op weg naar uitgang bij PSV 'Ik wil Joël niet laten gaan' 21 dinsdag 13 augustus 2019 CONTRACT naleplek is niet realistisch, maar minimaal tot de winterstop actief zijn in het miljoenenbal is wel het minste dat mag worden verwacht. ,,2-2 is al met al een prima resultaat en morgen moeten we het afma ken'', zegt Blind resoluut. ,,Vorig jaar hebben we een fantastische campagne meegemaakt, maar dat begon ook met voorrondes. Er is dus niemand bij ons die zich nu al rijk rekent. Dit zijn gewoon cruciale wedstrijden op weg naar een nieuw seizoen in de Champions League.'' Het is de eerste wedstrijd van de waarheid. In Amsterdam lijkt nie- mand serieus rekening te houden met uitschakeling. Het zelfvertrou wen is groot en er wordt al vooruit gekeken naar de play-offs van de Champions League, met Qarabag uit Azerbeidzjan als waarschijnlijke tegenstander. Het geeft de bravoure weer, maar een misstap vanavond zal grote gevolgen hebben. Een rampscenario waarbij de parallel met twee jaar geleden plotseling te maken zal zijn. Destijds kwam Ajax met een fi- naleplek in de Europa League ook uit een succesvol Europees jaar, maar was de landing hard en mee- dogenloos met uitschakeling in de kwalificatie van de Champions League en de Europa League. Mocht het vanavond misgaan, dan zal dat opnieuw als een gigantische bla mage voelen. En zullen er onge twijfeld clubs zich als aasgieren melden voor spelers die voetballen in de Champions League als must beschouwen, nog los van de spor tieve en financiële gevolgen. Het is aan Ajax om een herhaling van 2017 tegen te gaan. Of om in de trainer stermen van Ten Hag te blijven: het bewaken van de ondergrens is van cruciaal belang. den achter elkaar heel opzichtig alle ballen zelf op doel schoot. Bij PSV trokken mensen soms de parallel met Memphis Depay in diens laatste seizoen in Nederland. Ook met hem ging het soms over hoe je dat nu combineert als jonge hyperambitieuze aanvaller: de jacht op eigen succes en oog houden voor W Het openingsbod dat Napoli gister middag op tafel legde voor Hirving Lozano, is serieus het teambelang. Maar j e zou Lozano tekortdoen door alleen zijn lastige kanten te belichten. Zijn start was formidabel. Negen goals in zijn eer ste twee maanden, de productiefste start ooit voor een nieuwkomer in Nederland. En zijn totale statistie ken zijn prima: 40 goals in 79 wed strijden, plus een lading assists. Nog een typerende statistiek: bijna 50 tegenstanders kregen gele en rode kaarten voor overtredingen op hem. Die charges waren zeker niet alleen gesimuleerde valpartijen. Vooral in zijn eerste anderhalf jaar was hij vaak te snel voor backs van NAC of VVV, maar evengoed voor pak 'm beet Tobi Alderweireld in de Champions League tegen Spurs. Waar 'Chucky' ook het patent op had: het doorlopen op keepers die schrokken en de fout in gingen als hij ineens voor hun voeten opdook. In dat laatste kampioensjaar onder Cocu stond PSV achter tegen AZ, toen Lozano keeper Marco Bizot zo verraste en scoorde. Die goal van de hoop bracht PSV daarna toch nog een sleutelzege. Lozano leek op de jonge Luis SuSrez bij Ajax. PSV deze zomer verlaten in een lucratieve deal was dus al lange tijd de inzet. Maar misschien ook mede door blessures en een matig laatste halfjaar stonden de clubs nu niet in de rij. Sterker: Napoli is als enige concreet. Als PSV, Mino Raiolo en de nummer 2 van Italië elkaar op korte termijn vinden, is dat voor alle partijen de beste uitkomst. GO Vorige week: de 2-1 van PAOK, na een kwartier vol onrust van de kant van Ajax, is een feit. foto epa AMSTERDAM Na het afgelopen sei zoen dacht Joël Veltman aan een vertrek bij Ajax. De 27-jarige verdediger kreeg te horen dat zijn lopende verbin tenis niet zou wor den verlengd en dat hij dus aan zijn laat ste contractjaar zou beginnen. West Ham United toonde inte resse, maar een overgang bleef uit. Nu is alles anders. Veltman is al weken lang vaste basisspe ler van Erik ten Hag en plotseling ligt ook een nieuw contract in het verschiet. ,,Ik wil Joël niet laten gaan'', aldus de trai ner. ,,Het is een be langrijke maand voor ons en Joël is een belangrijke speler.'' De kans is groot dat Ten Hag hem tegen PAOK als centrale verdediger posteert. ,,Want Joël is een goede centrale verdediger.'' {JRAÏnpOk sinohovei Hirving Lozano hinkt van het veld bij PSV's laatste wedstrijd tegen ADO Den Haag. foto bsr agency

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21