Albon komt ook uit karts 24 Ligtlee terug als Gasly al bedankt voor bewezen diensten, Albon mag zich nu De topsportwetten zijn hard, zeker als je Formule 1-coureur bent bij Red Bull Racing. Zonder pardon wisselt het team deze zomer Pierre Gasly voor Alexander Albon. De uitkomst: zeer ongewis. ambassadrice UITSLAGEN Biles wint met een primeur Pozzovivo: arm en beenbreuk THAISE BRIT ANALYSE De beslissing van gisteren heeft niet zozeer te maken met het goede rijden van Albon, wel met de tegenvallende prestaties van Gasly. Dat de Fransman (23) meer moeite zou hebben om Verstap pen bij te houden dan zijn voor ganger Daniel Ricciardo, was ver moedelijk ingecalculeerd. Maar dat hij het tweewekelijks aan de stok had met de middenmoters van McLaren en Alfa Romeo, was pijnlijk. Gasly werd dit jaar bij vijf races 'gelapt' door de winnaar, stond niet eenmaal op het po dium, viel drie keer uit en heeft in de zomerstop slechts 63 punten verzameld. Teamgenoot Verstap pen staat op twee zeges, vijf podi ums, 181 punten en heeft zich op plek 2 in het kampioenschap. Rugdekking Dus wisselde Red Bull Racing: Gasly eruit, Albon erin. Hoewel teambazen Christian Horner en Helmut Marko anderhalve week geleden Gasly nog veilig verklaar den, was hun kritiek op hem niet mals. Met een matige tweede rij der loop je veel punten (en uitein delijk geld) mis voor het construc teurskampioenschap. En Verstap pen heeft bij de race meestal geen rugdekking. Toch zal Red Bull van Albon ook niet direct wonderen verwachten. Hij werd eerder dit decennium nota bene geloosd uit het talen tenprogramma van het team. Tot februari van dit jaar had de Engels man met Thaise roots geen meter in de Formule 1 gereden. Hij won in zijn carrière nog geen kampi oenschap in een single seater, maar als nummer 3 van de Formule 2 kreeg hij de kans bij tweede team Toro Rosso, waar hij bij zeven van de twaalf races de fi nish niet haalde, maar ook positief opviel, bijvoor- rme Alexan der Albon. Dat was gister middag toch de rode draad in de brij aan meningen. De vraag is hoe blij de Thaise Brit (23) mag zijn dat hij per direct promo veert van Toro Rosso naar het A- team van Red Bull. Het algemeen heersende idee: wie je er op dit moment ook neerzet, hij is kanon- nenvoer voor Max Verstappen. De aangewezen kopman rijdt dit sei zoen de pannen van het dak en daarbij vergeleken steek je altijd schril af. En als je dan over negen races weer bedankt wordt voor de moeite, hebben je racecarrière en imago een bijna onherstelbare deuk opgelopen. Als ze ergens het topsportmotto van 'presteren of wegwezen' hanteren, is het wel bij dit team Was het nou zo'n verrassende zet van Red Bull Racing om Pierre Gasly na twaalf grands prix zijn zitje naast Verstappen alweer af te nemen? Eigenlijk niet. Als ze er gens het topsportmotto van 'pres teren of wegwezen' hanteren, is het wel bij dit team. Daniil Kvyat werd ruim drie jaar geleden om veel minder gedegra deerd, al heette de begunstigde toen Verstap pen. Die moest snel worden over geheveld naar het vlaggen- dinsdag 13 augustus 2019 PC TENNIS Mannen. Cincinnati, 1ste ronde: Albot (Mol) - Cilic (Kro/14) 6-4 7-6, Mannarino (Fra) - Garin (Chl) 6-4 6-1, Pouille (Fra) - Kudla (VS) 6-3 7-6, Kecmanovic (Ser) - Auger-Ali- assime (Can) 6-3 6-3. Meerbusch (challenger), 1ste ronde: S. Griekspoor (Ned) - Fan- selow (Dui) 6-3 6-4. Vrouwen. Cincinnati, 1ste ronde: V. Williams (VS) - Davis (VS) 7-5 6-2, Poetintseva (Kaz) - Ostapenko (Let) 6-2 6-7 6-3, Mertens (Bel) - McNally (VS) 7-5 6-0, Sasnovitsj (WRu) - Sharma (Aus) 6-1 4-6 6-1. WIELRENNEN Mannen. BinckBank Tour, 1ste etappe: 1. Bennett (Ier) 167 km in 3.37.15, 2. Theuns (Bel) z.t., 3. Teu- nissen (Ned) z.t., 4. Philipsen (Bel) z.t., 5. Bauhaus (Dui) z.t., 6. Dupont (Bel) z.t., 7. Groenewegen (Ned) z.t Algemeen klassement: 1. Bennett 3.37.05, 2. Wisniowski (Pol) +0.02, 3. Bak (Den) +0.03, 4. Theuns +0.04, 5. Teunissen +0.06. Stoelendans Red WIELRENNEN Elis Ligtlee is in oktober ambassadrice bij de EK op de baan in Omnisport Apeldoorn. De olympische kampioene van Rio 2016 (op het onderdeel keirin) stapt zelf niet meer op de fiets. De 25-jarige Ligtlee stopte eind vorig jaar plotseling met baan- wielrennen, omdat ze het plezier miste. Ze groeide op in de buurt van Apel doorn, in Eerbeek. TURNEN Simone Biles (foto) heeft bij de Ameri kaanse kampioenschappen in Kansas City haar zesde meerkamptitel gewonnen. De 22-jarige olympisch kampioene verwende het publiek met enkele unieke elementen in haar oefenin gen. Zo liet ze op de vloer een 'triple-double' zien, wat nog niemand was gelukt in een officiële wedstrijd. WIELRENNEN Domenico Pozzovivo heeft tijdens een trainingsrit bij Cosenza in Italië een arm en een been gebroken. De 36-jarige wielrenner van Bahrain- Merida was in voorberei ding op de Ronde van Spanje, die op 24 augustus begint. Pozzovivo, die nog in het ziekenhuis ligt, zou als kopman van zijn ploeg meedoen. Rik Spekenbrink Rotterdam schip, de concurrentie zat op het vinkentouw. Britse toerwagen-kampioen- schap en de Porsche Cup. Alexander Albon werd in 2010 Europees en wereldkampioen in de kart. In 2012 werd hij opgeno men in het talentenprogramma van Red Bull, maar na een te leurstellend jaar in de Formule Renault 2.0 ook meteen weer aan de kant gezet. Ook in de jaren daarna kon Albon in di verse kampioenschappen niet strijden om de titel. Vorig jaar werd hij mede dankzij vier zeges derde in de Formule 2, achter George Russell en Lando Norris. Waar die twee al snel hun weg vonden naar de koningsklasse, leek Albon op weg naar de elektrische variant, de Formule E. Maar toen klopte Red Bull weer aan de deur en bood hem een stoeltje in het 'op leidingsteam' Toro Rosso. Twaalf races later zit de man die tot een half jaar geleden nooit in een Formule 1-auto had gezeten in een topteam, naast het groot ste racetalent van zijn generatie. ROTTERDAM Ook Alexander Albon, zijn vierde teamgenoot in de Formule 1, kent Max Verstappen al sinds de kartbaan. De in Londen ge boren coureur, rij dend onder Thaise vlag, kreeg het racen net als zijn nieuwe collega bij Red Bull met de paplepel inge goten. Zijn vader Nigel het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24