lkö< Tm, Even lepe als lastige Lozano is 20 CHAMPIONS LEAGUE AJAX-PAOK Na een week vol positief contractnieuws wacht voor Ajax vanavond weer een cruciaal duel. Tegen PAOK Saloniki moeten de Amsterdammers, na het teleurstellende 2-2 gelijkspel in het heenduel, een rampscenario zien te voorkomen. Kort Stadion van ADO redt AZ AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd te gen FC Marioepol in de derde kwalificatie ronde van de Europa League in het stadion van ADO Den Haag. Drie dagen later is ook de eredivisiewedstrijd tussen AZ en FC Groningen in Den Haag. Zaterdag stortte door de harde wind een deel van het dak van het AFAS Stadion in Alkmaar (foto) in. Lundqvist niet geschorst Ramon Pascal Lundqvist kan zondag met FC Groningen meedoen tegen AZ. De Zweed kreeg tegen Twente rood van Chris- tiaan Bax, omdat hij iemand haakte zonder intentie de bal te spelen. Volgens de aankla ger betaald voetbal maakte Lundqvist zich niet schuldig aan een 'gewelddadige' hande ling. Teamgenoot Mike te Wierik is, omdat hij er met gestrekt been inging, wel geschorst, voor twee duels waarvan één voorwaardelijk. 140 supporters naar Tbilisi Feyenoord wordt donderdag in de uitwed strijd tegen Dinamo Tbilisi gesteund door 140 supporters. Het stadion is verder leeg. Dinamo is gestraft omdat fans zich schuldig zouden hebben gemaakt aan racisme. Chery naar Maccabi Haifa Tjaronn Chery (foto) heeft voor twee jaar getekend bij Maccabi Haifa. De 31-jarige middenvelder speelde het afgelopen seizoen in de Turkse competitie bij Kayserispor. Eer der maakte hij in de eredivisie naam bij ADO Den Haag en FC Groningen. Flitsen Afscheid Tennis Golf Voor Erik ten Hag bestaat er geen enkele twijfel. Ajax zal vanavond niet weer door de ondergrens zak ken, zoals in het laatste kwartier voor rust vorige week in Grieken land. Toen waren de Amsterdam mers het even helemaal kwijt, zo wel aan de bal als bij balverlies, en kon PAOK Saloniki twee keer sco ren. „Organisatorisch deden we het niet goed, dat is duidelijk'', aldus Ten Hag gisteren op de persconfe rentie. ,,Dat zal nu niet nog een keer gebeuren, daar ben ik zeker van.'' De spelers zagen in de rust van het duel in Thessaloniki al op beel den terug hoe de onderlinge af stemming plotseling zoek was. De afspraken werden nog eens aange- haald, wat daarna effect had. In de tweede helft herstelde Ajax zich en kwam het nauwelijks meer in de problemen. Toch bleef het niet bij dat ene moment van herstel in de rust. Ook bij terugkomst uit Grie kenland wees de technische staf nog meermaals op het kwartier zonder samenhang. Ten Hag: ,,Dat we in deze fase van het seizoen wis selende niveaus in een wedstrijd la ten zien is heel logisch. Alleen zo ver terugvallen, dat mag natuurlijk niet. Daar is iedereen zich nu ook van doordrongen en er zijn duide lijke afspraken over gemaakt.'' Zowel Ten Hag als Daley Blind, zijn verlengstuk in het veld, kijkt vol overtuiging uit naar de return tegen PAOK Saloniki. Het tweetal weet wat Ajax te doen staat. Op weg naar de beoogde nieuwe successen is plaatsing voor de groepsfase van de Champions League bittere noodzaak. Om deflow van de afge lopen week met de verrassende contractverlengingen van David Neres en Hakim Ziyech, gevolgd door een klinkende 5-0 zege in competitieverband tegen FC Em- men, vast te houden. De spelers van Ajax hebben in middels vrijwel allemaal uitgespro ken dat het vorige seizoen geen in cident mag zijn. Weer een halve fi- Het openingsbod dat Napoli gister middag op tafel legde voor Hirving Lozano, was zo serieus dat er stevig op werd dooronderhandeld. Zaak waarnemer Mino Raiola was in Ita lië en weet welk bedrag PSV aan de deal wil overhouden. De intentie is altijd geweest om Lozano na twee seizoenen in Eindhoven door te verkopen voor een som ergens tus sen de 30 en 40 miljoen euro. De grootste PSV-transfer tot nu toe is nog altijd die van Memphis Depay, voor 34 miljoen naar Manchester United in 2015. Als het onderhandelingsspel zo vordert als het gisteravond leek te vorderen, dan was ADO-thuis van zondag Lozano's laatste wedstrijd voor PSV. Hij ging daarin met een (niet ernstige) blessure van het veld. Wat blijft is straks de herinne ring aan een speler wiens Neder landse jaren allesbehalve geruisloos zijn gepasseerd. Lozano was doel puntenmaker en aanjager, maar ook duikelaar en niet alleen lastig te bespelen voor tegenstanders, maar soms ook voor zijn eigen coach. Niet alleen Mark van Bommel, ook voorganger Phillip Cocu lever de zijn strijd met Lozano als die te opzichtig op eigen succes uit was. Als hij verzuimde fatsoenlijk mee te verdedigen en het team in pro blemen bracht. Cocu omschreef het in zijn tijd wel eens zo: de man van wie ieder een ziet dat hij PSV kampioen kan maken, die moet je niet het kampi oenschap gaan kosten. En dan gin gen hij en zijn staf maar weer pra ten met Lozano. Hem confronteren, prikkelen en daarna toch weer door, zoals in januari van het laatste kampioensjaar 2018. Zelfs bij de im mer rustige spits Luuk de Jong kwam toen de stoom uit zijn oren, omdat Lozano een paar wedstrij- PAOK Saloniki Quote van de dag 'Hij is speler van deze club en ik bescherm mijn spelers altijd' dinsdag 13 augustus 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL De Nederlandse scheidsrechter Serdan Gözübüyük leidt vanavond het Champions Leagueduel Rosenborg - NK Maribor. Bas Nijhuis fluit morgen in Athene Atromitos - Legia Warschau. En Kevin Blom is donder dag leidsman bij BATE Borisov - FK Sarajevo. Joey van den Berg (33) verlaat NEC trans fervrij. Hij was bezig aan zijn tweede seizoen. Matti Breschel is bezig aan zijn laatste sei zoen als prof wielrenner. De bijna 35-jarige Deen maakte dat gisteren bekend. Breschel won 22 wedstrijden, onder meer een etappe in de Ronde van Spanje in 2008. 123 Robin Haase (foto) heeft een vrije val gemaakt op de wereldranglijst. De 32-jarige Hagenaar staat nu op de 123ste plaats. Hij begon dit jaar als de nummer 50 van de wereld. 1 Patrick Reed heeft voor het eerst sinds zijn zege op de Masters van vorig jaar weer een toernooi gewonnen. De 29-jarige Ame rikaan was de beste op het Northern Trust Uit den boze: weer 'Grieks kwartiertje' Freek Jansen Amsterdam o a 0) PSV en Napoli werken aan een transfer van Hirving Lozano (24). De twee jaar van de Mexicaan in Eindhoven zijn allesbehalve ge ruisloos voorbij gegaan. Hij was lastig voor tegenstanders. En soms ook voor zijn eigen coach. Maarten Wijffels Eindhoven Vanavond 20.30 uur Ziggo Sport Vermoedelijke opstellingen Arbiter: Javier Estrada Fernandez (Spa) Johan Cruijff Arena ÜVEUW Paris-Saint-Germain- trainer Thomas Tuchel valt Parijse supporters af, die Neymar liever zien vertrekken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20