'Mijn nieuwe tandarts herkende mijn stem' 99 26 MEDIA CULTUUR RADIOSTEMMEN Net als haar filmhit van 17 jaar geleden, Bend it like Beckham, stelt regisseur Gurinder Chadha in haar nieuwe film Blinded by The Light een Indiase tiener voor die zijn passie volgt, ondanks tegenwerking van de ouders. „Zonder de steun van Bruce Springsteen had ik deze film niet gemaakt.'' ,,Sinds een klein jaar van de ochtendshow op Qmusic, Mattie Marieke. Daarvoor las ik het nieuws in de middagshow. Ik noem mezelf nu 'nieuwslezer plus'. Het is niet meer zoals twintig jaar geleden: 'Dit is het ANP-nieuws van zeven uur'. Ik word betrokken bij het programma, Mat tie en Marieke vragen me allerlei dingen. En dan gaat het niet alleen over het nieuws, ze vragen net zo makkelijk waar ik heen ga op vakantie en of ik een relatie heb.'' ,,Af en toe, de laatste tijd wel wat vaker. Zo ver telde ik op de radio dat ik die avond met ons vijf- deklasseteam zou meedoen aan een voetbaltoer nooi, daar werd ik vervolgens herkend.'' ,,Eén keer! Toen ik een nieuwe tandarts zocht. Hij herkende mijn stem omdat ze in de praktijk de hele dag Qmusic aan hebben staan.'' ,,Nee, dankzij mijn achtergrond kan ik wel helder spreken in het openbaar, maar dat heeft niets te maken met een bekende stem. Ook bij de tandarts hielp het me niet - ik krijg geen voorrang, hoor. Ze vragen wel elke keer hoe het gaat, maar daar mee houdt het op.'' ,,Als ik 's ochtends om 05.00 uur begin, heb ik ze ker een radiohoofd, dat trekt dan wel weer wat bij in de loop van de ochtend. Ik heb nooit de ambitie gehad om tv te gaan maken, ik was altijd geboeid door radio.'' ,,Ik vermoed nog steeds op de radio, misschien ge combineerd met een uitstapje naar de tv? Ik hoop vooral dat ik de komende jaren met ons kleine, ge dreven team mag blijven werken aan Mattie Ma rieke. Klinkt cheesy, hè? Maar ik meen het.'' Grijzen naar Nieuwsuur The Crown in aantocht 1 als twintiger was regisseur Gurin- der Chadha (58) een fan van Bruce Springsteen, alias The Boss. ,,Zijn teksten en muziek hadden meer diepgang en betekenis dan de andere hits waarmee ik des tijds werd geconfronteerd op de ra dio'', zegt de Indiaas-Engelse film maakster in Londen als zij praat over haar sociale filmkomedie Blinded by the Light die tot de nok toe gevuld is met songs van Springsteen, vooral uit de jaren 80. Haar bewondering voor het oeuvre van de Amerikaanse zanger speelde een doorslaggevende rol toen zij het boek Greetingsfrom Asbury Park: Race, Religion and Rock 'N' Roll van schrij ver Safraz Manzoor in handen kreeg. In deze autobiografische roman schetst Manzoor de invloed die de muziek van Springsteen had op zijn jeugd in het weinig opwindende Luton: Margaret Thatcher aan de macht, het geweldadige en racisti sche National Front in opkomst en een tirannieke vader die onder geen beding wilde dat zijn zoon zijn artis tieke aspiraties volgde. Dromen Het verhaal heeft veel overeenkom sten met de zeventien jaar oude film hit van Chadha, Bend it like Beckham, waarin een Indiaas meisje tot afgrijzen van haar ouders voetbal prof wil worden. ,,De thema's in beide films komen met elkaar over een'', beaamt Chadha volmondig. Bruce gaf me een zoen en omarmde me. Een betere recensie kon ik niet wensen „Het is in mijn ogen overigens niet een Indiaas fenomeen. In alle milieus komen conflicten voor tussen ouders en kinderen. Om de doodeenvoudige reden dat ouders andere dromen over de toekomst van hun kinderen heb ben dan de kinderen zelf.'' Voor de regisseur was aan het ver filmen van de autobiografie één dui delijke voorwaarde verbonden: Bruce Springsteen (69) moest zijn zegen aan het project geven. ,,Anders wilde ik niet aan deze film beginnen. Zon der zijn muziek was dit niet mogelijk geweest. De teksten van Bruce zijn een wezenlijk onderdeel van dit le vensverhaal.'' Ontmoeting Maar hoe kwam Chadha in contact met de muzieklegende uit New Jer sey? Dat gebeurde op een onconven tionele manier, met de hulp van de schrijver van het boek. ,,Bruce was in Londen voor de première van zijn film The Promise (een documentaire over het maken van zijn album Darkness on the Edge of Town, red.). Samen met Safraz stond ik naast de rode loper om hem te spreken. Toen Bruce voorbij kwam, her kende hij Safraz, die hem een keer of zestig heeft zien optreden. Safraz valt op: er waren destijds heel weinig In diase jongens die deze concerten be zochten. Bruce kende zijn boek en complimenteerde hem ermee. Ik ben dinsdag 13 augustus 2019 We kennen de stem en de naam omdat ze ons dagelijks bijpraten over nieuws en files. Op straat lopen we ze zo voorbij. Wie zijn de ge zichten van onze radio? Vandaag ondervra gen we nieuwslezeres Anne-Marie Rozing (34). Alexander van Eenennaam Waar kennen we jouw stem van? Hoe vaak word jij herkend op straat? En hoe vaak herkennen ze je aan de telefoon? Heb je in het dagelijks leven voordeel van een bekende stem? Wilde je niet op tv, of heb je soms een radio- hoofd? Waar horen we jou over tien jaar? ANGELA DE JONG is met vakantie GO TELEVISIE Petra Grijzen is de nieuwe inval- presentator van Nieuwsuur. Ze volgt Saïda Maggé op, die de overstap maakt naar het NOS Journaal. Maggé vervangt op haar beurt Dionne Stax, die haar loopbaan vervolgt bij AvroTros. TELEVISIE Het derde sei zoen van The Crown staat 17 november op Netflix. Olivia Colman (foto) speelt de ou dere koningin Elizabeth en vervangt Claire Foy. Colman won een Oscar voor haar rol van koningin Anne in de film The Favourite. AbZagt Gurinder Chadha, regisseur Bruce Springsteen en zijn vrouw Patti Scialfa (l) op de pre mière van Gurinder Chadha's (r) Blinded by the Light. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26