Wesley Sneijder stopt nu echt JOL Bedwantsen rukken op Inperken van bevoegdheden ervaren verpleegkundigen weer onder de loep Walcheren Help een beest in bed Generatie 2010' is bijna met pensioen In dat voorstel dreigen relatief laag opgeleide, maar ervaren verplegers minder bevoegdheden te krijgen. Volgens boze verpleegkundigen staat het plan haaks op waar zorg om draait. ,,Het gaat erom dat wordt ingezien dat alle verpleegkundigen een unieke rol vervullen'', schrijven actievoerders. Anderen schetsen de verziekte situatie dat ze straks geen enkele verpleegkundige beslissing meer mogen nemen, terwijl een 'jong verplegertje' dat net op de ar beidsmarkt komt wél de touwtjes in handen krijgt. Dinsdag 10 september zitten alle partijen voor het eerst weer om ta fel om te praten over het wetsvoor stel, waarin naast het beroep van verpleegkundige (mbo-niveau) een zogeheten regieverpleegkundige (hbo-niveau) wordt ingevoerd bij het zorgregister. Het belangrijkste verschil is dat de regieverpleegkun- Helaas voelen veel verpleegkundigen zich niet goed door ons gehoord dige straks volledig zelfstandig een zorgdiagnose mag stellen. Een 'ge wone' verpleegkundige - zelfs als die heel ervaren is - moet de stan daardprocedures volgen. De be roepsgroep vreest dat de nieuwe af spraken funest zijn voor de waarde van hun diploma, hun beroepseer én hun toekomstig takenpakket. De sector schreeuwt echter al de cennia om een betere verdeling van de verantwoordelijkheden tussen de 187.000 geregistreerde verpleeg kundigen met verschillende oplei dingsniveaus, omdat de zorg die zij verlenen steeds gecompliceerder wordt. Dus moeten mensen daarop goed aanspreekbaar zijn via hun functie. Begin juni kwam hierover een overeenkomst naar buiten, in clusief overgangsregeling. Die viel niet in goede aarde. Want in die re geling voor de komende jaren staat dat mensen met een verouderde verpleegkundige hbo-opleiding een landelijke toets moeten doen om te bewijzen dat hun kennis nog van deze tijd is. En mbo-verpleeg- kundigen of mensen met een in tern behaald diploma (nu afge schaft) moeten een vervolgoplei ding of scholingsprogramma vol gen. Beroepsvereniging V&VN heeft het boetekleed aangetrokken. De club schrijft op haar website: ,,He- laas voelden en voelen veel ver pleegkundigen zich niet goed door ons vertegenwoordigd of gehoord. Dat gaan we beter doen.'' Minister Bruno Bruins (Medi sche Zorg) heeft gezegd een nieuwe deal mee te wegen in zijn uiteinde lijke wetsvoorstel. P6 dinsdag 13 augustus 2019 Nieuwsmedia 711688 555530 P18 Overleg na opstand in zorg De beroepsvereniging van ver pleegkundigen (V&VN) gaat samen met zorgwerkgevers en vakbonden praten in een ul tieme poging de opstand onder verpleegkundig personeel te be zweren. Dat is boos over een nieuw wetsvoorstel. Edwin van der Aa Den Haag —Beroepsvereniging V&VN De zomer bereikt vandaag een 18°C dieptepunt pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1