur openmaakte, kreeg ik een bebloede dochter in mijn armen geduwd. Haar ogen tolden en er was een grote hap uit haar schriele beentje. scheurde, maakte ik uit haar gehuil op dat ze met haar voetje tussen de spaken was gekomen. ,,Papa had nog gezegd dat ik mijn voeten op de steuntjes moest zetten", snikte ze. Ze keek naar de wond en toen naar mij. ,,Dat witte, is dat mijn bot, mama?" Duitse toeristen op badslippers en een hoofdschuddende huisarts moesten we naar Goes. Röntgenfo to's maken ze in Vlissingen niet. Onderweg keek ik naar de wond. Mijn maag voelde hetzelfde als toen ik per ongeluk in het vingertje van mijn eerstgeborene had ge knipt, toen ik als verse stuntelmoe der zijn nageltjes probeerde te knippen. Een millimetertje maar, en ik had nog nooit zoiets ergs meegemaakt. slaap gevallen. De rode vlek op haar stoel werd langzaam groter. ik spreidde haar rok wat verder uit. Ook in Goes moesten we wachten. Stilletjes keken we de kamer rond. Op de muren waren vissen geschil derd. Tussen de vochtzakken aan de infuusstandaard hing een knuffel giraf. Mijn dochter informeerde naar ons geplande bezoek aan het nieuwe trampolinepark, toen net de dokter het gordijn opzij schoof. Ze keek niet blij. Op de foto's was niet duidelijk een breuk te zien, maar toch moest er gips om. Mijn dochter slaakte een zucht. beter op. Tot dokter Sven binnen stapte. Plotseling kwam de patiënt een beetje overeind, ze veegde haar tranen weg. Bijna bedwelmd staarde ze naar de witte doktersjas, die strak stond van de spierballen. Van het gipsen heeft ze amper iets meegekregen. „Donderdag even terugkomen", zei dokter Sven als afscheid. Op mijn dochters gezicht verscheen een glimlach. Ze staarde naar de witte doktersjas, die strak stond van de spierballen DE STELLING Vandaag: Ik plas ook wel eens in het zwembad Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters VALLEM&E STERREM BOVEM MEfcERLAMfc MIET ZICHTBAAR Museum viert 25-jarig bestaan Badgasten vinden een kaak op strand VLISSINGEN Eerste officiële Indië-herdenking Volgens de politie gaat het om na men die eerder zijn genoemd en nagetrokken, maar er zitten ook tientallen nieuwe namen bij. De meeste tips werden bij de Neder landse politie gemeld. De cel Ver miste Personen van de federale po litie in België kreeg de afgelopen dagen twintig tips. De onbekende vermoorde vrouw wordt vanmiddag in Terneuzen be graven. Struikgewas Een passerende boer ontdekte op 22 juni haar geheel ontklede stoffelijk overschot in het struikgewas naast de Anthoniekade in Westdorpe. De vindplaats is pal op de grens en en kele tientallen meters van de het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Het was meteen duidelijk dat de vrouw door een misdrijf om het le ven was gekomen. De leeftijd van de vrouw - blank, rossig haar en bijna 1,60 meter - schat de politie op 50 tot 65 jaar. De vrouw droeg geen sieraden en had geen tatoeages. Het enige wat in de buurt werd gevon den was een vuilniszak met Frans talig opschrift. Op het vuilnis bleek haar dna te zitten. W Tussen de tips zitten eerder genoemde namen maar ook tientallen nieuwe In Nederland en België werd het publiek om informatie gevraagd, onder meer via het programma Op sporing Verzocht. Dat leverde 174 tips op, maar geen enkele leidde naar de identiteit van het slachtoffer. Afge lopen weekend gaf de politie meer informatie vrij over de vrouw, on der meer het feit dat ze is doodge schoten. De hernieuwde aandacht heeft al effect gehad. Het politieteam is be zig om alle nieuwe tips na te trek ken. Fosfor is onschadelijk zolang het onder water ligt. Zodra fosfor met zuurstof in aanraking komt, kan het spontaan ontvlammen. Ste nen die fosfor bevatten hebben vermoedelijk onder munitie uit de Tweede Wereldoorlog gelegen. Daaruit kan fosfor zijn gelekt. 112 De VRZ adviseert stenen met fos for - die zijn te herkennen aan hun rode of gele kleur - te laten liggen, niet aan te raken en niet in de rook te gaan staan die er eventueel van af komt. 'Gooi eventueel zand op de steen, markeer de plaats en geef die door aan de strandwacht. Komt er echt veel rook vanaf, bel dan 112. De brandweer zal de steen in een emmer water doen, doe dit vooral niet zelf', waarschuwt de VRZ. De vraag is hoe stenen met fos- forresten op het strand van Nieuwvliet-Bad kunnen belan den? De VRZ, de brandweer en de gemeente Sluis kunnen slechts gissen. De brandweer sluit op zijn Facebookpagina niet uit dat tij dens het opspuiten van het strand er stenen met fosfor van oude mu nitie is meegekomen. Rijkswater staat sluit dat echter uit, omdat de zandsuppletie van het betreffende stuk strand nog moet plaatsvin den. Zand Zand dat wordt gebruikt om stran den aan te vullen, wordt gewon nen op aangewezen zandwinning plaatsen in de Noordzee. ,,Al die depots worden onderzocht, ook op de aanwezigheid van munitie. Bo vendien kunnen stenen niet aan boord van schepen komen omdat de sleephopperzuigers zijn uitge rust met filters. De kans dat er fos- forhoudende stenen met zandsup- pleties meekomen, is dus nage noeg uitgesloten. En nogmaals, de suppletie bij Nieuwvliet moet nog gebeuren", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. dinsdag 13 augustus 2019 Terwijl ik naar het ziekenhuis Na een half uur wachten tussen Mijn dochter was intussen in In de gipskamer werd het er niet Reageer op pzc.nl Gisteren: Stuur ervaren verpleegkundige niet terug naar school 2608 reacties DOMBURG Het Marie Tak van Poort vliet Museum (MTVP) in Domburg bestaat 25 jaar. En dat wordt gevierd. Met een jubileumconcert, donderdag vanaf 20.00 uur, waarin liederen en muziek van Schumann, Mahler en Brahms ten gehoren worden ge bracht. Uitvoerenden zijn Irene Maessen (zang), Eleonore Pameijer (fluit) en Reinild Mees (piano). Museumconservator Francisca van Vloten pre senteert haar boek over Villa Sommerhoff, de Domburgse buitenplaats van de familie Sommer- hoff-Schumann die in de duinen stond. KAMPERLAND Badgasten hebben zon dag op het Banjaard- strand bij Kamperland een kaak gevonden. Ver moedelijk van een mens, denkt de politie na een eerste onderzoek. Waar schijnlijk kwam die bloot te liggen door de harde wind. Hoe oud de kaak is, is nog onduidelijk. Daar naar wordt onderzoek gedaan, aldus een woordvoerster van de politie. ,,Als die ouder is dan 120 jaar zijn archeo logen er nog in geïnteres seerd." In elk geval is de kaak al zo oud dat de po litie die niet verbindt aan een recente vermissing of aan een misdrijf. De tifa-trommels van Mae Uku en de Konink lijke harmonievereni ging Ons Genoegen be geleiden donderdag de eerste officiële Indië- herdenking op de Noor derbegraafplaats in Vlissingen. Met de Indische vereni ging Koempoelan en in woners met een Molukse of Indische oorsprong worden de slachtoffers herdacht van de oorlog in toenmalig Nederlands Indië in het kader van 75 jaar Slag om de Schelde en het einde van de Tweede Wereld oorlog. De politie in Nederland en Bel gië heeft het afgelopen week end tientallen tips gekregen over de tot op heden onbe kende doodgeschoten vrouw die eind juni in bij Westdorpe werd gevonden. Theo Giele Westdorpe Neem geen stenen mee van het strand. Die waarschuwing geven de Veiligheidsregio Zee land en de gemeente Sluis strandgasten mee. Zondag vlogen stenen die toeristen bij Nieuwvliet-Bad hadden geraapt, spontaan in brand. Vermoedelijk bevatten ze resten fosfor. De brandende stenen lagen in het bagagenet van een kinderwa gen. Frank Balkenende Cadzand-Bad ZEELAND1 ACH* WE HEBBEN THIERRY BAÜOET NO®.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2